مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:

دارایی های تأمین اجتماعی باید صرفا در خدمت بیمه شدگان باشد

دارایی های تأمین اجتماعی باید صرفا در خدمت بیمه شدگان باشد به گزارش المور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: دارایی هایی این سازمان باید صرفاً در خدمت منافع بیمه شدگان و مستمری بگیران بوده و ذی نفعان ثمرات و نتایج مبارزه این دولت را با همه ابعاد فساد به عینه مشاهده کنند.


به گزارش المور به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان تأمین اجتماعی، مراسم تکریم و معارفه دو تن از اعضای هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی با حضور معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، قائم مقام مدیرعامل و معاونین و مدیران ارشد سازمان برگزار گردید.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این مراسم با قدردانی از زحمات آقایان سرخو و همتی و آرزوی توفیق برای دکتر هداوند و جواهری اظهار داشت: دکتر هداوند، فرد شناخته شده ای در عرصه سلامت و بیمه کشور بوده و از تجربیات پرارزش و دانش در رابطه با حوزه سازمان برخوردار می باشند. آقای جواهری هم سال ها در سازمان خدمت کرده و به شرایط و وضعیت سازمان اشراف کامل دارند.
میرهاشم موسوی با اشاره به اینکه حوزه فراگیری و پوشش خدمات تأمین اجتماعی، مشمول بیشتر از ۵۰ درصد جمعیت کل کشور است، اضافه کرد: در این دوره خدمتگزاری، دو نقطه عطف و دو فرصت برای سازمان فراهم شده و باید تمام همت خویش را جهت استفاده از این فرصت ها بکار ببریم.
وی اضافه کرد: یکی از این فرصت ها، سیاست گذاری و ریل گذاری مطلوب در شرکت داری و بنگاه های اقتصادی سازمان است. اتفاقی که در سالهای گذشته نادیده گرفته شده بود و صرفا سازمان بر بیمه و درمان متمرکز بود؛ اما دکتر عبدالملکی از آغاز مسئولیت به مبحث اصلاح نظام اقتصادی و بنگاه داری در این عرصه همت گماشت و ریل گذاری مناسبی در این حوزه اتفاق افتاده است. به لحاظ پایدارسازی منابع و افزایش بهره وری هم باید به حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری توجه ویژه ای داشته باشیم.
موسوی تصریح کرد: دارایی هایی سازمان باید صرفاً در خدمت منافع بیمه شدگان ومستمری بگیران باشد و ذی نفعان ثمرات و نتایج مبارزه این دولت و منصوبان دولت در وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی با همه ابعاد فساد را به عینه مشاهده کنند. این فرصتی عالی است که اعضای هیأت مدیره و تمامی مدیران سازمان تأمین اجتماعی باید آنرا قدر بدانند.
وی همینطور ضمن اشاره به این که ابلاغ سیاست های کلی تأمین اجتماعی از جانب مقام معظم رهبری، یک فرصت استثنایی در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی کشور است، اظهار داشت: در این سیاست ها، چالش ها و مسائل حوزه کلان تأمین اجتماعی با دقتی بالا و بی نظیر نقطه زنی و راهکار ها هم معرفی شده است و باید با همه توان از این فرصت هم حداکثر بهره مندی را داشته باشیم.

موسوی خاطرنشان کرد: شرایط فعلی سازمان تأمین اجتماعی، شرایط خطیر و حساسی است و متناسب با آن باید همه داشته ها و ظرفیت ها را برای حصول بهترین نتایج و بیشترین منافع، آرایش داده و تصمیم گیری نماییم. علاوه بر چالش های کلان، اقتضائات اداری و اجرایی را هم باید مورد توجه قرار دهیم. تفویض اختیار و ریل گذاری مناسب برای مشارکت موثر همه بخش های سازمان و اتخاذ تصمیم برپایه خرد جمعی و دانش انباشته سازمانی، می تواند به حل مسائل کمک نماید. خوشبختانه اعضای هیأت مدیره با بدنه سازمان ارتباط و تعامل خوبی دارند و این مورد از امتیازات سازمان و هیأت مدیره آن به حساب می آید.

احمد خانی نوذری، معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این مراسم، با اشاره به اینکه فعالیت در سازمان تأمین اجتماعی می تواند منشأ خدمت و خیر و برکت باشد، اظهار داشت: تلاشهای خوبی توسط اعضای هیأت مدیره سازمان را در این دوره مدیریت شاهد بودیم. کمیته های فعال، مصوبات و تقسیم کار خوب، از خصوصیت های این هیأت مدیره است.
وی اضافه کرد: از زحمات و خدمات اعضای هیأت مدیره سابق سازمان تقدیر کرده و دو عضو جدید هیأت مدیره هم اشراف خوبی به سازمان و مسائل آن دارند که برای آنها آرزوی توفیق داریم. در دوره جدید فعالیت هیأت مدیره با عنایت به ابلاغ سیاست های کلی تأمین اجتماعی، حساسیت کار هیأت مدیره و تیم مدیریت ارشد سازمان، دوچندان شده است. ابلاغ سیاست های کلی تأمین اجتماعی، نقطه امید و چراغ راهی در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی کشور است که امیدواریم با همکاری و همدلی مدیران، اقدامات مؤثری برای ذی نفعان انجام دهیم.

محمدحسین مهدوی عادلی، رئیس هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی هم در این مراسم با تقدیر از آقایان سرخو و دکتر همتی، اظهار داشت: خدمت در تأمین اجتماعی، برای همه ما مغتنم است و از فرصت های پیش روی سازمان به واسطه ابلاغ سیاست ها کلی باید نهایت استفاده را برد.

محمدباقر هداوند، عضو جدید هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی هم در این مراسم با تشکر از آقایان سرخو و دکتر همتی و تقدیر از حسن اعتماد دکتر عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: پس از ۲۲ سال خدمت در عرصه های مختلف، امروز خرسندم که در خدمت بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی هستم و امیدوارم رضایت خداوند و بیمه شدگان را کسب کنم.

محمد ابراهیم جواهری، عضو جدید هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی هم در این مراسم با تقدیر از حسن اعتماد دکتر عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر موسوی مدیرعامل سازمان و آرزوی توفیق برای آقایان سرخو و دکتر همتی، اظهار داشت: در طول سالهای اخیر با همت همه همکاران در حوزه امور مجلس، ارتباط و تعامل مناسبی میان سازمان و مجلس شورای اسلامی برقرار بود و تقریباً در سالهای اخیر، هیچ مصوبه ای ضد سازمان نداشتیم.

در این نشست همچنین، محسن سرخو و دکتر محمد علی همتی، گزارشی از مصوبات و اقدامات هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی عرضه کردند.
طی احکام جداگانه ای از جانب حجت الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی، محدباقر هداوند و محمد ابراهیم جواهری بعنوان اعضای هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی منصوب و احکام اعضای هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی به آنها اهدا شد.


منبع:

1401/02/22
11:42:38
0.0 / 5
29
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است