در راستای مبارزه با صید وصیادی غیرمجاز ،

یک فروند لنج و 50 طاقه تور منو فلامنت حلواسفید در آب های هرمزگان توقیف شد

یک فروند لنج و 50 طاقه تور منو فلامنت حلواسفید در آب های هرمزگان توقیف شد به گزارش المور ایرنا- سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان اظهار داشت: در جهت مبارزه با صید و صیادی غیر مجاز یک فروند لنج، یک دستگاه پرساین، ۵۰ طاقه تور منوفلامنت و یک دستگاه ترال لنج در فصل ممنوعیت صید ماهی حلوا سفید در آب های استان توقیف شد.


«براساس تقویم ممنوعیت صید شیلات هرمزگان، باتوجه به تغییرات آب وهوایی و اقلیمی و همینطور اظهار نظر جامعه صیادی، زمان ممنوعیت صید ماهی حلوا سفید در چند سال گذشته به ۱۵ فروردین تا آخر اردیبهشت ماه تغییر یافته است.
صید ماهی حلوا سیاه و شوریده هم از اول اردیبهشت ماه تا آخر خردادماه ۱۴۰۱ در آب های خلیج فارس و دریای عمان ممنوع اعلام شده است.»
به گزارش المور به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی شیلات هرمزگان، سروان مهرداد رامش جان روز شنبه ضمن اشاره به اهمیت حفظ ذخایر آبزیان اضافه کرد: این اقدام ها پیرو تاکید مدیرکل شیلات استان در خصوص مبارزه با روش های مخرب صیادی و صید غیر مجاز صورت گرفته است.
وی ضمن اشاره به رشد و پیشرفت عملکرد یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان در سال گذشته، تصریح کرد: با وجود کمبود نیروی انسانی و امکانات، رشد قابل ملاحظه ای در تمامی کشفیات در برخورد با شناروهای متخلف صیادی از مهم ترین شاخصهای رشد عملکرد یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوده است.
وی با اشاره به اینکه در این عملیات یک نفر متهم دستگیر شده است، اظهار داشت: تمامی توقیفی ها با تشکیل پرونده به کمیسیون رسیدگی به تخلف های صیادی شیلات جهت تعین تکلیف و یا در صورت احتیاج به دستگاه قضا ارجاع داده شده اند.
رامش جان مأموریت این یگان را بسیار مهم و حساس دانست و افزود: بدون شک حفظ ذخایر پرارزش آبزیان نیازمند توجه بیشتر از پیش مردم و همه دستگاههای اجرایی به این مهم می باشد چون که مأموریت یگان حفاظت شیلات در زمینه محافظت از منابع آبزیان است و از این فرصت باید برای حفظ این منابع نهایت بهره را برد.


منبع:

1401/02/24
13:48:23
0.0 / 5
20
تگهای خبر: ارز , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است