سرور مجازی ایرانی بگیریم یا خارجی؟  نوین هاست

سرور مجازی ایرانی بگیریم یا خارجی؟  نوین هاست المور: درصورتی که قصد تهیه یک سرور مجازی نوین هاست را دارید بی گمان انتخاب لوکیشن سرورمجازی موردنظر شما بسیار حائز اهمیت بوده که به عوامل بسیاری نیز بستگی دارد.


به گزارش المور به نقل از نوین هاست، اغلب هنگام تهیه سرور مجازی با این پرسش که سرور مجازی ایران بهتر است یا خارج مواجهه هستیم، در این مقاله برخی از عوامل موثر در انتخاب مناسبترین لوکیشن را مرور خواهیم کرد.
قبل از در نظر گرفتن هر نکته ای لازم است اعلام نماییم که لوکیشن مناسب به هیچ عنوان یک انتخابِ مطلق نبوده و کاملا به نوع کاربری شما وابسته است، به بیانی دیگر این که برای چه کاری قصد استفاده از سرور مجازی را دارید در انتخاب مناسبتری لوکیشین بسیار تعیین کننده خواهد بود.
همانطور که باخبر هستید امروزه گستردگی مدیریت امور تحت وب افراد بسیاری را به سمت استفاده از سرور مجازی سوق داده است، بی گمان لوکیشن مناسب نیز برای امور گوناگونی چون وب گردی، بازارهای مالی، گِیم، امور فریلنسری، راه اندازی وب سایت و.... متفاوت می گردد.
موقعیت مکانی سرور مجازی بطور مثال اگر قصد راه اندازی یک سایت را دارید لوکیشن مناسب را موقعیت مکانی کاربران سایت شما تعیین خواهدنمود. دلیل اهمیت موقعیت کاربران شما و لوکیشن سرور نیز تاثیرگذاری آن در پینگ تایم می باشد.
پینگ تایم در حقیقت مدت زمانیست که طول می کشد تا درخواست ارسالی از طرف کاربر به سرور ارسال شده و سپس پاسخ از سرور مقصد به کامپیوتر یا سرور مبدا ارسال گردد، بدین سبب هرچه فاصله جغرافیایی ( مکانی) سرور مقصد با سرور یا کامپیوتر مبدا کمتر باشد سرعت ارسال و دریافت پاسخ پایین تر بوده (پینگ تایم کمتری خواهد داشت) و در نهایت سرعت لود سایت شما بالاتر خواهد بود.
همانطور که ملاحظه کردید موقعیت بازار هدف شما و یا به بیانی دیگر موقعیت کاربران سایت شما در انتخاب لوکیشن مناسب موثر بوده و موقعیت سرور میزبان سایت شما تابعی از موقعیت کاربران شماست.
بازارهای مالی همچون دیگر مواردی هستند که کاربران بسیاری را مجذوب و همراه خود ساخته است، درصورتی که قصد فعالیت در بازارهای مالی را دارید، انتخاب یک سرور مجازی مناسب گریزناپذیر بوده و به طبعِ آن انتخاب یک لوکیشن مناسب نیز بسیار تعیین کننده خواهد بود. همانطور که پیش تر اعلام گردید بمنظور افزایش سرعت و یا به بیانی بهتر کاهش مدت زمان ارسال و دریافت درخواست شما به سرور مقصد، پینگ تایم بسیار تعیین کننده خواهد بود.
بدین سبب این که بازار مالی موردنظر شما در چه لوکیشنی قراردارد ( قصد فعالیت در بازارهای مالی داخلی را دارید یا بازارهای بین المللی) تا حدی زیادی به شما برای انتخاب لوکیشن مناسب کمک خواهدنمود. اگر بازار رقابتی مورد علاقه شما بازارهای مالی بین المللی می باشد، در این صورت محدودیت های اعمال شده توسط کارگزاری که قصد سرمایه گذاری و ترد در آنرا دارید بسیار مهم خواهد بود.
همانطور که باخبر هستید خیلی از کارگزاریها محدودیتهای گوناگونی را برای کشورهای مختلف اعمال کرده اند، بی گمان اطلاع از این محدودیتها مناسبترین کشور و یا لوکیشین را به شما نشان خواهد داد.
VPS نوین هاست همانطور که پیش تر اعلام گردید VPS برای امور گوناگونی مورد بهره گیری واقع می گردد، در حقیقت کاربران برای افزایش سرعت و یا کاهش پینگ تایم خود از سرور مجازی استفاده می نمایند. برای امور دیگری همچون وب گردی، گیم و فریلنسری (با درنظر گرفتن محدودیت های اعمال شده) بی گمان مناسبترین لوکیشن، سروری خواهد بود که نزدیکترین موقعیت جغرافیایی به سرور یا کامپیوتر شما را داشته باشد و یا به بیانی دیگر سروری که پینگ تایم کمتری به شما خواهد داد.
نوین هاست ارائه دهنده بهترین خدمات سرور و هاستینگ در ایران. جهت مشاهده پلن های سرویس ها به وب سایت https: //www.novinhost.org مراجعه نمایید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/02/28
13:54:04
0.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است