طبق شاخص كیفی هوا؛

هوای مسجدسلیمان در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفت

هوای مسجدسلیمان در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفت شاخص کیفی هوای شهرستان مسجد سلیمان در روز پنجشنبه بنا بر اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در شرایط بسیار ناسالم قرار دارد.


به گزارش پنجشنبه ایرنا به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، شاخص کیفی هوای شهرستان مسجد سلیمان ۲۱۲ اعلام شده است که بر این اساس در شرایط بسیار ناسالم قرار دارد.
همینطور شاخص کیفی هوای شهرستان های شوش ۱۵۲، ماهشهر ۱۵۲، هندیجان ۱۵۳، گتوند ۱۵۸، اندیمشک ۱۶۰، اهواز۱۶۰، ایذه ۱۷۱ و شوشتر ۱۹۰ و در شرایط ناسالم هستند.
بر اساس این گزارش شاخص کیفی هوا در امیدیه ۱۲۵، بندر امام ۱۴۶، شادگان ۱۴۶ و بهبهان ۱۴۷ ناسالم برای گروههای حساس است.
شاخص AQI که برای سنجش کیفیت هوا به کار می رود، نشان داده است هوای اطراف چقدر تمیز یا آلوده است و این حد از آلودگی چه اثراتی امکان دارد بر سلامت افراد داشته باشد. این شاخص بر اثراتی متمرکز است که افراد امکان دارد چند ساعت یا چند روز پس از تنفس در این هوا با آنها روبه رو شوند.
بر اساس این شاخص، از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.
در شرایط هوای ناسالم همه افراد در صورت قرار گرفتن بلند مدت در معرض هوای با این شدت آلودگی امکان دارد گرفتار علائم تنفسی شوند. همینطور افراد گروه حساس امکان دارد گرفتار نتایج بیشتری شوند.
شرایط بسیار ناسالم مبین اخطار درباره بروز وضعیت اضطراری بهداشتی است و با احتمال بیشتر سلامت همه جمعیت به خطر می افتد. شرایط هوای خطرناک هم نشان دهنده وضعیت اضطراری اخطار بهداشتی است و همه افراد امکان دارد گرفتار نتایج بهداشتی وخیم شوند.


منبع:

1401/02/29
14:06:31
0.0 / 5
291
تگهای خبر: كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است