بررسی انواع تابلو فرمان آسانسور

بررسی انواع تابلو فرمان آسانسور به گزارش المور تابلو فرمان آسانسور بخش مهم و برد پردازشی آسانسور به حساب می آید. اما سوال اینجاست که چرا قیمت تابلو فرمان آسانسور در مدلهای مختلف متفاوت است؟ چرا برخی بسیار گران و برخی ارزانتر هستند؟ عملکرد تابلو فرمان بسیار مهم می باشد و همچنین روند سرعت آن از موضوعات مهمی است که باید ارزیابی شود.


به گزارش المور به نقل از آسانسور آتلانتیس، در خرید این محصول نیاز است که نوع ساز و کار هر مدل را بشناسید و سپس تصمیم گیری کنید. هیچگاه کیفیت را فدای قیمت ارزانتر نکنید.
مشخصات تابلو فرمان آسانسور تابلو فرمان آسانسور از بخش های الکتریکی مهم به حساب می آید. این قطعه گاه بعنوان برد اصلی آسانسور هم شناخته می شود. تابلو فرمان آسانسور در موتورخانه قرار می گیرد. این تابلو نوعی پردازنده و یا مرکز پردازشی برای آسانسور به حساب می آید.
یکی از وظایف مهم تابلو فرمان آسانسور کنترل سرعت موتور آسانسور است. در واقع زمانی که دور موتور کنترل شود، سبب نرم پیش رفتن حرکت شده و از رسیدن شوک های ناگهانی به کابین جلوگیری می شود. مورد بعدی کنترل جهت حرکت است. در واقع برد آسانسور تعیین می کند که حرکت کابین باید به سمت بالا یا پایین باشد. دکمه های داخلی و بیرونی آسانسور پیام کاربر را به تابلو فرمان آسانسور ارسال می کنند و پردازش توسط تابلو فرمان صورت می گیرد. البته این برد کنترل سایر تجهیزات را هم برعهده دارد. بعضی از تجهیزات شامل در کابین، سوئیچ ها، ترمز ها و... به واسطه تابلو فرمان هدایت می شوند. این برد حفاظت الکتریکی از تجهیزات و همچنین تشخیص لحظه به لحظه موقعیت کابین را هم برعهده دارد.
انواع تابلو فرمان آسانسور تابلو فرمان آسانسور مدلهای متنوعی دارد و هر یک مشخصات و عملکرد خاص خویش را دارند.
تابلو فرمان دو سرعته یکی از مشهورترین مدلهای تابلو فرمان آسانسور، معروف به دو سرعته با نماد SPD2 است. در واقع سیستم این آسانسورها به صورتی است که می توانند با دو سرعت فعالیت کنند. موتور این آسانسور ها شامل دو عدد سیم پیچ است. همچنین حرکت آنها در دو سرعت اجرا می شود. شرایط کار به این صورت است که در آغاز حرکت، موتور با دور تند آغاز می کند و سپس به سرعت استاندارد می رسد. برای حرکت بین طبقات سرعتی برابر با یک متر بر ثانیه در نظر گرفته می شود. این سرعت استاندارد است. زمان رسیدن به طبقه مورد نظر سرعت کاسته می شود و به مرحله ایست می رسد. در نهایت سرعت صفر می شود. تغییر سرعت در سه مرحله به صورت ناگهانی و مقطعی صورت می گیرد.
تابلو فرمان درایودار تابلو فرمان آسانسور مدل تری وی اف یا درایودار هم وجود دارد که سبک مورد نظر خویش را اجرا می کند. این مدل از تابلو فرمان بیشتر از مدل دو سرعته طرفدار دارد. این تابلو فرمان مجهز به دستگاه درایو الکتریکی است. در واقع این درایو می تواند به موتور قابلیتی برای تغییر سرعت و گشتاور دهد. اینورتر آسانسور این عمل را با تغییر سطح و کنترل ولتاژ و همچنین فرکانس انجام می دهد. در نهایت عملکرد به صورت ناگهانی صورت نمی گیرد. یعنی حرکت آسانسور نرم است. در این مدل از آسانسورها سرعت موتور یکباره به صفر نمی رسد. حرکت با دور آهسته شروع می شود و زمانی که ولتاژ بیشتر می شود در نهایت به سرعت نامی نزدیک می شود. این رویکرد سبب می شود که تکان های کابین به حداقل برسد.

تابلو فرمان آسانسور


منبع:

1401/02/30
14:24:18
0.0 / 5
196
تگهای خبر: ارز , استاندارد , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است