اعطای خانه به چهارقلوهای آذرشهری

اعطای خانه به چهارقلوهای آذرشهری به گزارش المور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه به دنیا آوردن فرزندی اساسا مسئولیت دارد، اظهار داشت: امیدواریم مسئولیت پذیری جوانان ما بتواند آینده ایران را به سمت جوانی پیش ببرد.


به گزارش المور به نقل از خبرگزاری ایرنا، انسیه خزعلی، روز پنجشنبه در دیدار با خانواده چهار قلوی آذرشهری، اظهار نمود: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و با همت وزارت راه و شهرسازی خصوصاً اهتمام جدی آقای وزیر، به جهت اینکه بتوانیم در امتداد پشتیبانی از خانواده های پرجمعیت گام برداریم، حمایت چهارقلوها را در سال ۱۴۰۰ آغاز نموده ایم و با جدیت در سفرهای استانی این هدیه را از طرف ریاست جمهوری اسلامی تقدیم خانواده های چهار قلو می نماییم.
وی با اشاره به وضعیت جمعیت و موقعیت چالش برانگیز آن در کشور، اظهار داشت: با تثبیت قانون جمعیت امیدواریم ضرورت آن برای جوانان به اثبات برسد تا در این راه برای جوان ماندن جامعه ایرانی اهتمام جدی بورزند.
خزعلی با تاکید بر تسهیل ازدواج جوانان، اشاره کرد: بخش عمده مشکل ازدواج جوانان اقتصادی و فرهنگی است، امیدواریم با حمایت دولت، فرهنگ ازدواج، تشکیل خانواده و حفظ خانواده های با ثبات در جامعه نهادینه شود.
وی اظهار داشت: حمایت های دولت عبیشتر اقتصادی بوده و دولت تسهیلات خاصی برای فرزندان اول، دوم و سوم و چهارم در نظر گرفته است، درباب موضوع مسکن نیز دولت در حدی که در توان داشته باشد، اقداماتی انجام می دهد.
خزعلی افزود: در سفرهای استانی، این هدیه بصورت واحد مسکونی و یا زمین در اختیار خانواده های پرجمعیت قرار گرفته است.
معاون رئیس جمهور در امور خانواده و زنان با تاکید بر اینکه رسیدگی به مسایل فرهنگی ازدواج نیز مدنظر دولت می باشد، اظهار داشت: موضوع فرهنگی باید توسط خانواده ها، گروههای جهادی و مردم رفع گردد.
وی با اشاره به تکلیف دستگاه های متولی در زمینه فرزندآوری، اظهار داشت: قسمتی از این تکالیف مربوط به وزارت مسکن، اقتصاد و بهداشت است و باید حمایت های لازم برای اجرای قانون را داشته باشند.
خزعلی افزود: کمیته امداد و بهزیستی برای پشتیبانی از خانواده ها که در دهک های پایین قرار گرفته اند، تلاش مضاعف و برنامه دارند.
معاون رئیس جمهور با اعلان اینکه یکی از علل کم شدن فرزندآوری فرهنگی است، اظهار داشت: مسایل اقتصادی نیز بسیار مهمست ولی مسایل مربوط به فرزندآوری در جامعه بیشتر فرهنگی است.
وی اضافه کرد: پیرشدن جامعه می تواند سرمایه های معنوی و مادی ما را کم کند و کاهش درآمد و امکانات ممکنست تولید مناسب را به سبب پیرشدن جوانان از دست بدهیم.
به گزارش المور به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این برنامه با حضور معاون رئیس جمهور در امور خانواده، یک واحد مسکونی در شهر جدید سهند به خانواده چهارقلوهای آذرشهری اعطا شد.
این طرح در امتداد اجرای طرح تشویقی قرارگاه جوانی جمعیت به دستور رئیس جمهور و با پیشنهاد معاونت زنان و خانواده ریاست جمهور در همه استانها اجرا می شود.
معاون رئیس جمهور در این دیدار، با بیان برنامه حمایتی دولت در امتداد تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت و برمبنای برنامه مشترک معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و وزارت راه و شهرسازی؛ ضمن اختصاص زمین به این خانواده دارای فرزند چهارقلو در شهر جدید سهند، ابراز امیدواری کرد که با واگذاری زمین، این خانواده دیگر دغدغه تامین مسکن نخواهند داشت.
این خانه نیمی به نام مادر و نیمی به نام پدر چهارقلوها سند خورده است.


منبع:

1401/03/12
23:20:53
0.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است