مشخصات خرید انواع نهال گردوی پربار در بهار 1401

مشخصات خرید انواع نهال گردوی پربار در بهار 1401 به گزارش المور به صورت معمول برترین نژاد درختان گردو متعلق به کشورهای ایران، ترکیه، اوکراین و آمریکاست. درخت گردو؛ ارزش اقتصادی بالایی دارد؛ چون که هم میوه‌ی مغذی و با ارزش بالایی از جهت اقتصادی تولید می کند و هم چوب آن هم بسیار پرارزش است.


به گزارش المور به نقل از آریا نهال، امروزه همانند هر نهال میوه ی دیگری نهال گردو هم انواع مختلف داشته و نژادهای گوناگونی دارد.
معرفی انواع نژاد نهال گردو بعضی از ارقام نهال گردو از سال دوم به بار می نشینند و تا 5 یا 6 سالگی به میزان قابل توجهی بارآور می شوند. درختان گردو در شرایط آب و هوایی بین 10- تا 38 درجه سانتی گراد به خوبی رشد می کنند، البته به سرما و وزش بادهای خیلی سرد حساس هستند. در ادامه با چند نوع از درختان و نهال های گردو آشنا می شویم.
آشنایی با نهال گردو چندلر پیوندی خاستگاه نهال گردو چندلر، کشور آمریکاست و این گونه در سرتاسر جهان شناخته شده و مشهور است. این درخت گردو، با قد نیمه متوسط خود دارای میوه های درشت و سفید رنگ و پوست نیمه کاغذی بوده و مناسب کاشت تا ارتفاع 1200 از سطح دریا است. این گونه نسبت به سرمای شدید زمستان حساس بوده، ولی نسبت به سرمای دیر هنگام بهار مقاوم است.
بنابر اعلام نهالستان آریا نهال، نهال چندلر گونه ای دیرگل به حساب می آید و مناسب مناطق تقریباً سرد تا معتدل است، اما پربار است و در هکتار حدوداً 7 تن محصول می دهد. گرده افشان گردو چندلر، گونه های فرنور و فرانکت هستند.
مشخصات نهال گردو فرنور پیوندی نهال گردو فرنور، بومی فرانسه است و تا ارتفاع 1500 تا 2300 متر از سطح دریا قابل کاشت بوده و بازده خوبی خواهد داشت. مقاومت خوبی نسبت به سرما دراد و از گونه‌ی دیرگل و مقاوم به سرمای بهاره است. این گونه پایه کوتاه، زود بازده بوده و میوه آن دارای پوست نسبتاً کاغذی بوده و سفید رنگ است.
گرده افشان نهال گردوی فرنور، گونه های فرانکت یا لارا هستند. عمر مفید این درخت گردو حداقل 80 سال است و حدوداً هر سال 5 تن در هکتار محصول می دهد. در مناطق کوهستانی و سردسیر به خوبی مقاومت کرده و رشد می کند.
راهنمای خرید نهال گردو خوشه ای به نقل از آریا نهال بعد از خریداری نهال گردو خوشه ای و کاشت آن متوجه خواهید شد که معمولا این نهال به صورت جانبی یا انتهای شاخه ها به شکل خوشه ای میوه می دهد؛ به صورتی که شاید در هر خوشه حدود 10 تا 25 عدد گردو وجود داشته باشد. انواع درخت گردو خوشه ای ایرانی، ترکیه، فرانسه، چندلر، اسرائیلی (فلسطینی) و پا کوتاه وجود دارد که عموماً باردهی خوبی داشته و میوه آن از کیفیت خوبی برخوردار می باشد.
نهال های گردوی خوشه ای زود بازده و پربار هستند و مقاومت خوبی در مقابل سرما دارند. در هر هکتار بین 6 تا 7 تن در سال محصول می‎ دهند.


دمای بالاتر از 38 درجه برای این نوع مضر بوده و سبب سوختگی برگ ها و کوچک شدن میوه ها می شود. این گونه مناسب کاشت تا ارتفاع 2200 متر از سطح دریا است. نهال گردو خوشه ای، پا کوتاه بوده و پس از 2 سال به بار می نشیند. این گونه نسبت به سایر گونه ها، به کم آبی مقاوم تر است.
معرفی نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا نهال نهال گردوی ژنوتیپ، با اصلاحات ژنتیکی به شکلی اصلاح نژاد شده است و بنابراین بازار خوبی هم پیدا کرده است.
این درخت گردو مناسب مناطق معتدل تا نسبتا سردسیر است؛ ازاین رو پیشنهاد می شود اگر در مناطق سردسیر قرار دارید از گونه های چندلر، فرنور، خوشه ای و اسرائیلی استفاده کنید و اگر در مناطق معتدل یا نسبتاً گرمسیر هستید گونه پکان را برای کاشت انتخاب کنید.
این گونه چون شاخه و برگ های زیادی دارد، سفارش می شود فاصله کاشت مناسب را رعایت کرده و هنگام کاشت، بیشتر از دیگر گونه ها فاصله گذاری شود. پوست این گردو نسبتاً نازک ولی کاغذی نیست و مغز آن قهوه ای روشن است.
خصوصیات نهال گردو پکان پیوندی نهال گردوی پکان، بومی آمریکا و آمریکای مرکزی بوده و سازگار با آب و هوای گرمسیری است. از جهت شرایط اقلیمی مناسب کاشت در مناطق کم آب و نیمه خشک ایران بوده و باردهی خوبی دارد.
این گردوی بیضوی شکل، مغز بیضی شکل هم دارد. در ارتفاع تا 2500 متر از سطح دریا کشت شده و شرایط گرما را به خوبی تحمل کرده و برخلاف اغلب گونه های دیگر، نیاز سرمایی کم و پایینی دارد. در مقابل آفات هم مقاومت خوبی داشته و از نظر رشد متوسط است.
گونه گرده افشان آن، نهال گردو فرانکت فرانسوی است و پس از به بار نشستن تا 5 تن در هر هکتار به صورت سالانه بار می دهد. مغز این گردو به سادگی از پوست جدا شده و قهوه ای رنگ است.
راهنمای کاشت نهال گردو تویسرکان گردوی تویسرکان، از انواع مرغوب بوده و از ارزش بالایی از جهت کیفیت و صرفه اقتصادی برخوردار می باشد. این گونه در مقابل سرما و کم آبی مقاومت خوبی نشان داده است و در آب و هوای کوهستانی تویسرکان به خوبی رشد می کند.
این درخت گردو، در مقابل سرمای زمستانه و بهاره مقاوم است و از سال 5 تا 7 به بار می نشیند. مغز این درخت گردو سفید و چرب بوده و بسیار پرخاصیت است و پوسته چوبی سخت دارد.
راهنمای خرید آنلاین نهال گردو آریا نهال با بررسی انواع نهال گردو، و بیان خصوصیت های هر یک شما می توانید با انتخاب نهال مورد نظر خود که مناسب شرایط اقلیمی و همینطور مطابق انتظارات شما است، به سادگی برای خرید اقدام کنید. در صورت احتیاج به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما در سایت آریا نهال تماس گرفته و مبادرت به خرید نهال گردوی موردنظر نمایید.
منبع خبر: ariyanahal.ir
انتهای رپرتاژ آگهی


1401/03/17
12:16:41
0.0 / 5
192
تگهای خبر: آمریكا , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است