انتظارات جدید دانشجویان از دانشگاه ها

انتظارات جدید دانشجویان از دانشگاه ها المور: ‎دانشگاه ها و نظام آموزشی کشور طی دوسال اخیر به سبب کرونا بارها با بحران های مختلف رو به رو شده و مجبور به مدیریت بحران و طراحی پلت فرم های ارائه خدمات آموزشی نوین شده اند. بعد از تجربه آموزش های غیرحضوری هم اکنون با  بازگشایی دانشگاه ها و حضوری شدن کلاس ها انتظارات جدیدی نیز شکل گرفته است.


به گزارش المور به نقل از دانشگاه علم و فرهنگ، ‎اکنون دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای انتخاب بهترین دانشگاه علاوه بر سطح علمی، کیفیت آموزشی و استادان مجرب شاخصهای دیگری چون نوآوری، کارآفرینی، شهریه مناسب، سامانه های مطمئن آموزش الکترونیکی، برخورداری از پارک علم و فناوری و ارتباط علمی پژوهشی با پژوهشگاه ها و دانشگاه های تراز اول ملی و بین المللی را هم در نظر می گیرند.
دانشگاه علم و فرهنگ برنامه راهبردی خویش را با عنایت به شاخصهای مورد انتظار متقاضیان و استانداردهای بین المللی و جهانی تنظیم کرده و با استقرار یکی از پایدارترین سامانه های آموزش الکترونیکی از توانمندی بالایی در مدیریت بحران های احتمالی برخوردار می باشد.
بهره مندی مطلوب از دانش اعضای هیات علمی و اساتید و همینطور توجه به دانشمندان و پژوهشگران برتر و اثرگذار سبب شده این دانشگاه بر مبنای نظام رتبه بندی سایمگوی اسپانیا علاوه بر کسب رتبه 653 جهان و رتبه 22 ایران در سال 2022، در سه سال پی در پی رتبه دانشگاه نوآور ایران را از آن خود نماید و هرساله بعضی از اعضای هیات علمی این دانشگاه در زمره ی 1 یا 2 درصد پژوهشگران برتر جهان قرار بگیرند.روحیه پویایی حاکم بر دانشگاه علم و فرهنگ سبب شده کیفیت علمی و آموزشی دانشکده های این دانشگاه دائما در حال ارتقاء باشد. برای مثال هرساله دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه در فهرست برترین های المپیاد علمی دانشجویی کشور جای گرفته و درصد قابل توجهی از دانشجویان این دانشکده در رشته های مختلف رتبه های تک رقمی و برتر کنکور کارشناسی ارشد و دکتری را به خود اختصاص می دهند. همینطور رشته هایی مانند نانو با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه های تراز اول کشور همچون دانشگاه صنعتی شریف دایر شده اند.
دانشجویان دانشگاه علم و فرهنگ در رشته ها و مقاطع مختلف می توانند بمحض ورود به این دانشگاه به صورت مجانی و بدون پرداخت مبلغ اضافه در مراکز وابسته نظیر: پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، بنیاد توسعه کسب و کار و همینطور موسسه توسعه پایدار گردشگری علم و فرهنگ همراه با مربیان متخصص مهارت آموزی نموده و با حمایت این مراکز ایده های خویش را به پروژه و کسب و کار تبدیل نمایند. بدین سان دانشجویان این دانشگاه نه تنها دغدغه شغلی نخواهند داشت بلکه همزمان با گذراندن دوره تحصیلی به کارآفرینان تخصصی رشته تحصیلی خود هم تبدیل خواهند شد.
دانشجویان دانشکدهای علوم گردشگری، علوم انسانی و هنر و معماری دانشگاه علم و فرهنگ نقش پررنگی در هسته ها و زیست بوم کارآفرینی بنیاد توسعه کسب و کار و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی داشته و درصد قابل توجهی از آمار اشتغال دانشجویان این دانشگاه را به خود اختصاص داده اند.
دانشگاه علم و فرهنگ با اتصال علمی، فرهنگی، پژوهشی و کارآفرینی به مجموعه های جهاد دانشگاهی از قبیل پژوهشگاه رویان، پژوهشگاه ابن سینا، پژوهشگاه علوم انسانی و... توانسته استانداردهای کیفی آموزش های خویش را ارتقاء دهد. بعنوان نمونه در رشته های ژنتیک، زیست شناسی سلولی و ملکولی، سلول های بنیادی، زیست فناوری میکروبی و... همکاری مستقیم با پژوهشگاه رویان و مرکز ملی ذخائر زیستی و ژنتیکی ایران سبب جذب برترین رتبه های کنکور در دانشکده علوم و تکنولوژی های جدید زیستی این دانشگاه شده است. تنها دانشجویان کارشناسی رشته زیست شناسی سلولی و ملکولی و زیست فناوری دانشگاه علم و فرهنگ از این فرصت برخوردار می باشند که دوره کارورزی خویش را در پژوهشگاه رویان بعنوان معتبرترین مرکز تخصصی و فوق تخصصی ایران و خاورمیانه و مرکز ملی ذخائر ژنتیکی و زیستی ایران بگذرانند.
دانشگاه علم و فرهنگ با برخورداری از 13 نشریه فرهنگی تخصصی دانشجویی، 16 تیم ورزشی، 28 انجمن علمی دانشجویی و 14 کانون فرهنگی و هنری در حوزه دانشجویی فرهنگی فعالیت داشته و در زمینه توسعه فردی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان برنامه های گوناگونی را به اجرا می گذارد.
دانشگاه علم و فرهنگ همچون معدود دانشگاه های ایرانی است که با اتخاذ رویکرد دانشجو محوری در عمل نشان داده که رضایتمندی دانشجویان همواره در اولویت نخست قرار دارد. ازاین رو حمایت همه جانبه از دانشجویان و هدایت آنها در راه تعالی زندگی دانشجویی فرهنگ سازمانی غالب در این دانشگاه است.
دانشگاه علم و فرهنگ جزء اولین دانشگاه‎هایی است که با درک فشار اقتصادی جامعه راهکارهایی چون اعطای تسهیلات ویژه صندوق مجیر به دانشجویان علاوه بر صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم را پیشبینی کرده و سالیانه تسهیلات و تخفیف های قابل توجهی به دانشجویان برتر خود اعطاء می نماید.
مدرک دانشگاه علم و فرهنگ در سطح بین الملل کاملا معتبر بوده و تعاملات بین المللی با دانشگاه های معتبر و تراز اول جهان و جذب دانشجویان خارجی سبب توسعه روزافزون اعتبار این دانشگاه شده است.
دانشگاه علم و فرهنگ از راه آزمون های کنکور سراسری در 103 رشته تحصیلی (8 رشته در مقطع دکتری، 61 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 34 در مقطع کارشناسی) دانشجو می پذیرد.
علاقه مندان می توانند؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09391426848 و 09392487823 تماس حاصل نمایند.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/04/06
12:30:26
0.0 / 5
154
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است