راهنمای جامع خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی در سال 1401

راهنمای جامع خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی در سال 1401 المور: تصفیه آب صنعتی یا آب شیرین کن صنعتی، یک روش جدید در تصفیه آب بوده که از فرآیند اسمز معکوس RO، برای تصفیه آب استفاده می شود. دستگاه تصفیه آب صنعتی دستگاهی است که توانایی تبدیل آب شور به آب شیرین را دارد. دستگاه های آب شیرین کن در انواع آب شیرین کن خانگی، آب شیرین کن نیمه صنعتی و صنعتی تولید می شوند.


به گزارش المور به نقل از آبسازه، در عصر امروزی کیفیت آب مصرفی در صنایع خیلی مهمست و همه صنایع در پی استفاده از آب سبک و با املاح پایین هستند. استفاده از آب با میزان املاح و سختی بالا بر کیفیت محصولات تولیدی تاثیر مستقیم دارد، بنابرین جهت دسترسی به آب باکیفیت، بایستی از دستگاه تصفیه آب صنعتی یا آب شیرین کن استفاده نمود. جهت کسب اطلاعات بیش از طراحی و تولید دستگاه تصفیه آب صنعتی با متخصصان شرکت آب سازه در تماس باشید.
بررسی سیستم های تصفیه آب صنعتی در ایرانآب شیرین کن کشاورزی و گلخانهدر خیلی از مناطق کشور ما املاح آب های سطحی و آب چاه ها به حدی بالا رفته که این امر سبب غیرقابل کشت شدن زمینهای کشاورزی شده است. با بهره گیری از سیستم آب شیرین کن های کشاورزی، تهیه آب مناسب جهت آبیاری و زراعت میسر می شود. با بهره گیری از دستگاه تصفیه آب شیرین کن کشاورزی، املاح آب تا درصد قابل توجهی کاهش پیدا کرده و آب مناسب برای کشت و زرع در دسترس قرار می گیرد. با این روش بازده تولیدات کشاورزی و گلخانه ای به شدت افزایش می یابد. استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی با وجود محدودیت ها و هزینه فراوان راهکار مناسبی جهت برخورد با کم آبی و شوری بیش از پیش آب ها می باشد.
آب شیرین کن های دریاییحدود ۳/۲ سطح کره زمین را آب اقیانوس و دریاها می سازند. شوری آب دریاها در گذشته مانع بزرگی برای شیرین کردن و در دسترس قرار دادن آب دریاها به حساب می آمد. اما امروزه در نقاط مختلفی از دنیا آب شیرین کن های دریایی بزرگ مشغول به کار هستند که آب شرب جمعیت بالایی را تامین می کنند. در مناطق گرمسیری و مناطقی که با کمبود آب مواجهند، پروسه نمک زدایی به عنوان یک پروسه مقرون به صرفه در جهت تامین آب آشامیدنی، کشاورزی و صنایع بشمار می رود. استفاده از آب شیرین کن دریایی در تصفیه آب دریا به روش اسمز معکوس باتوجه به هزینه اولیه سرمایه گذاری و همین طور باتوجه به سهولت بهره برداری نسبت به سایر روشهای تصفیه آب دریا مانند تقطیر و MED از اولویت بالاتری برخوردارست. هزینه بهره برداری از آب شیرین کن دریایی RO شامل هزینه برق و مواد شیمیایی آن می باشد. بطور کلی هزینه ساخت آب شیرین کن های دریایی به سبب تفاوت در املاح آب ورودی (دریاها و اقیانوس ها) و بالاتر بودن شوری آنها نسبت به سایر آب شیرین کن ها بالاتر است و این تفاوت قیمت به نوع ممبران های مورد استفاده و تامین فشار بالاتر جهت غلبه بر فشار اسمزی بیشتر و نوع تجهیزات مورد استفاده و مقاوم در مقابل خوردگی و شوری بالا مربوط می باشد.


آب شیرین کن بیمارستانییکی از با اهمیت ترین تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان ها دستگاه های تصفیه آب بیمارستانی یا آب شیرین کن های بیمارستانی می باشد. دستگاه های آب شیرین کن بیمارستانی در تامین آب آشامیدنی بیماران و بخش های مختلف بیمارستان، شستشوی البسه و تجهیزات بیمارستان، ضدعفونی تجهیزات بخش های مراقبت ویژه و اتاق های عمل و دستگاه های دیالیز کاربرد بسیاری دارد. آب تصفیه مورد استفاده در بیمارستان به سبب اهمیت بالا بودن استانداردهای بهداشتی می بایست عاری از هرگونه مواد آلاینده باشد بنا بر این گندزدایی و فیلتراسیون نهایی پس از فرایندهای اسمز معکوس از اهمیت بالایی برخوردارست.
آب شیرین کن مرغداری و دامداریحدود ۷۵ درصد از وزن بدن و ۹۰ درصد خون دام و طیور از آب تشکیل می شود، همین طور آب تمامی جنبه های متابولیسم یک حیوان را در بر می گیرد به نحوی که نقش مهمی در کنترل دمای بدن، هضم غذا و دفع فضولات ایفا می کند. بنا بر این تصفیه آب در مرغداری ها و دامداری ها امری ضروری به شمار می آید. میزان آب مصرفی دام و طیور به عوامل مختلفی بستگی دارد. که از با اهمیت ترین آنها می توان به نوع دام و طیور، درجه حرارت محیط و بدن، آب و هوا، تحرک دام و طیور، سن، نوع نژاد، نوع تغذیه و میزان آن، میزان نمک موجود در خوراک و کیفیت غذا مورد استفاده دام و طیور اشاره نمود. هر چه آب مورد استفاده در مرغداری ها و دامداری ها باکیفیت تر باشد، دام و طیور مصرف آب بالاتری دارند و این امر موجب سلامت دام و افزایش وزن آن می شود. آب شرب دام و طیور می بایست از نظر میکروبی فاقد هر گونه باکتری باشد و همین طور از نظر فیزیکی باید فاقد رنگ، بو و مزه باشد و از نظر شیمیایی فاقد املاح زیاد، سختی بالا و املاح مضری همچون سولفات، نیترات و یا نیتریت باشد. دستگاه آب شیرین کن در پرورش دام و طیور علاوه بر کاهش املاح و سختی آب با حذف میکرو ارگانیسم ها و آلاینده های موجود در آب، سبب بهبود کیفیت آب و در نتیجه رشد بهتر و سلامت دام و طیور می شود.
همچنین می توانید سوالات خود درباره مطلب راهنما جامع خرید دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و دستگاه تصفیه آب صنعتی در سال 1401 را با متخصصان سایت آب سازه در بین بگذارید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/04/07
23:11:38
0.0 / 5
157
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است