آشنایی با وکیل دیه

آشنایی با وکیل دیه المور: خیلی از افراد به سبب ناآگاهی و عدم اطلاعات کافی در مورد دیه دقیقاً نمی دانند که چگونه می توانند بوسیله قانون برای گرفتن حقوق خود اقدام نمایند و همین موضوع موجب می شود تا آنان نتوانند دیه خودرا دریافت نمایند.


به گزارش المور به نقل از سایت لایحه، وکیل دیه علاوه بر آن که می تواند تمامی این اطلاعات قانونی را به افراد منتقل کند، این قابلیت را هم دارد که جریان چنین پرونده هایی را بوسیله مراجع قانونی مورد بررسی و پیگیری قرار دهد.
شاید هنگامی که در مورد وکیل برای گرفتن دیه صحبت می نماییم در ابتدا این طور به نظر آید که وکیل دیه تنها در موارد مربوط به قتل می تواند حضور پیدا کند اما حقیقت چیز دیگری است. دیه مربوط به هر تصادف و اتفاقی است که موجب ایجاد لطمه و لطمه توسط فردی دیگر به یک انسان می گردد.
وکیل دیه و اهمیت حضور وی در جامعه حضور یک وکیل متخصص و حرفه ای در جریان هر پرونده ای می تواند موجب بهبود شرایط آن پرونده شود و جریان دادرسی آنرا به بهترین نحو ممکن پیش ببرد. جریان پرونده های مربوط به دیه تا حد زیادی پیچیده هستند و تنها یک فرد متخصص و حرفه ای می تواند به عموم مردم کمک نماید تا حقوق آنها مورد تضییع واقع نگردد.
وکیل دیه کسی است که سالهای زیادی را در جریان پرونده های مربوط به دیه فعالیت نموده است و همین موضوع سبب شده است تا مهارت و تخصص بسیار زیادی در جریان این پرونده ها داشته باشد. وکیل دیه خدمات حقوقی مختلفی را به مراجعان خود ارائه می دهد و کسانی که به دفتر حقوقی این وکیل حرفه ای مراجعه می کنند می توانند علاوه بر کسب اطلاعات کافی در کمترین زمان ممکن روشی مناسب برای حل مشکل حقوقی پرونده را هم پیدا کنند.
اگر شما به دنبال بهترین و متخصص ترین وکیل دیه می گردید، گروه وکلای عدالت نویسان می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. گروه وکلای عدالت نویسان از بهترین و متخصص ترین وکلا تشکیل شده است که وکیل دیه نیز جزئی از آنها بشمار می رود.


قانون در مورد دیه وکیل دیه تمامی مفاد قانون مجازات اسلامی در مورد دیه را می شناسد و می تواند این اطلاعات قانونی را به دیگران نیز انتقال دهد. برمبنای مفاد 448 الی 450 قانون مجازات اسلامی:
دیه مقدر، مال معینی است که در شرع مقدس به جهت جنایت غیرعمدی بر نفس، عضو یا منفعت، یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، مقرر شده است.
ارش، دیه غیر مقدر است که میزان آن در شرع تعیین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تأثیر آن بر سلامت مجنیٌ مقابل و میزان خسارت وارده با در نظر گرفتن دیه مقدر و با جلب نظر کارشناس میزان آنرا تعیین می کند. مقررات دیه مقدر در مورد ارش نیز جریان دارد مگر این که در این قانون ترتیب دیگری مقرر شود.
در جنایت شبه عمدی، خطای محض و جنایت عمدی که قصاص در آن جایز یا ممکن نیست، در صورت درخواست مجنیٌ مقابل یا ولی دم دیه پرداخت می شود مگر به نحو دیگری مصالحه شود.
در صورتیکه قاتل از ورثه مقتول باشد چنانچه قتل عمدی باشد از اموال و دیه مقتول و در صورتیکه خطای محض یا شبه عمدی باشد از دیه وی ارث نمی برد. در موارد فقدان وارث دیگر، مقام رهبری وارث است.
انتهای رپرتاژ آگهی


1401/04/15
14:23:44
0.0 / 5
161
تگهای خبر: خدمات , سایت , كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است