۷ نوع پلان معماری برای طراحی نقشه شما

۷ نوع پلان معماری برای طراحی نقشه شما به گزارش المور هنگامی که به استخدام یک معمار متخصص یا طراح داخلی فکر می کنید، امکان دارد بخواهید پیش از درخواست قیمت، نیازهای دقیق خویش را بدانید.


به گزارش المور به نقل از کلوپ معماری، آیا به دنبال نقشه های ساختمانی هنری هستید یا به دنبال چیزی صرفا زیبایی شناختی برای یک پروژه بازسازی معماری هستید؟
طرح های مختلفی وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک طراحی برای خود انتخاب کنید. از پلان طبقات گرفته تا ارتفاعات بیرونی، هر کدام داستان متفاوتی را در مورد فضا بیان می کنند.
۷نوع پلان معماری در اینجا هفت مورد از محبوب ترین انواع طرح های معماری و طراحی آورده شده است، ازاین رو می دانید دفعه بعد که یک حرفه ای را استخدام می کنید دقیقا چه چیزی را سفارش دهید.
۱. پلان طبقات پلان کف برای هر پروژه طراحی داخلی یا معماری ضروری می باشد. با یک پلان طبقه، می توانید همه چیز را در فضای خود بگونه ای ببینید که انگار سقف را برداشته اید و به پایین نگاه می کنید. خویش را غول بزرگی در نظر بگیرید که از دید پرنده به نقشه کشی ساختمان نگاه می کند.
انواع مختلفی از پلان های طبقه وجود دارد که هر کدام اهداف خاص خویش را دارند. یکی از انواع پلان کف، نسخه دو بعدی است که معمولا شامل اندازه گیری فضا، مانند طول دیوارها و محل قرارگیری درها می شود. اگر بسیار دقیق باشد، میتوان از آن بعنوان مبنای نقشه ساختمان بهره برد.
۲. پلان های سایت پلان های سایت مشابه پلان های طبقه است، با این وجود، می توانید کل ساختمان را با نقشه سایت مشاهده کنید. طرح های سایت می تواند شامل هر چیزی از یک خانه مجردی تا یک مجتمع آپارتمانی کامل باشد.
بسته به دامنه خود، می توانید جزئیات طبقات یک ساختمان را در سایت پلان دریافت کنید. اگر می خواهید نشان دهید که چگونه ساختمان های مختلف با یکدیگر ارتباط دارند، می توانید به همراه آموزش اتوکد یک سایت پلان جداگانه برای نشان دادن این مورد ایجاد کنید.
۳. پلان سقف انعکاسی پلان های سقف انعکاسی عملاً برعکس نقشه های کف هستند. منظورم این است که پلان های کف به شما نشان می دهند که اگر سقف را بردارید و از بالا به پایین نگاه کنید، چه شکلی به نظر می آید.
وقتی به پلان سقف آینه ای نگاه می کنید، تصور کنید که کف یک خانه را جدا کرده اید و سپس کل فضا را زیر و رو کرده اید.


۴. نقشه های آسیاب نقشه های آسیاب کوچکترین جزئیات را در طراحی شما نشان داده است. این کار معمولا برای تزئین مبلمان، قالب بندی تاج، پانل ها یا کابینت انجام می شود.
وقتی به نقاشی آسیاب بادی نگاه می کنید، به دنبال دقت هستید. آنها اندازه گیری های دقیقی روی آن خواهند داشت و کوچکترین قطعات درگیر در ساخت محصول را تا آخرین پیچ به شما نشان می دهند.
تصویر بالا بخشی از یک میز پذیرش است. هنگامی که به طراحی بخش نگاه می کنید، می بینید که اگر آنرا از وسط نصف کنید و از داخل به آن نگاه کنید، این جسم چگونه به نظر می آید.
۵. ارتفاعات خارجی ارتفاعات بیرونی خارج از ساختمان را به شما نشان داده است. هنگام ساخت، بهتر است ایده ای داشته باشید که بعد از اتمام ساخت، ساختار باید چگونه باشد، بنابراین است که فوق العاده مفید می باشد.
ارتفاعات خارجی می توانند گرافیکی دو بعدی یا سه بعدی باشند و می توانند به همان اندازه که دوست دارید جزئی یا ساده باشند. نقشه های دوبعدی معمولا اندازه گیری هایی روی خود دارند که نشان می دهند رابطه بین عناصر خارجی مانند درها و چراغ ها کجاست. ارتفاعات دوبعدی همینطور می تواند شامل گزاف هایی برای انواع مختلف آجر و سنگ باشد.
۶. ارتفاعات داخلی ارتفاعات داخلی از نظر هدف شباهت زیادی به ارتفاعات خارجی دارند. با ارتفاعات داخلی، می توانید فقط با قرنیز، پنجره ها و قالب های تاج یا اتاقی با تمام وسایل، نمایی ایجاد کنید. ارتفاعات هنگام ایجاد اتاقی مانند آشپزخانه یا حمام بسیار مفید هستند که احتیاج به تجسم عناصر داخلی دارد.
طراحی های داخلی سه بعدی که مبلمان شما را در فضای شما نشان می دهند بسیار محبوب هستند. اینها به صورت کلی طرح های مفهومی هستند که طراحان برای نشان دادن این که فضای شما می تواند چه شکلی باشد، عرضه می کنند.


۷. طرح های منظر طراحی نمای بیرونی و داخلی یک فضا تنها شروعی برای ایجاد یک خانه یا کسب و کار است. بدون محوطه سازی مناسب، فضای شما کاملا ناقص به نظر می آید.
طراحان زیادی هستند که سال ها آموزش دیده اند تا به صورت خاص مناظر زیبا خلق کنند. اگر به دنبال یک باغ کوچک در حیاط خلوت خود می باشید، یک طراح منظر می تواند به شما کمک نماید. اگر به دنبال افزودن شاخ و برگ و مسیرهای پیاده روی به یک مجتمع آپارتمانی هستید، یک طراح منظر هم می تواند به شما کمک نماید.
کلوپ معماری دارای طراحان معماری مستقل است. طراحان ما در کلوپ معماری چشم انداز و دانش خلاقانه ای دارند تا ایده های شما را با خدمات رندر معماری سه بعدی، خدمات رندر بیرونی سه بعدی، خدمات رندر داخلی سه بعدی و موارد دیگر محقق کنند. یاد بگیرید که چگونه کار می کند.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/04/16
14:46:35
0.0 / 5
379
تگهای خبر: خدمات , زیبایی , سایت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است