صندوق تضمین اصل سرمایه توسط كارگزاری مفید راه اندازی می شود

موافقت اصولی سازمان بورس با تاسیس صندوق تضمین از طرف سبدگردان مفید

موافقت اصولی سازمان بورس با تاسیس صندوق تضمین از طرف سبدگردان مفید سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی خودرا جهت راه اندازی صندوق تضمین اصل سرمایه به کارگزاری مفید اعطا کرد.


به گزارش المور به نقل از کارگزاری مفید، برای اولین بار در تاریخ بازار سرمایه ایران با بیان سازمان بورس و اوراق بهادار، اصل مبلغ سرمایه گذاران با بهره گیری از ساز و کار صندوق های سرمایه گذاری تضمین خواهد شد.
صندوق تضمین اصل سرمایه که در آینده ای نزدیک از طرف سبدگردان مفید پذیره نویسی خواهد شد، مهم ترین ریسک سرمایه گذاری در بورس یعنی حفظ اصل سرمایه را در وضعیت مختلف بازار تضمین می نماید.
طراحی این نوع جدید از صندوق در پاسخ به دغدغه سرمایه گذاران کم ریسک و همین طور سرمایه گذاران جدیدالورود به بازار سرمایه مدنظر قرار گرفته تا بتوانند بدون نگرانی از این که اصل سرمایه شان در معرض ریسک قرار بگیرد، سرمایه گذاری کنند.
مهم ترین وجه تمایز صندوق تضمین اصل سرمایه در مقایسه با سهامی و درآمد ثابت به نحوه سرمایه گذاری این صندوق ها باز می گردد. نوع این صندوق، مختلط خواهد بود بدین سبب هم در سهام و هم در اوراق درآمد ثابت سرمایه گذاری خواهدنمود. این نوع فعالیت، این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم می آورد تا از نظر پذیرش ریسک مزایایی نظیر صندوق های درآمد ثابت داشته باشند و از نظر بهره مندی از بازدهی با شرایط نزدیک به صندوق های سهامی همراه شوند.
سبدگردان مفید اکنون 12 صندوق سرمایه گذاری از انواع مختلفی نظیر سهامی، مختلط، طلا، بازارگردانی، درآمد ثابت و شاخصی دارد که به زودی با پذیره نویسی صندوق تضمین اصل سرمایه به تنوع این صندوق های سرمایه گذاری افزوده خواهد شد و سرمایه گذاران با اطمینان کامل می توانند در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنند.
به زودی جزییات بیشتری در رابطه با نحوه پذیره نویسی این صندوق جدید در سایت کارگزاری مفید منتشر خواهد شد.
انتهای رپرتاژ آگهی


1401/04/31
13:42:37
0.0 / 5
269
تگهای خبر: بازار , بورس , سایت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است