پویایی دانشجویی کیفیت آموزشی در علم و فرهنگ

پویایی دانشجویی کیفیت آموزشی در علم و فرهنگ به گزارش المور علم و فرهنگ بر مبنای نظام رتبه بندی سایمگوی اسپانیا علاوه بر کسب رتبه 653 جهان و رتبه 22 ایران در سال 2022 در سه سال پی در پی رتبه یک دانشگاه نوآور ایران را از آن خود نموده است.به گزارش المور به نقل از دانشگاه علم و فرهنگ، ‏‎روحیه پویایی حاکم بر دانشگاه علم و فرهنگ سبب شده کیفیت علمی و آموزشی دانشکده های این دانشگاه دائما درحال ارتقاء باشد. برای مثال هر ساله دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه در فهرست برترین های المپیاد علمی دانشجویی کشور جای گرفته و درصد قابل توجهی از دانشجویان این دانشکده در رشته های مختلف رتبه های تک رقمی و برتر کنکور کارشناسی ارشد و دکتری را به خود اختصاص می دهند. همینطور رشته هایی مانند نانو با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه های تراز اول کشور همچون دانشگاه صنعتی شریف دایر شده اند.دانشجویان دانشگاه علم و فرهنگ در رشته ها و مقاطع مختلف می توانند بمحض ورود به این دانشگاه به صورت مجانی و بدون پرداخت مبلغ اضافه در مراکز وابسته نظیر: پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، بنیاد توسعه کسب و کار و همینطور موسسه توسعه پایدار گردشگری علم و فرهنگ همراه با مربیان متخصص مهارت آموزی نموده و با حمایت این مراکز ایده های خویش را به پروژه و کسب و کار تبدیل نمایند. بدین سان دانشجویان این دانشگاه نه تنها دغدغه شغلی نخواهند داشت بلکه هم زمان با گذراندن دوره تحصیلی به کارآفرینان تخصصی رشته تحصیلی خود هم تبدیل خواهند شد.

دانشجویان دانشکده های علوم گردشگری، علوم انسانی و هنر و معماری دانشگاه علم و فرهنگ نقش پررنگی در هسته ها و زیست بوم کارآفرینی بنیاد توسعه کسب و کار و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی داشته و درصد قابل توجهی از آمار اشتغال دانشجویان این دانشگاه را به خود اختصاص داده اند.دانشگاه علم و فرهنگ با اتصال علمی، فرهنگی، پژوهشی و کارآفرینی به مجموعه های جهاد دانشگاهی از قبیل پژوهشگاه رویان، پژوهشگاه ابن سینا، پژوهشگاه علوم انسانی و... توانسته استانداردهای کیفی آموزش های خویش را ارتقاء دهد. بعنوان نمونه در رشته های ژنتیک، زیست شناسی سلولی و ملکولی، سلول های بنیادی، زیست فناوری میکروبی و... همکاری مستقیم با پژوهشگاه رویان و مرکز ملی ذخائر زیستی و ژنتیکی ایران سبب جذب برترین رتبه های کنکور در دانشکده علوم و تکنولوژی های جدید زیستی این دانشگاه شده است. تنها دانشجویان کارشناسی رشته زیست شناسی سلولی و ملکولی و زیست فناوری دانشگاه علم و فرهنگ از این فرصت برخوردار می باشند که دوره کارورزی خویش را در پژوهشگاه رویان بعنوان معتبرترین مرکز تخصصی و فوق تخصصی ایران و خاورمیانه و مرکز ملی ذخائر ژنتیکی و زیستی ایران بگذرانند.

دانشگاه علم و فرهنگ با برخورداری از 13 نشریه فرهنگی تخصصی دانشجویی، 16تیم ورزشی، 28 انجمن علمی دانشجویی و 14 کانون فرهنگی و هنری در حوزه دانشجویی فرهنگی فعالیت داشته و در زمینه توسعه فردی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان برنامه های گوناگونی را به اجرا می گذارد.

دانشگاه علم و فرهنگ همچون معدود دانشگاه های ایرانی است که با اتخاذ رویکرد دانشجو محوری در عمل نشان داده که رضایت مندی دانشجویان همواره در اولویت نخست قرار دارد. ازاین رو حمایت همه جانبه از دانشجویان و هدایت آنها در راه تعالی زندگی دانشجویی فرهنگ سازمانی غالب در این دانشگاه است.

دانشگاه علم و فرهنگ جزو اولین دانشگاه‎هایی است که با درک فشار اقتصادی جامعه راه کارهایی چون اعطای تسهیلات ویژه صندوق مجیر به دانشجویان علاوه بر صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم را پیشبینی کرده و سالیانه تسهیلات و تخفیف های قابل توجهی به دانشجویان برتر خود اعطاء می نماید.

مدرک دانشگاه علم و فرهنگ در سطح بین الملل کاملا معتبر بوده و تعاملات بین المللی با دانشگاه های معتبر و تراز اول جهان و جذب دانشجویان خارجی سبب توسعه روزافزون اعتبار این دانشگاه شده است.

دانشگاه علم و فرهنگ از راه آزمون های کنکور سراسری در 103 رشته تحصیلی (8 رشته در مقطع دکتری، 61 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 34 در مقطع کارشناسی) دانشجو می پذیرد.

علاقه مندان می توانند؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09391426848 و 09392487823 تماس حاصل نمایند.

انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/05/20
12:31:49
0.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است