افراد پرخطر مازندران برای تزریق واکسن آنفلوآنزا فراخوانده می شوند

افراد پرخطر مازندران برای تزریق واکسن آنفلوآنزا فراخوانده می شوند به گزارش المور، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت که سال جاری سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ای و بیماران قلبی عروقی بعنوان افراد پرخطر و در معرض صدمه برای تزریق واکسن آنفلوآنزا فراخوانده می شوند تا قبل از آغاز فصول سرد واکسنشان را دریافت نمایند.


عباس علیپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که این افراد گروه هدف تزریق واکسن آنفلوانزا بر مبنای دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند و با برنامه ریزی هایی که در حال انجام می باشد طی هفته های آینده از راه پزشکان خانواده برای تزریق این واکسن با آنها تماس گرفته می شود.
وی زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا به این افراد را اواخر شهریور و اوایل مهر ماه اعلام نمود و اظهار داشت: درحال بررسی هستیم که تزریق واکسن توسط پزشکان خانواده و در مطب آنها انجام تا از حضور پرشمار افراد جلوگیری شود.
علیپور تزریق واکسن آنفلوآنزا برای افراد گروه هدف را مجانی اعلام نمود و اضافه کرد: با عنایت به تخصیص واکسن تولید داخل به استانهای کشور همچون مازندران در این مرحله و برای گروه هدف اول این نوع واکسن تزریق می شود.
وی در مورد سایر متقاضیان تزریق واکسن آنفلوانزا هم توضیح داد: این افراد می توانند واکسن مورد نیاز خویش را همچون گذشته از داروخانه ها تهیه کنند که از انواع وارداتی است.
واکسن ایرانی آنفلوانزا که دومین واکسن نوترکیب در دنیا است و گفته می شود اثربخشی بهتری نسبت به سایر پلت فرم ها دارد سال قبل به تولید انبوه رسید و در داروخانه ها توزیع شد و سال جاری برای تزریق به افراد گروه هدف در نظر گرفته شده است.منبع:

1401/06/14
11:22:02
0.0 / 5
139
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است