نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی المور: جرم گیری ماشین ظرفشویی و تمیز کردن آن در فواصل زمانی معین و کوتاه مدت به افزایش راندمان دستگاه و جلوگیری از خراب نشدن قطعات ماشین ظرفشویی کمک بسیار زیاد خواهدنمود.


به گزارش المور به نقل از تعمیرخونه، در این مقاله می خواهیم به شما نحوه جرم گیری کردن ماشین ظرفشویی به صورت دستی و به صورت خودکار توسط دستگاه را آموزش دهیم.
نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی در منزل برای جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش، ال جی و سایر برندهای ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی می توانید از مقداری جوش شیرین و سرکه سفید استفاده کنید یا از پودر، قرص یا مایع جرم گیر استفاده کنید. برای جرم گیری باید مقداری جوش شیرین درون ماشین ظرفشویی بریزید و یک ظرف حاوی یک لیوان سرکه سفید روی سبد ظرفشویی قرار دهید. سپس دستگاه را روشن کرده یکی از برنامه های دستگاه را که بیشترین زمان و بیشترین حرارت را دارد انتخاب و فرآیند شستشو را اجرا کنید.
سپس باید دستگاه را خاموش کرده و آنرا از برق بکشید و قطعات جدا شدنی آن مانند سبدها را بیرون بیاورید و آنرا با استفاده از محلول مایع ظرف شویی و سرکه تمیز کنید و در معرض هوای آزاد قرار دهید تا ضمن خشک شدن بوی سرکه آن برود. بدنه ی دستگاه و لاستیک های درب ماشین ظرفشویی را هم باید کامل تمیز کنید و سپس درب دستگاه را باز بگذارید تا دستگاه به صورت کامل خشک شود و بوی سرکه آن برود.
نحوه جرم گیری قطعات داخل ماشین ظرفشویی برای جرم گیری قطعات داخلی ماشین ظرفشویی اگر با تعمیر ماشین ظرفشویی آشنا هستید باید این موارد را انجام دهید. ابتدا باید پیچ های بدنه دستگاه را باز کرده و بدنه دستگاه را جدا کنید. سپس باید قطعاتی که گرفتار جرم گرفتگی شده را با احتیاط بسیار جرم گیری کنید. باید دقت کنید که بردهای دستگاه گرفتار مشکل نشوند. همینطور قطعاتی که امکان دارد با در معرض آب قرار گرفتن خراب بشوند را جدا کنید. پمپ آب و بازوهای آب پاش دو تا از قطعات مهم ماشین ظرفشویی هستند که حتما باید آنها را جرم گیری کنید.
نکته مهم: دقت داشته باشید جرم گیری قطعات داخلی ماشین ظرفشویی به تخصص کافی نیازمند است و اگر با فرایند تعمیرات لوازم خانگی آشنا نیستید پیشنهاد می نماییم برای جرم گیری ماشین ظرفشویی خود به مراکز مجاز تعمیرات لوازم خانگی رجوع کنید.
تعمیرخونه جرم گیری ماشین ظرفشویی شما را در منزل انجام خواهد داد. شما می توانید به وب سایت تعمیرخونه به نشانی www.tamirkhone.com رجوع و درخواست تعمیرکار دهید. سپس متخصصین تعمیرخونه برای تعمیرات و جرم گیری ماشین ظرفشویی شما رجوع می کنند.


چه عواملی باعث جرم گرفتگی در ماشین لباسشویی می شود؟ ماندن آب در دستگاه سبب جرم گرفتن دستگاه ظرفشویی شما می شود. هرچه میزان سختی آب بیشتر باشد ظرفشویی شما در مدت زمان کمتری جرم می گیرد. همینطور روغن و چربی باعث جرم گرفتن ظرفشویی خواهد شد. به غیر از آب و چربی هر گونه موادغذایی که مواد معدنی و طبیعی زیادی داشته باشد باعث جرم گرفتن ظرفشویی خواهد شد.
چرا باید ماشین ظرفشویی را جرم گیری کنیم؟ بعد از گذشت مدت زمانی از استفاده دستگاه قطعات داخلی آن جرم می گیرد و توان دستگاه پایین می آید. همینطور دستگاه شما از بوی بد مواد غذایی پاک می شود. با جرم گیری ماشین ظرفشویی راندمان این دستگاه بالا می رود و از خرابی قطعات مختلف آن جلوگیری می شود.
هر چند وقت یکبار باید ظرفشویی را جرم گیری کرد؟ جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش ال جی و سایر برندهای ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی به میزان استفاده شما از دستگاه بستگی دارد. اگر از ظرفشویی خیلی زیاد استفاده نمی کنید هر یکسال باید نسبت به جرم گیری ماشین ظرفشویی خود اقدام کنید. اگر استفاده شما از ظرفشویی معمولی است (3 یا 4 بار در هفته) هر 6 ماه یکبار باید ماشین ظرفشویی خویش را جرم گیری کنید. اگر استفاده شما زیاد است و هر روز از آن استفاده می کنید هر 3 ماه یکبار آن را جرم گیری کنید.
آیا در خانه میتوان ظرفشویی را جرم گیری کرد؟ بله، جرم گیری ماشین ظرفشویی به دو صورت صورت می گیرد. شما در مدت زمان کوتاه باید در منزل دستگاه با استفاده از قرص، پودر یا مایع جرم گیر ظرفشویی خویش را جرم گیری کنید. همینطور سالی یکبار باید ظرفشویی خویش را به مراکز تعمیراتی منتقل کنید تا جرم گیری قطعات داخلی آنرا برایتان انجام دهند.
برنامه جرم گیری ماشین ظرف شویی کدام است؟ بلندترین برنامه از نظر مدت زمان شستشو را میتوان بعنوان برنامه جرم گیری دستگاه مشخص کرد. اگر دستگاه شما برنامه مخصوص جرم گیری ندارد می توانید بلندترین مدت زمان شستن را برای جرم گیری استفاده کنید. همینطور باید در نظر داشته باشید که از برنامه sensitive یا automatic استفاده نکنید.
نتیجه گیری
بهتر است هر سه ماه یکبار ماشین ظرفشویی خویش را به وسیله قرص جرم گیر یا مایع و مواد جرم گیر در منزل جرم گیری کنید. همینطور می توانید از جوش شیرین و سرکه سفید برای جرم گیری استفاده کنید. حتما در نظر داشته باشید سالی یکبار ظرفشویی خویش را به مراکز معتبر تعمیراتی ببرید تا جرم گیری قطعات داخلی آن انجام بشود.
تعمیرخونه مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی در تهران است که فرایند تعمیر لوازم خانگی را برای شما آسان تر کرده است. شما می توانید در منزل و با استفاده از موبایل خود به سایت تعمیرخونه مراجعه نموده و درخواست جرم گیری و تعمیر ظرفشویی بوش ال جی و سایر برندهای ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی دهید. متخصصان تعمیرخونه به منزل شما رجوع خواهند کرد و جرم گیری ظرفشویی شما را در منزل انجام خواهند داد.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/08/23
11:51:43
0.0 / 5
272
تگهای خبر: تخصصی , سایت , لباس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است