آموزش کامل نصب، راه اندازی و استفاده پمپ وکیوم

آموزش کامل نصب، راه اندازی و استفاده پمپ وکیوم المور: آیا بتازگی پمپ تخلیه هوا و گاز سیستم تهویه و کولرگازی خریداری کردید و بدنبال راه اندازی آن هستید؟ برای دریافت پاسخ تان تا انتهای مطلب همراه ما باشید.


به گزارش المور به نقل از آپ صنعت، با ما در این مطلب همراه باشد تا روش صحیح راه اندازی و نصب پمپ وکیوم و پمپ خلا هوا و گاز را در 8 گام ساده خدمت شما آموزش دهیم.
آماده سازی پمپ وکیوم 1- پمپ وکیوم خودرا با روغن مخصوص پر کنید. پیش از استفاده از پمپ وکیوم خود، مطمئن شوید که با روغن پمپ خلاء تمیز و جدید پر شده است. درپوش محفظه مربوط به اضافه کردن روغن پمپ وکیوم را که به طور معمول در بالای پمپ قرار دارد باز کنید و به لبه داخلی دهانه نگاه کنید و خطی که باید تا آن محدوده روغن داخل پمپ باشد را بیاید و تا آن محدوده با روغن پر کنید.
سپس، درپوش محفظه روغن را ببندید. بهتر است که فقط از روغن مخصوص پمپ های خلاء استفاده کنید. استفاده از روغن های مکانیکی دیگر می تواند بر کیفیت و مقدار وکیوم و فشار منفی دستگاه شما تأثیر بگذارد.
2- گیج فشار را به پمپ وکیوم وصل کنید. شما پس از خرید پمپ وکیوم نیاز به تهیه یک گیج فشار پمپ وکیوم نیز دارید که به پمپ وکیوم و همین طور به دو پورت فشار تجهیز شما متصل شود. گیج و شیلنگ آبی رنگ باید به درگاه سرویس فشار کم متصل شوند. گیج و شیلنگ قرمز رنگ به درگاه فشار بالا متصل می شوند. شلنگ زرد رنگ در در وسط باید به پمپ وکیوم خود وصل کنید.
مطمئن شوید که گیج ها و شیلنگ های گیج محکم به هم وصل شده اند. آب بندی ناقص می تواند خلاء شما را به خطر بیندازد. در ماشین و خودرو ها، پورت فشار قوی شما عموماً از نظر فیزیکی بالاتر از درگاه فشار پایین خواهد بود. 3- پیچ های ورودی و خروجی سیستم تهویه خودرو یا تهویه مطبوع را باز کنید.

هنگامی که گیج های خودرا در جای خود قرار دادید، باید از شیرهایی اتصال سیستم تهویه خود استفاده کنید که راه اتصال سیستم خنک کننده ماشین یا تجهیز شما را باز و بسته می کنند. با بسته بودن دریچه ها، گیج های شما باید مقدار کمی از فشار منفی را داشته باشند.
شروع پروسه وکیوم پمپ خودرا راه اندازی کنید به سبب قیمت الکتروموتور بالای این پمپ پس از آن که مطمئن شدید همه چیز بطور ایمن وصل شده است، با زدن کلید پشت پمپ وکیوم آنرا روشن کنید. که طبیعتا باید بتوانید لرزش و صدای دستگاه را احساس کنید.
نکته: اگر می خواهید پمپ را در هوای سرد راه اندازی کنید، دریچه های ورودی پمپ را باز کنید تا پمپ به سرعت عادی کار کند و به اصطلاح گرم شود. سپس، باردیگر آنرا ببندید.
1- شیر گیج جانبی را باز کنید.

هنگامی که پمپ وکیوم شما روشن شد، باید دریچه های گیج را که در کناره هر گیج قرار دارند باز کنید. این امکان را فراهم می آورد تا پمپ وکیوم آغاز به بیرون کشیدن هوا از سیستم کند.
اگر مطمئن نیستید که برای باز کردن پیچ های گیج را باید به چه سمتی بچرخانید، دفترچه یا کاتلوگ راهنمای همراه گیج یا پمپ وکیوم را بررسی کنید.
2- اجازه دهید پمپ وکیوم به مدت 15-30 دقیقه روشن باشید. اجازه دهید پمپ خلاء شما حداقل 15 دقیقه و حداکثر 30 دقیقه کار کند تا هوا بطور کامل از سیستم کولر یا هر سیستم شما بیرون رود. زمان دقیقی که برای کارکردن پمپ وکیوم نیاز دارید، برمبنای سفارش های سازنده متفاوت می باشد، بدین سبب هر دفترچه راهنمای را که ممکنست برای سیستم AC و پمپ خلاء خود داشته باشید، بررسی کنید.
بطور کلی، شما می خواهید اجازه دهید خلاء شما حداقل به اندازه کافی وجود داشته باشد تا اندازه گیری کمتر از 1000 میکرون باشد. که می توانید اهتمام کنید آنرا به 500 میکرون برسانید.
خاموش کردن پمپ وکیوم 1- شیر فشار کم متصل به سیستم تهویه را ببندید و اجازه دهید پمپ وکیوم به مدت 15 دقیقه بماند. بعد از آن که پمپ وکیوم برای مدت زمان کافی کار کرد، دریچه ای که به گیج فشارکم متصل می شود را ببندید. بگذارید پمپ شما 15 دقیقه خلاء را نگه دارد.
اگر امکان نگه داشتن فشار منفی برای مدت طولانی نیست، احیانا نشتی دارید و ممکنست نیاز به تعویض اجزای پمپ خلاء خود داشته باشید.
2- پمپ خلاء را خاموش کنید. هنگامی که از مدت زمانی که سیستم خود خلاء را نگه داشته راضی هستید، پمپ را با بهره گیری از همان کلید پشتی پمپ که برای روشن کردن آن استفاده کردید، خاموش کنید. پیش از این که سیستم را جدا کنید، اجازه دهید جاروبرقی شما کاملاً جدا شود.
3- پمپ وکیوم خودرا جدا کنید. هنگامی که پمپ وکیوم شما کاملاً جدا شد، می توانید شیلنگ منتهی به پمپ را جدا کنید. سیستم تهویه یا کولر شما باید از گاز تخلیه شده باشد و آماده شارژ یا تعمیر باشد.
شما حتی می توانید قرص تابه میعانات را برای جلوگیری از گرفتگی فاضلاب تهیه کنید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/09/01
21:43:05
0.0 / 5
104
تگهای خبر: صنعت , قیمت , كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است