پاک کردن لکه شربت از روی فرش

پاک کردن لکه شربت از روی فرش المور: به گزارش المور، لکه شربت قرمز یکی از ماندگارترین لکه هاست که اگر روی فرش بریزد امکان دارد نتوانید به راحتی آنرا پاک کنید. در این مطلب می خواهیم سریع ترین روش پاک کردن لکه شربت قرمز از روی فرش در منزل را به شما عزیزان آموزش دهیم.


به گزارش المور به نقل از فرش مدما، در این مطلب محلول هایی را به شما معرفی می نماییم که می توانید آنها به آسانی در منزل خود درست کنید.
برای پاک کردن لکه شربت قرمز از روی فرش چه باید کرد؟ برای تمیز کردن فرشی که روی آن لکه شربت قرمز ریخته باشد یا لکه شربت بجا مانده است از دو روش میتوان مبادرت به پاک کردن لکه نمود، یا با بهره گیری از پاک کننده های شیمیایی که برای سلامتی شما مضر است و امکان دارد به فرشتان صدمه بزند. یا این که با بهره گیری از محلول های خانگی و مواد پاک کننده ای که می توانید در منزل خود درست کنید روند تمیز کردن لکه شربت از روی فرش را انجام دهید.
باید هرچه سریع تر نسبت به پاک کردن لکه از روی فرش اقدام کنید به خصوص افرادی که فرش مدرن دارند، چون که فرش های مدرن معمولاً طرح روشن تری دارند و در صورت ماندگاری لکه سخت تر پاک می شوند.
نکته مهم: هرچه سریع تر نسبت به پاک کردن لکه شربت از روی فرش اقدام کنید راحتتر می توانید لکه مورد نظر را پاک کنید!
اگر روش اصولی و صحیح پاک کردن لکه های مختلف از روی فرش را ندانید برای پا کردن لکه شربت و مواد خوراکی قرمز رنگ از روی فرش خود گرفتار مشکل خواهید شد. فرشی که در اتاق پذیرایی خود پهن کردید یا فرش آشپزخانه شما هر لحظه امکان دارد کثیف شود. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا آموزش اصولی و صحیح پاک کردن لکه انواع شربت از روی فرش را با روش های خانگی به شما آموزش دهیم.
پاک کردن لکه شربت از روی فرش در منزل به منظور تمیز کردن لکه انواع شربت از روی فرش اقدامات زیر را انجام دهید: ابتدا تلاش کنید با یک قاشق شربت را از روی فرش جمع کرده و سپس با قرار دادن دستمال کاغذی روی لکه و کمی فشار دادن تلاش کنید مقدار باقیمانده شربت ریخته شده روی فرش را تمیز کنید.
سپس مقدار کمی مواد شوینده یا محول های خانگی شستشوی فرش را روی دستمال بریزید و لکه را به آرامی پاک کنید. در آخر با قرار دادن یک تشت زیر محل لکه فرش را آبکشی کنید و آن را در مقابل باد پنکه یا آفتاب قرار دهید تا خشک کنید. اما این که چه موادی را باهم مخلوط نماییم تا محلول خانگی برای پاک کردن لکه شربت از روی فرش بدست بیاید را در ادامه بررسی خواهیم کرد.


مواد شوینده و محلول های خانگی برای پاک کردن لکه شربت قرمز از روی فرش شامپو فرش: یکی از بهترین مواد شوینده برای تمیز کردن و از بین بردن لکه شربت از روی سطح فرش شامپو فرش است. با بهره گیری از شامپو فرش و تکه ابر می توانید فرش خویش را به راحتی تمیز کنید. اما گاهی اوقات شامپو فرش در دسترس شما نخواهد بود، پس چاره کار استفاده از سایر محلول های خانگی برای تمیز کردن لکه از روی فرش است.
مایع ظرفشویی + آب گرم: برای داشتن یک محلول خانگی قوی و موثر برای پاک کردن انواع لکه های مقاوم از روی فرش می توانی از مایع ظرفشویی استفاده کنید. مخلوط کردن مقدار کمی مایع ظرفشویی و آب آسان ترین روش برای پاک کردن لکه شربت از روی فرش است.
سرکه سفید + آب: اگر با بهره گیری از مایع ظرفشویی نتوانستید لکه را از روی فرش پاک کنید نگران نباشید. مقداری سرکه سفید با آب مخلوط کنید و به آن کمی مایع ظرفشویی اضافه کنید. با این ترکیب می توانید لکه های مختلف شربت قرمز، خون، آبرنگ، قهوه و چای را از روی فرش خود پاک کنید.
جوش شیرین: یکی از پاک کننده های قوی خانگی جوش شیرین است که ترکیب آن با آب و مقداری مایع ظرفشویی (حتی می توانید کمی سرکه هم به آن اضافه کنید) یک محلول قوی برای پاک کردن انواع لکه ها از روی فرش می سازد. فقط کافیست مقدار کمی از محلول جوش شیرین را روی لکه مورد نظر بریزید و دستمال بکشید تا لکه مورد نظر در چند ثانیه محو بشود.
اگر لکه شربت روی فرش خشک شده بود چه کنیم؟ آمونیاک + آب: یکی از روش های پاک کردن لکه شربت یا خون خشک شده از روی فرش استفاده از محلول آب و آمونیاک است. تنها زمانی از آمونیاک برای تمیز کردن لکه های مختلف استفاده می شود که لکه به مدت زیادی روی فرش مانده، خشک شده و نمی توانید با روش های قبل آنرا از روی فرش پاک کنید. اما باتوجه به سمی بودن آمونیاک استفاده از آنرا پیشنهاد نمی نماییم.
الکل مالشی: استفاده از الکل مالشی که به الکل ضد عفونی یا الکل ایزوپروپیل هم مشهور است، در تمیز کردن لکه های خشک شده از روی فرش به شما کمک خواهد نمود. تنها کافیست مقداری الکل به محلول هایی که گفتیم اضافه کنید تا قدرت پاک کنندگی آن افزایش پیدا کند و بتوانید لکه شربتی که روی فرشتان ریخته و خشک شده را پاک کنید.
انتهای رپرتاژ آگهی


1401/09/12
10:10:04
0.0 / 5
302
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است