نشست معرفی طرح طراوت برگزار شد

طرح طراوت اعتبار ۳۰ میلیون تومانی برای خدمات سلامت عرضه می کند

طرح طراوت اعتبار ۳۰ میلیون تومانی برای خدمات سلامت عرضه می کند به گزارش المور، طرح طراوت سلامت در پلت فرم دکترنکست اجرا خواهد شد.


به گزارش المور به نقل از دکتر نکست، روز سه شنبه ۱۳ دی ماه، نشست معرفی طرح در خانه تشکل های اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اجرا شد. در این طرح برای خدمات سلامتی که تحت پوشش بیمه نیستند، تسهیلاتی تا سقف ۳۰ میلیون تومان اعتبار با بازپرداخت یک تا سه ساله در نظر گرفته شده است. طرح «طراوت سلامت» با همکاری انجمن گردشگری سلامت استان تهران، جهادکالا و دکترنکست اجرا خواهد شد.
دریافت تسهیلات این طرح در کمترین زمان ممکن، به دو صورت آنلاین و با ضمانت سفته الکترونیک و حضوری، صورت می پذیرد. افراد پس از گذراندن این مراحل، کارت اعتباری دریافت می کنند که می توانند اعتبار دریافتی را برای خدمات سلامتی هزینه کنند.
آرمین شهریاری زاد، بازرس اصلی انجمن گردشگری سلامت استان تهران در نشست معرفی این طرح، با اشاره به این که تمرکز طرح طراوت سلامت بر عرضه و معرفی خدماتی است که مردم به آن نیاز دارند، اما شامل پوشش بیمه نمی شوند، اظهار داشت: «با مکانیزم هایی که تعریف شده، مردم با بهره گیری از این طرح می توانند خدمات مورد نظر خویش را باکیفیت بالا را دریافت نمایند، سپس بصورت اقساطی و در یک بازه یک تا سه ساله هزینه آنرا بازپرداخت کنند.»
خدمات سلامت عرضه شده در این طرح را میتوان به ۱۴ دسته پوست و مو، جراحی پلاستیک، تغذیه، خدمات درمانی و زیبایی دندان، طب سنتی، تندرستی و سبک زندگی، طب فیزیکی و فیزیوتراپی، روان پزشکی و خدمات مشاوره روان، گوش و حلق و بینی و شنوایی سنجی، کار درمانی و گفتار درمانی، چشم پزشکی، باروری و ناباروری و ترک اعتیاد تقسیم بندی کرد.
تمرکز عرضه خدمات در این طرح محدود به خدماتی است که تحت پوشش بیمه نیستند یا قیمت گرانی دارند؛ ذی نفعان اصلی این طرح تمام افراد جامعه هستند. مراکز عرضه دهنده خدمات، بیمارستان ها و کلینیک ها و پزشکان بصورت انفرادی می توانند در این طرح عضو شوند و خدمات ارائه نمایند.
این طرح در فاز اول به مدت سه ماه در استان تهران و بعد در سایر استانهای کشور اجرا خواهد شد. هم اکنون مبلغ دو هزار میلیارد تومان برای فاز اول اجرای این طرح در نظر گرفته شده و پیش بینی می شود در کمتر از سه ماه تمام این اعتبار مصرف شود، هم اکنون حدود ۱۸ هزار نفر آماده دریافت این تسهیلات هستند.


سعید طاهری، بنیان گذار و مدیرعامل دکترنکست در رابطه با مزیت های طرح «طراوت سلامت» برای کاربران اظهار داشت: «ارزیابی و کیفیت خدماتی که در این طرح عرضه می شوند، از کیفیت بالایی برخوردارست. همینطور مزیت آن برای عرضه کنندگان خدمات این است که تمامی امکانات لازم برای حضور در این طرح، از جانب دکترنکست بصورت مجانی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. مراکز درمانی، کلینیک ها، بیمارستان ها و مطب های شخصی هم بعد از تکمیل فرم و عرضه مدارک، مورد بازدید و ارزیابی بازرس ها قرار می گیرند و بعد از تأیید نهایی یک گواهی نامه یک ساله دریافت می کنند. در نهایت یک دستگاه کارت خوان مخصوص دریافت کرده و توسط پلت فرم دکترنکست به جامعه هدف معرفی می گردند.»
مدیرعامل این مجموعه در رابطه با قابلیت های دکترنکست اظهار داشت: «زیرساخت هوش مصنوعی پلت فرم درحال توسعه است و هم اکنون خدماتی نظیر تبدیل صوت به متن به عنوان دستیار پزشکان برای ثبت اطلاعات در پرونده الکترونیک بیمار یا تجویز نسخه را عرضه می دهد. همینطور پزشک بدون احتیاج به اسکنر می تواند تصاویری که نیاز است در پرونده الکترونیک ثبت شوند، در پلت فرم بارگذاری کند. OCR پزشکی از فناوری های دیگری است که در این پلت فرم عرضه می شود.»
سعید طاهری در ادامه این رویداد با توضیح کارهای دکترنکست در این طرح اعلام نمود: «ما از اوایل هفته بازارگاه (مارکت پلیس) دکترنکست را راه اندازی خواهیم کرد. این پلت فرم خودش تأمین کننده نیست، بلکه واسطی است بین بیمارانی که بدنبال یک خدمت خاص هستند و کلینیک ها و مجموعه هایی که این خدمات را عرضه می کنند. در این خدمات سلامت که خدمات آن تعریف شده هستند، ممکنست کلینیک های مختلفی برای عرضه سرویس اعلام آمادگی کرده و قیمت گذاری خودشان را انجام بدهند. فرد هم می تواند با ورود به این بازارگاه از بین عرضه دهندگان یک خدمت سلامت، کلینیک مدنظر خویش را انتخاب نماید. البته این آغاز مسیر است و این بازارگاه گسترده تر خواهد شد و امیدواریم در سال آتی بتوانیم با خدمات بیشتر و حجم اعتباری بیشتر در این عرصه فعالیت نماییم.»
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/10/16
13:30:39
0.0 / 5
280
تگهای خبر: ارز , الكترونیك , بازار , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است