آموزش پرینت گرفتن پشت و رو

آموزش پرینت گرفتن پشت و رو المور: به گزارش المور، پرینت گرفتن پشت و رو در دستگاه هایی که این توانایی را به شکل اتوماتیک ندارند، احتیاج به پیمودن مراحل خاصی دارد. در دستگاههای اتوماتیک می توانید ضمن صرفه جویی در مصرف کاغذ، سند یا محتوای مورد نظرتان را در پشت و روی برگه چاپ کنید. اما در پرینترهای قدیمی که قابلیت چاپ دو را ندارند، چطور میتوان این کار را انجام داد؟


به گزارش المور به نقل از مرکز سخت افزار ایران، در ادامه ضمن آموزش پرینت گرفتن پشت و رو، شما را با نحوه چاپ دو رو برای فایل های word و pdf آشنا می نماییم. امکان دارد نام بعضی از مراحل، در پرینترهای برندهای مختلف، تفاوت داشته باشد. در این صورت می توانید از یک کارشناس تعمیر پرینتر کمک بگیرید تا مراحل را به درستی طی کنید.
پرینت گرفتن پشت و رو فایل پی دی اف اگر فایل سندی که در اختیار دارید با فرمت PDF ذخیره شده است، می توانید با پیمودن مراحل زیر، آنرا به شکل دو رو چاپ کنید. پیشنهاد تکنسین های تعمیر پرینتر اچ پی اینست که چاپ را به صورت دو رو انجام دهید تا ضمن صرفه جویی در مصرف کاغذ، چاپگر هم عملکرد بهتری داشته باشد:
1- ابتدا فایل pdf خویش را با استفاده از نرم افزار adobe reader باز کنید.
2- روی گزینه file کلیک کنید.
3- در صفحه ای که باز می شود، گزینه print را فشار دهید (با استفاده از کلیدهای میانبر ctrl+p هم به منوی print بروید)
4- در ادامه مراحل پرینت گرفتن پشت و رو، باید در کادر printer نام چاپگر مورد استفاده را انتخاب کنید.
6- حالا می توانید تنظیمات پرینت را اعمال کنید (مواردی مثل اندازه، رنگ و...)
7- در بخش orientation هم می توانید حالت افقی یا عمودی برای سند چاپی تعیین کنید.
8- بعد از انجام تنظیماتی که مد نظرتان است، گزینه Print On Both Sides Of Paper را مشاهده می کنید که در ارتباط با چاپ دورو است؛ تیک آنرا بزنید تا فرآیند چاپ دو رو در پرینتر آغاز شود.


چاپ پشت و رو از فایل word امکان پرینت گرفتن پشت و رو از فایل ورد هم وجود دارد. کارشناسان تعمیر دستگاه کپی برای این کار، مراحل زیر را پیشنهاد می دهند:
1- فایل ورد مورد نظر را در سیستم باز کنید.
2- گزینه file را انتخاب کنید.
3- حالا وارد منوی print شوید.
4- در بخش settings به بخش Print One Sided رفته و روی Manually Print on Both Sides کلیک کنید.
5- حالا پس از چاپ شدن سند روی یک طرف کاغذ، آنرا برگردانده تا فایل روی بخش دیگر هم پرینت شود.
روش دیگر چاپ دوروی فایل word اگر به هر علتی نتوانستید از روش قبل برای پرینت گرفتن پشت و رو فایل ورد استفاده کنید، می توانید مراحل دیگری را طی کنید. بدین منظور کاغذ را برداشته و با مداد یک علامت کوچک روی آن بگذارید. سپس روی file کلیک کرده و print را انتخاب کنید. در بخش settings اعداد زوج یا فرد را در یک کادر خالی به نام pages تایپ کنید. مثلا اگر سندی ده صفحه ای دارید، از اعداد زوج آغاز کرده و ۲، ۴، ۶، ۸ را تایپ کنید تا در دور اول چاپ، این صفحات زودتر چاپ شوند. سپس باید مطمئن شوید که اتصال پرینتر به لپ تاپ یا کامپیوتر، کاملاً درست و بدون ایراد است؛ یعنی وقتی ctrl+p را می زنید، باید نام پرینترتان در بخش printer به نمایش درآید. در ادامه روی print کلیک کنید تا فرآیند چاپ آغاز شود؛ البته برای اعدادی که در قسمت قبلی انتخاب کردید. حالا کاغذ را برداشته و آنرا از طرفی که علامت زده بودید، در پرینتر بگذارید. باردیگر دکمه های ctrl+p را فشرده و در محدوده pages اعداد مورد نظر خویش را تایپ کنید. (این بار اعداد فرد) روی print بزنید، در این حالت اسناد روی صفحات چاپ نشده، پرینت می شوند.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/10/21
08:15:41
0.0 / 5
183
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است