۴ نهال زردآلو پربار را بشناسید

۴ نهال زردآلو پربار را بشناسید به گزارش المور، درخت زردآلو نسبت به سرمای بهاره بسیار حساس است سفارش می شود باغدارانی که باغ آنها در مناطق سردسیری قرار گرفته است، پیش از راه اندازی باغ زردآلو حتما با کارشناسان مربوطه مشورت لازم را داشته باشند، کارشناسان برای آنها پیشنهاد درخت زردآلو دیرگل را خواهند داشت.


به گزارش المور به نقل از برترنهال، ارقام پیوندی، اصلاح شده و دیرگل درخت زردآلو ۲۰ روز دیرتر از نهال زردآلو زودگل شکوفه دهی خویش را آغاز می کنند، درست زمانی که تغییرات جوی فصل بهار به اتمام رسیده است، برای تولید ارقام پیوندی نهال دیرگل از پایه های مقاوم و دیگر گل استفاده می نمایند که حساسیت کمتری نسبت به سرما و آفات دیگر داشته باشد.
خصوصیت های بارز انواع نهال زردآلو دیرگل ارقام متفاوت درخت زردآلو خصوصیت های متفاوت و متنوعی دارند، ما در اینجا تلاش می نماییم صرفا خصوصیت های مشترک انواع درخت زردآلو دیرگل را برای شما بیان کنیم:
باید بگوییم رنگ پوست میوه، شکل زردآلو و وزن آن به خاطر پیوندی و اصلاحی بودن کاملا متفاوت از نهال های بذری و زود گل است. خرید نهال زردآلو اصلاح شده دیرگل مانند نهال زردآلو سلطنتی سبب می شود تا میزان تلفات باغ زردآلو تا بیشتر از ۵۰ درصد کاهش پیدا کند. به خاطر تاخیر در گلدهی و شکوفه دهی نهال زردآلو دیرگل سبب می شود تا درصد کمتری از شکوفه های این درختان بر اثر تغییرات جوی بسوزند یا از بین بروند. عمر درخت زردآلو اصلاح شده و پیوندی ۴۰ الی پنجاه سال بیشتر از درخت زردآلو بذری و سنتی است. به صورت معمول در ۲ الی ۳ سال اول نهال دیرگل زردآلو اصلاح شده و پیوندی به بار می نشیند و نخستین باردهی خویش را شروع می کند. نهال زردآلو دیرگل نسبت به بیماری های باکتریایی و قارچی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند. تمام ارقام نهال زردآلو، درخت زردآلو زود گل یا دیرگل برای باردهی بهتر نیاز به رقم گرده افشان دارند، ازاین رو سفارش می شود دو رقم که مکمل یکدیگر هستند را انتخاب و در باغ خود کاشت کنید، بعنوان مثال برای نهال زردآلو عسگرآبادی بهترین گزینه خرید نهال زردآلو شکر پاره است. از آن جایی که اغلب ارقام نهال دیرگل پیوندی هستند، با عنایت به پایه آنها ارتفاع این نهال ها بین ۵ الی ۷ متر است. بهتر است بهترین نهال زردآلو دیرگل مانند نهال زردآلو (bartarnahal.ir/apricot-seedlings) را از نهالستان هایی خریداری کنید که این محصول را با تضمین قیمت و تضمین کیفیت در اختیار کشاورزان قرار می دهند.
شرایط آب و هوایی مناسب برای کاشت درخت زردآلو در مورد درخت زردآلو باید بگوییم طبق تحقیقات باستانی انجام شده اصالت این درخت در ارتباط با کشور چین است، البته انواع نهال زردآلو وارداتی از کشورهای اروپایی و آمریکایی، همینطور بومی کشور ایران هستند که در گذشته به صورت بذری تکثیر می شدند.
ولی امروزه بیشتر نهالستان های معتبر مانند برتر نهال مبادرت به تولید نهال زردآلو پیوندی و اصلاح شده دیرگل کردند تا کشاورزان با راه اندازی باغ تجاری زردآلو گرفتار مشکل نشوند، بهترین آب و هوا برای کاشت درختان زردآلو در نظر گرفتند دارای شرایط زیر است:
مناطق معتدل، مدیترانه ای و مناطق نیمه سردسیری است. مناطق خشک که خاکش گرم بوده و میزان رطوبت کمتری دارند، یک شرایط ایده آل برای کاشت نهال زردآلو به حساب می آید. تابش نور خورشید به صورت طولانی در فصل تابستان سبب می شود تا میوه زردآلو باکیفیت بیشتری رشد کرده و طعم شیرین تری داشته باشد. سرمایی که یک درخت زردآلو احتیاج دارد تا نیاز سرمایی خویش را در فصل پاییز و زمستان برطرف کند، برابر است با ۹۰۰ ساعت در بازه دمایی زیر ۷ درجه سانتیگراد. رطوبت هوا و خاک سبب می شود تا درخت زردآلو را مستعد دریافت انواع بیماری ها کند.

اصالت زردآلو به کشور چین برگشته اما پیوند و تولید نهال های زردآلو دیرگل در نهالستان پالیز نهال انجام می گیرد، با عنایت به مشکلات باغداران ایرانی ارقام مختلف با پایه های مناسب پیوند زده می شوند، ارتفاع درخت بستگی به پایه انتخابی هم داشته اما به صورت معمول 5 متر می باشد، با عنایت به طول دوره حیات درختان زردآلو متوسط عمر 80 سال از درختان اصلاحی انتظار می رود.
زمان برداشت میوه زردآلو در انواع نهال زردآلو زودرس اگر شما بهترین نهال زردآلو را خریداری کنید، ولی اطلاعات دقیق و علمی در مورد نحوه مراقبت و نگهداری از این درختان نداشته باشید، همینطور ندانید زمان برداشت میوه آن چه وقت است و چگونه باید برداشت آنرا انجام دهید، مطمئناً باردهی باکیفیتی را تجربه نخواهید کرد!
یکی از مراحل مهم برای باغدار تشخیص زمان برداشت میوه زردآلو مخصوصاً درخت زردآلو زودرس است، معمولا به هنگام فروش نهال زردآلو مسئول نهالستان نکات لازم در این مورد را به کشاورز توضیح می دهد، ولی باغدار موظف است توجه کند تا پیش از رسیدن میوه آنرا به صورت نارس برداشت نکند، به خاطر تجزیه اسیدهای آلی در میوه سبب می شود تا طعم نامرغوب و رنگ آن نامطلوب باشد.
اگر دیرتر از زمان موعد هم میوه را از شاخه بچیند، به خاطر کاهش آب آن پوست میوه ترک برداشته و بافت آن انسجام کافی را نخواهد داشت تا باغدار بتواند آنرا در جعبه بسته بندی کرده و یا به مدت طولانی نگهداری کند، با کوچکترین ضربه و تنشی لهیده شده و کیفیت ظاهری خویش را از دست می دهد.
البته دقت داشته باشید تاخیر در چیدن میوه زردآلو سبب می شود اتصال بین میوه و شاخه ضعیف شده، با کوچکترین حرکت و ورزش بادی میوه از شاخه ها برای زمین بیفتد، این مورد تلفات باغ زردآلو را افزایش داده و برای یک مزرعه دار کلاً ضرر به حساب می آید، چون کشاورز با کاهش این تلفات باید میزان سوددهی خویش را سالانه ثابت نگه دارد.
انواع نهال دیرگل زردآلو را بشناسید کشاورزانی که در مناطق معتدل و معتدل رو به سردسیری قرار دارند به جهت اینکه از تغییرات جوی فروردین ماه در امان باشند بهتر است ارقام متفاوت نهال دیرگل زردآلو را شناسایی و آنها را خریداری کنند، از پرفروش ترین نهال دیرگل زردآلو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
نهال زردآلو سلطنتی: نهال زردآلو سلطنتی پیوندی بر پایه زردآلو تلخ تولید می شود، دیرگل بوده باردهی خیلی بالایی دارد، در هر هکتار حداقل می تواند بین ۷۰ تا ۸۰ تن میوه با کیفیت و صادراتی تولید نماید، حداقل طول عمر آن ۷۰ سال و اصالتا در ارتباط با کشور ایران است، ارتفاع آن بین ۵ الی ۶ متر بوده و بهترین فاصله برای کاشت نهال زردآلو سلطنتی ۴ متر است.


نهال زردآلو تخم مرغی زعفرانی: محبوب ترین نهال زردآلو بومی کشور ایران در میان کشاورزان به نهال زردآلو تخم مرغی زعفرانی مشهور است، باغدار با خرید این نهال و راه اندازی باغ آن می تواند درآمد سالانه بالا را تجربه کند، باغ زردآلو تخم مرغی زعفرانی مقاومت بالایی در مقابل کم آبی داشته و هر ۱۵ روز یکبار آبیاری برای آن کافی است.
نهال زردآلو پرتقالی: از دیگر ارقام نهال بومی کشور ایران میتوان به نهال زردآلو پرتقالی اشاره نمود، این نهال به صورت پیوندی ساخته شده و برای بالا بردن میزان کیفیت و سیستم دفاعی آن پایه انتخاب شده درخت زردآلو تلخ یا وحشی است، میوه های ساخته شده کیفیت بالا، طعم شیرین و بافت گوشت دار دارد، طول عمر اقتصادی آن حداقل ۵۰ سال بوده جزو ارقام زودرس قرار دارد، چون دومین سال کاشت نوبرانه خویش را تولید می کند.
نهال زردآلو شاهرودی: نهال زردآلو شاهرودی بومی کشور ایران است، ۵۰ سال طول عمر اقتصادی داشته و نیاز آبی کمتر دارد به صورتی که در ماه دوبار می توانید آبیاری آنرا انجام داده و میوه باکیفیت تحویل بگیرید؛ زردآلو شاهرودی مقاومت بالایی در مقابل انواع بیماری از خود نشان می دهد، اگر هرس و کوددهی آنرا طبق اصول و برنامه انجام دهید در هر هکتار حداقل بین ۵۰ الی ۶۰ تن میوه زردآلو باکیفیت برداشت خواهید کرد.
کلام آخر باغداران و کشاورزان برای خرید نهال زردآلو دیرگل پیوندی و اصلاح شده می توانند از نهالستان هایی کمک بگیرید که سابقه طولانی در زمینه تولید نهال میوه و مشاوره کشاورزان دارد، این نهالستان ها تمامی محصولات خویش را با گارانتی و تضمین کیفیت به فروش می رسانند.
ازاین رو کشاورزی خیال آسوده دارند در صورت کوچکترین مشکلی مسئول نهالستان بلافاصله مشکل را برطرف کرده و چون نهال را با کارت گارانتی و ضمانت خریداری نموده است امکان ارجاع محصول برای وجود دارد، البته نهالستان های تولید کننده مانند برتر نهال قیمت نهال زردآلو را طبق مصوبه وزارت جهاد کشاورزی تعیین می کند.
کارشناسان فروش و مشاوره نهالستان تجربه طولانی و تحصیلات عالیه در زمینه صنعت کشاورزی دارند، تمامی مراحل تولید زردآلو و طبق آخرین استانداردها و الگوی مهندسی کشاورزی صورت می گیرد، ازاین رو کشاورزان با خرید از این مراکز مطمئن هستند بهترین نهال زردآلو را خریداری می کنند، جهت کسب اطلاعات بیشتر از درگاه های ارتباطی زیر استفاده کنید.
تماس با برتر نهال: 09144501003
تماس با پالیز نهال: 09144501008
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1402/01/20
11:05:13
0.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است