چگونه کلاه کاسکت متناسب با سر خود انتخاب کنیم؟

چگونه کلاه کاسکت متناسب با سر خود انتخاب کنیم؟ المور: به گزارش المور، کلاه کاسکت بعنوان یک وسیله حفاظتی ایمنی است که برای پیشگیری از صدمات راکبین موتورسیکلت خصوصاً در هنگام سانحه و تصادف در یک محیط کنترل نشده لازم است و می تواند از صدمه رسیدن به سر و مغز جلوگیری نماید یا آنرا به حداقل برساند.


به گزارش المور به نقل از سایت ایران موتور، مکانیسم عملکرد کلاه کاسکت در هنگام برخورد به این صورت است که با نرم کردن ضربه، ضربه روی سر را در هنگام سانحه می کاهد و از بروز صدمات جدی به راکب یا راکبین جلوگیری می کند.
سبک ساخت کلاه کاسکت ها چگونه است؟ از آنجاییکه اندازه و شکل سر هر فرد متفاوت می باشد، کلاه های ایمنی در مدلهای مختلف تولید و عرضه می شود و به صورت بیضی گرد، بیضی متوسط و بیضی بلند تولید می شود و با عنایت به این که اغلب مردم سر گرد و بیضی شکل دارند، شکل بیضی متوسط آن متداول ترین شکل آن است.
چگونه کلاه کاسکت اندازه سر خود انتخاب کنیم؟ هنگام اندازه گیری سر خود، از نوار پارچه ای استفاده کنید و درست از بالای ابروهایتان آغاز کرده و دور ضخیم ترین نقطه پشت سرتان بکشید. این اندازه گیری را باید با نمودار اندازه کلاه کاسکت موردنظر خود مقایسه کرده و تطبیق دهید. کلاه کاسکت نباید به سر گشاد باشد و زمانی که روی سر شما قرار می گیرد به اطراف حرکت کرده و تکان بخورد؛ بلکه باید به صورت کامل روی سر شما بنشیند.
یک کلاه کاسکت با اندازه مناسب کمی سفت خواهد بود و فشار یکنواخت و ملایمی روی سر شما به صورت یکنواخت بوجود می آورد بدون آنکه روی نقطه ای از سرتان فشار ناراحت کننده یا دردی احساس کنید. زمانی که سر خویش را حرکت می دهید کلاه کاسکت نباید روی سر شما حرکت نماید.
همینطور برخی امکانات مانند کلاه کاسکت بلوتوث دار که امکان پاسخ دهی به مکالمات تلفنی و پخش موزیک را دارد، می تواند تمرکز بیشتری در هنگام پاسخ دهی به مکالمات در حین رانندگی با موتورسیکلت را ایجاد نماید.
اگر قصد خرید کلاه کاسکت دارید و می خواهید مقایسه قیمت کلاه کاسکت را انجام دهید تا به بهینه ترین انتخاب خود برسید، ایران موتور می تواند گزینه جذابی برای شما باشد.
کافی است برای خرید کلاه کاسکت موتورسیکلت خود وارد سایت ایران موتور شده و مشخصات و سایز مناسب کلاه کاسکت موردنظر خویش را با بودجه موردنظر انتخاب کنید.
چه نوع کلاه کاسکتی مؤثرتر است؟ انواع کلاه کاسکت در مدلهای مختلف تولید می شوند همچون کلاه کاسکت فک دار، کلاه کاسکت فک متحرک، کلاه کاسکت بدون فک، کلاه کاسکت نیمه ایمنی، کلاه کاسکت آفرود و کلاه کاسکت دوال اسپرست که کاربری های مختلفی دارند. کلاه کاسکت فک دار یا کلاه کاسکت تمام صورت بیشترین پوشش از سر و گردن و چانه فرد را انجام می دهد و ایمن ترین نوع کلاه کاسکت موتورسیکلت برای حفاظت از موتورسوار برای محافظت در مقابل ضربات احتمالی به سر و گردن و چانه شناخته می شود. صرف نظر از این که چه نوع موتور سیکلتی سوار می شوید و یا در چه محیط و شرایطی استفاده می کنید، کلاه کاسکت فک دار و تمام صورت یک انتخاب همه کاره برای راکبان موتورسیکلت به حساب می آید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1402/02/25
10:40:12
0.0 / 5
228
تگهای خبر: تولید , سایت , قیمت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است