جاذبه های بی نظیر روسیه

جاذبه های بی نظیر روسیه المور: به گزارش المور، روسیه، بی گمان یکی از مقاصد سفردوستان است. تور روسیه با تاریخ غنی، فرهنگ پویا و طبیعت منحصربه فرد، یک تجربه استثنایی را به ما عرضه می دهد.


به گزارش المور به نقل از آرزوی سفر پارسیان، روسیه، با رنگارنگی و تنوع جغرافیایی خود، زیبایی هایی را به ما نشان داده است که در هیچ جای دیگری نخواهیم یافت. از صحراهای بی کران سیبری گرفته تا کوهستان های زیبای قفقاز و از دریای بزرگ قزاقستان تا دریای بالتیک، طبیعت بکر و دیدنی روسیه، چشمان شما را به شگفتی و سرشار از شگفتی می بندد.
همچنین، روسیه با تاریخی بسیار پرافتخار و پرشور، به شما فرصت می دهد تا در مقابل شاهکارهای معماری تاریخی قرون گذشته قرار بگیرید. از کرملین مجلل و میدان سرخ مسکو گرفته تا کاخ زمستانی و کلیسای سنت باسیل در سن پترزبورگ، شما در معرض بزرگترین آثار هنری و معماری تاریخی روسیه قرار خواهید گرفت.
تور روسیه، به شما فرصت می دهد تا جنبه های مختلفی از این کشور بزرگ را تجربه کنید. از شهر های پرجنب و جوش مسکو و سن پترزبورگ گرفته تا روستاهای سنتی و مناطق دورافتاده، شما با یک جامعه چندفرهنگی و متعدد در تعامل خواهید بود.
روسیه، با تاریخ و فرهنگی بی نظیر، دارای جاذبه های فراوانی است که هر کدام به صورت جداگانه بی نظیر و خیره کننده هستند. در ادامه، به بعضی از جاذبه های بی نظیر روسیه اشاره خواهیم کرد:
کرملین
کرملین و میدان قرمز در مسکو، دو نماد مهم و برجسته از شهر است که از نظر تاریخی، فرهنگی و سیاسی بسیار پرارزش هستند. این منطقه تاریخی، در قلب شهر و در کنار رودخانه موسکو قرار دارد و بعنوان یکی از جاذبه های بی نظیر در تور مسکو شناخته می شود.
کرملین، مجموعه ای از قصرها، کاخ ها و بناهای تاریخی است که به مدت قرن ها در آن مقام های حکومتی روسیه قرار داشته اند. کاخ هایی مانند کاخ آرمیتاژ، کاخ ترویتسکی و کاخ بلانک همگی قسمتی از کرملین هستند و بعنوان موزه های مهمی شناخته می شوند. البته بخشی از کرملین همچنان محل ادارات و دفاتر حکومتی است.
میدان سرخ مسکومیدان سرخ مسکو
میدان سرخ یکی از میدان های بزرگ مسکو است و بعنوان قلب تاریخی شهر شناخته می شود. این میدان، بر جای ارتباط بین شرق و غرب مسکو در دوره قرون وسطا قرار داشته و محلی برای برگزاری مراسم ها و تجمعات عمومی بوده است. کلیسای سنت باسیل و برج سپاه میزان بعنوان ساختمان های برجسته و مشهور میدان قرمز شناخته می شوند. کلیسای سنت باسیل با برجستگی آرشیتکتور اعجاب انگیز و نمای زیبای خود، نمادی از شهر مسکو شده است و یکی از جاذبه های گردشگری مهم روسیه است.
کلیسای جامع سنت باسیلکلیسای جامع سنت باسیل
کلیسای جامع سنت باسیل، یکی از جواهرهای بی نظیر معماری روسیه و نمادی بارز از شهر مسکو است. این کلیسا که به نام رسمی خود "کلیسای تعمید خداوند مقدس" هم شناخته می شود، در میدان قرمز واقع شده و بعنوان یکی از نمادهای مهم روسیه شناخته می شود.
این ساختمان اعجاب انگیز و منحصربه فرد از نظر معماری و طراحی خود، بازتابی از زیبایی و تنوع فرهنگی روسیه است. کلیسا از چندین بخش تشکیل شده است که هر بخش به شیوه های مختلفی طراحی شده است. برج های رنگارنگ و کوپول های چرخشی کلیسا، همچون خصوصیت های منحصربه فرد آن هستند که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.
بازدید از کلیسای سنت باسیل، فرصتی است که شما را به دنیای هنر و فرهنگ روسیه در گذشته خواهد برد. این ساختمان با طراحی بی نظیر، رنگارنگی و تماشایی خود، جاذبه ای است که هیچ گردشگری نمی تواند از دیدن آن غافل شود.
متروی مسکومتروی مسکو
متروی مسکو، علاوه بر بودن یکی از اصلی ترین وسایل نقلیه عمومی در شهر، نمونه ای استثنایی از معماری زیبا و هنر عمومی است. با سابقه ای بیشتر از ۸۵ سال، متروی مسکو یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شبکه های متروی جهان است.
متروی مسکو بعنوان کاخ های زیر زمینی شهر معروف است، چونکه همچون یک موزه زیرزمینی با طراحی هنری و زیبا، هر ایستگاه آن به تنهایی یک اثر هنری است. هر ایستگاه با استفاده از سنگ، موزائیک، شیشه کاری، فلزکاری و نورپردازی به طراحی خاص خود می بازد و تجربه گردشگران را به یک سفر هنری تبدیل می کند.
کیلومتر صفر مسکوکیلومتر صفر مسکو
کیلومتر صفر مسکو معمولا بعنوان نقطه مرجع برای اندازه گیری فواصل جاده ها و مسافت های بین شهرها در روسیه استفاده می شود. این نقطه مرجع در مسکو واقع شده و بعنوان مرکز شهر شناخته می شود. مختصات کیلومتر صفر مسکو در منطقهٔ تورگوف (Torgovaya) در مرکز شهر مسکو قرار دارد.
نقطهٔ کیلومتر صفر مسکو همینطور بعنوان نمادی از تاریخ و فرهنگ روسیه به حساب می آید و بعضی از گردشگران و علاقه مندان به فرهنگ روسیه، به دیدن این نقطه از شهر مسکو می پردازند.
خیابان آرباتخیابان آربات
خیابان آربات یکی از مهم ترین و مشهورترین خیابان های مسکو، پایتخت روسیه است. این خیابان در محلهٔ آربات قرار دارد و از میدان مانژ در شمال تا میدان پیاستریسکایا در جنوب مسکو امتداد دارد. خیابان آربات با تاریخچه ای قدیمی بعنوان یکی از محورهای اصلی شهری مسکو به حساب می آید.
خیابان آربات با جاذبه های خاص خود، فرصتی برای تجربهٔ زندگی شهری و فرهنگ مسکو را به شما می دهد. از فروشگاه های لوکس تا تئاترها و موزه های تاریخی، شما در دنیای پویا و رنگارنگ خیابان آربات مسکو غرق خواهید شد.
کلیسای ناجی در خونکلیسای ناجی در خون
این کلیسا یکی از جاذبه های بی نظیر و مشهور این شهر است. کلیسای ناجی در خون در سن پترزبورگ در نزدیکی رودخانهٔ نوا، در محلی که تزیینات شگفت انگیزی دارد، واقع شده است. این کلیسا در سبک روسی نئوگوتیک طراحی شده است و با بناهای قرون وسطایی روسیه همسویی زیبا دارد. نمای خارجی کلیسا کاملا با موزائیک های رنگارنگ پوشیده شده است و طرح های فرهنگی و مذهبی روسی را به تصویر می کشد.
کلیسای ناجی در خون محلی است که بعنوان یکی از جاذبه های گردشگری مهم سن پترزبورگ به حساب می آید. بازدید از این کلیسا به شما فرصت می دهد تا با زیبایی های فرهنگی و هنری روسیه آشنا شوید و از طراحی منحصربه فرد و دستاوردهای هنری آن لذت ببرید.
موزه هرمیتاژموزه هرمیتاژ
موزه هرمیتاژ یکی از بزرگترین و مهم ترین موزه های هنر و تاریخ در جهان است و در شهر سن پترزبورگ روسیه واقع شده است. این موزه با بیشتر از سه میلیون اثر هنری و تاریخی، یکی از غنی ترین مجموعه های هنری جهان را در اختیار دارد.
موزه هرمیتاژ میزبان بزرگترین مجموعهٔ هنر اروپایی در روسیه است. این موزه شامل آثار هنری معروفی از هنرمندان بزرگی مانند لئوناردو دا وینچی، رمبرانت، وان گوگ، پیکاسو، ماتیس و بسیاری دیگر است. دیدن موزه هرمیتاژ به شما فرصت می دهد تا به زیبایی های هنری برجسته و تاریخی دسترسی پیدا کنید و از غنای هنری و فرهنگی این مجموعه بی نظیر لذت ببرید.
کاخ پترهوفکاخ پترهوف
کاخ پترهوف یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهر سن پترزبورگ در روسیه است. این کاخ به نام پتر بزرگ، پادشاه روسیه در قرن هفدهم، نام گذاری شده است. کاخ پترهوف در شمال شهر واقع شده و بعنوان مجموعهٔ موزه ای شناخته می شود که شامل کاخ اصلی و باغ های زیبایی می شود.
کاخ پترهوف همینطور دارای باغ های فراوان و زیبا است که می توانید در آنها قدم بگذارید و از آرامش و زیبایی طبیعت لذت ببرید. باغ ها شامل باغ های شمالی و جنوبی می شوند که به علت طراحی زیبا و مناظر خیره کننده ای که عرضه می دهند، محبوبیت زیادی بین بازدیدکنندگان دارند.
شب های سفید سن پترزبورگشب های سفید سن پترزبورگ
شبهای سفید روسیه یک پدیده ی زیباست که از ماه مه آغاز می شود و تا ماه ژوئیه ادامه دارد. در این بازه ی زمانی، تعداد توریستهایی که به روسیه سفر می کنند برای تماشای شبهای سفید افزایش خواهد یافت. اگر شما هم قصد سفر به روسیه را دارید، پیشنهاد می نماییم در این تاریخ و بازه ی زمانی به سن پترزبورگ سفر کنید. در این شهر، شما می توانید از این پدیده ی فوق العاده لذت ببرید و لحظاتی بی نظیر را تجربه کنید. شبهای سفید روسیه یک تجربه بی نظیر است که در ذهن شما به خاطره ای دائمی تبدیل خواهد شد.
کلام آخر
اگر درحال خواندن این مطلب هستید و قصد سفر به روسیه را دارید، می توانید از راه آژانس مسافرتی معتبری مانند آرزوی سفر پارسیان، تور دلخواه خویش را با قیمت مناسب رزرو کنید. برای سفر به این کشور احتیاج به ویزای توریستی روسیه دارید که می توانید از راه تماس با کارشناس فروش آژانس آرزوی مسافرتی پارسیان با شماره 02145128 آنرا دریافت کنید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1402/03/17
09:31:05
0.0 / 5
221
تگهای خبر: ارز , افتخار , زندگی , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است