پیش بینی بورس فردا 1 مهر 1402

پیش بینی بورس فردا 1 مهر 1402 به گزارش المور، اقتصاد نیوز نوشت: بازار اوراق بهادار تهران نیمه ابتدایی سال 1402 را با همه فراز و نشیب هایی که داشت به انتها برد هیجان خرید در ماه های ابتدایی سال و امید برای سال پر بار در بازار بورس بسیاری از افراد را باردیگر به این بازار کشاند چونکه ابتدای سال همه این انتظار را داشتند که بازار سرمایه از سایر بازارها جا مانده و می تواند این فاصله را امسال بکاهد.بازار اوراق بهادار تهران نیمه ابتدایی سال ۱۴۰۲ را با همه فراز و نشیب هایی که داشت به انتها برد هیجان خرید در ماه های ابتدایی سال و امید برای سال پر بار در بازار بورس بسیاری از افراد را باردیگر به این بازار کشاند چونکه ابتدای سال همه این انتظار را داشتند که بازار سرمایه از سایر بازارها جا مانده است و می تواند این فاصله را امسال بکاهد. اما با تصمیمات دولتی ها بازار از اردیبهشت ماه رخ دیگری به خود دید تا جایی که در ماه های انتهای نیمه اول شاهد مرگ خاموش در معاملات بازار بورس اوراق بهادار تهران بودیم.

بازار در آخر هفته گذشته رخ خوبی را به خود نگرفت و بازار با منفی هر چند کم پایان یافت افت ۷ هزار و ۲۷۷ واحدی شاخص این نماگر بازار سرمایه در محدوده های ۲ میلیون و ۱۲۱ هزار واحد قرار داده است. ارزش معاملات نیز به زحمت در محدوده های ۵ هزار میلیارد تومان قرار گرفت تا بازار برای چند روز تعطیلات میان مدتی خودرا آماده کند. شنبه نیز بازار در یک بین تعطیلی قرار دارد و به نظر نمی رسد که خیلی حال خوبی برای روز شنبه در انتظار باشد چرا همچنان ابهامات بازار پا برجا است و بازار با ابهام بودجه نیز دست و پنجه نرم می کند.

از سوی دیگر بازار اخبار سیاسی را هم درحال رصد است همچون اخبار مورد توجه تبادل زندانیان بود. رویترز در گزارشی نوشت قطر می خواهد از توافق میان آمریکا و ایران برای آزادی زندانیان که در طول ماه ها دیپلماسی صورت گرفت، برای یافتن زمینه های مشترک در مورد موضوع حل ناپذیرتر بین یعنی برنامه هسته ای ایران، استفاده نماید.

همچنین وزیر امور خارجه کشورمان اعلام نموده است که در جریان دیدار با آقای بدر البوسعیدی وزیر خارجه عمان در نیویورک به بررسی موضوعات متنوعی پرداختیم. ابتکار سلطان عمان برای بازگشت همه طرف ها به تعهدات برجامی، همچنان روی میز است. امیر عبداللهیان این را هم افزوده است که لازم است تصریح کنم در راه درست دیپلماسی عزتمند جهت تحقق منافع ملی قرار داریم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت اظهاراتی داشته است در خصوص این که تولید نفت به ۳/ ۳ میلیون بشکه در روز رسیده است و بازپس گیری جایگاه ایران در اوپک نیز با آمارهای رشد اقتصادی همخوانی دارد. گشایش های سیاسی اخیر و افزایش تولید و صادرات نفت خودرا در آمارهای اقتصادی بهار منعکس کرده است.

در خصوص وضعیت افزایش قیمت شکر در بازار دبیر انجمن صنایع قند و شکر این طور عنوان کرده است که کارخانه های قند از دهم شهریور، چغندر قند را تحویل گرفته و کار خودرا آغاز نموده اند. هم اکنون ۱۲ کارخانه مشغول کار هستند و تا هفته آتی ۲۰ کارخانه دیگر نیز شروع به کار خواهند کرد.

در بازار جهانی هم آخرین خبرها در مورد نرخ بهره در امریکا این است که فدرال رزرو در تازه ترین جلسه برگزار شده خود، نرخ بهره را ثابت نگه داشت، در حالی این بانک همچنان بر این باور است که افزایش بیشتری پیش از پایان سال را در دستور کار خود داشته باشد.

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس تهران:
اهالی بازار انتظار داشتند که در شهریور ماه بازار رخ مثبتی را به خود ببیند و این امر تا پایان نیمه اول شهریورماه اتفاق افتاد؛ اما در دو هفته پایانی تمام امید مثبت شدن بازار شهریور ماه از بین رفت. از نظر تکنیکالی شاخص تیر ماه سال جاری در محدوده دو میلیون و ۱۵۰ هزار واحدی قرار گرفته بود که خیلی ها این انتظار را داشتند که این سطح به عنوان یک سطح حمایتی عمل کند. اما با شکسته شدن این محدوده حمایتی حالا این محدوده به یک سطح مقاومتی تبدیل گشته است و شاخص کل هم در این یک هفته اخیر به آن واکنش منفی نشان داد و نتوانست از پس این حمایتی که به مقاومت تبدیل گشته است برآید و شاخص کل عقب نشینی کرد.

ارزش معاملات نشان می داد که شاخص نتواند این مقاومت های پیش روی را از سر راه بردارد و تا آن زمان که ارزش معاملات به مدار مثبت خود بر نگردد عبور از هر مقاومتی برای شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران سخت خواهد بود.

بیشتر بخوانید:


در نیمه دوم سال، اعتماد از دست رفته در بورس باز می گردد؟


۲۱۷۲۲۳منبع:

1402/07/01
08:41:45
0.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است