بانك مسكن اعلام كرد:

۱۵ ابزار رونق بخشی به مسكن

۱۵ ابزار رونق بخشی به مسكن المور: بانك عامل بخش مسكن در جهت تسریع در ورود بخش مسكن به فاز رونق به توسعه ۱۵ ابزار مهم از ابتدای سال جاری تا كنون اقدام كرده است.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانك مسكن بعنوان بانك عامل بخش مسكن برای رونق بخشی به حوزه مسكن و ساختمان طی سال جاری ابزارهای تامین مالی این حوزه در ۱۵ مسیر مهم توسعه داده است. بخشی مهمی از این ابزارها در حوزه اعطای تسهیلات خرید مسكن از محل حساب های پس انداز مسكن جوانان به زوجین و همین طور اعطای تسهیلات بدون سپرده به صورت انفرادی و زوجین بوده است.
بررسی گزارش عملكرد بانك مسكن طی سال جاری نشان می دهد: این بانك علاوه بر فعالیت گسترده برای پرداخت تسهیلات با سپرده از محل حساب های پس انداز مسكن جوانان به زوجین، تسهیلات بدون سپرده در حالت انفرادی به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال در حالت انفرادی و ۲۰۰ میلیون ریال در حالت زوجین به گیرندگان سقف تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن ( افزایش سقف تسهیلات انفردای به مبالغ ۵۰۰، ۶۰۰ و ۷۰۰ میلیون ریال به ترتیب در سایر شهرها، مراكز استان ها و شهرهای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و تهران و افزایش سقف تسهیلات زوجین به مبالغ ۸۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ میلیون ریال در شهرهای مذكور) اقدام كرده است.
در عین حال یكی از اقدامات مهم بانك مسكن در جهت تسهیل شرایط ورود متقاضیان خرید مسكن به بازار بخصوص خانه اولی ها، برقراری امكان تجمیع تسهیلات فروش اقساطی مسكن از محل حساب های صندوق پس انداز مسكن، پس انداز مسكن جوانان و صندوق پس انداز ساخت مسكن با تسهیلات بدون سپرده (تا سقف تسهیلاتی ۴۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰ میلیون ریال به ترتیب در سایر شهرها، مراكز استان ها و شهرهای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و تهران) بوده است. همین طور بانك مسكن طی سال جاری سقف تسهیلات جعاله بدون سپرده را از ۱۰۰ میلیون ریال به ۲۰۰ میلیون ریال افزایش داد.
از دیگر اقدامات سیاستی بانك مسكن، تدوین، تصویب و ابلاغ سند استراتژیك و برنامه استراتژیك پنج ساله بانك مسكن افق ۱۴۰۰، رونمایی از سامانه جامع خدمات بازار سرمایه به منظور برقراری و تسهیل امكان دسترسی آحاد مردم به ابزارهای بازار سرمایه جهت خرید و فروش سهام و صكوك عرضه شده در بازار بوروس و فرابورس (سامانه راهكار بانكی) و فروش اوراق رهنی با استفاده از شعب منتخب در جهت عرضه خدمات بانكداری سرمایه گذاری بوده است. علاوه بر این بانك عامل بخش مسكن اوراق مشاركت طرح های تملك دارایی های سرمایه ای نیمه تمام دولت به تاریخ ۹ آذرماه سال قبل را به فروش رسانده و واگذار كرده است.
یكی از اقدامات مهم بانك مسكن امسال برای زوج­ های جوان كه منجر به كاهش صف متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج شد، اجرای طرح ضربتی اعطای تسهیلات قرض­ الحسنه ازدواج بود. در قالب این طرح به تعداد ۴۳ هزار و ۹۹۳ فقره تسهیلات به مبلغ ۴ هزار و ۶۰۴ میلیارد ریال تا آخر آذرماه ۹۶ به متقاضیان پرداخت گردید.
بنابر اعلام بانك مسكن، افتتاح مركز توسعه و كارآفرینی، عرضه خدمات بانكداری شركتی و بانكداری سرمایه گذاری در شعب منتخب بانك مسكن از دیگر ابزارهای به كار گرفته ازسوی بانك مسكن در این حوزه بوده است.
همین طور از آنجائیكه یكی از اهداف مهم دولت دوازدهم در حوزه مسكن بازآفرینی بافت های ناكارآمد شهری اعلام شده مشاركت بانك عامل بخش مسكن در كلنگ زنی پروژه ۱۰۰ واحدی در محله سیروس تهران در جهت احیا و بازسازی بافت فرسوده و ناكارآمد شهری از اقدامات مهم این بانك در این حوزه تلقی می گردد. همینطور تجهیز بالغ بر ۲۳۸ هزار و ۷۵۴ میلیارد ریال منابع مالی (۹۳.۹۳۱ میلیارد ریال جذب سپرده، ۱۳۹.۸۲۳میلیارد ریال وصول مطالبات، ۵.۰۰۰میلیارد ریال خط اعتباری جدید) و همینطور كاهش قیمت تمام شده پول به میزان ۱.۶ درصد نسبت به آخر سال ۱۳۹۵، امسال از جانب بانك مسكن انجام شده است.
بانك مسكن بعنوان تنها بانك عامل فعال در حوزه پرداخت تسهیلات مسكن مهر امسال هم همچون سال­ های گذشته به صورت موثر در این حوزه فعالیت نموده است. محتوای گزارش عملكرد سال جاری بانك مسكن حاكی از پرداخت بالغ بر ۵۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات طرح مهر با نرخ سودهای ۹، ۷ و ۴ درصد ( به ترتیب در تهران، مراكز استان ها و سایر شهرها و روستاها) جهت احداث۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسكونی (تا سقف انفرادی ۴۰۰ میلیون ریال) و همینطور فروش اقساطی تعداد بیش از یك میلیون و ۷۹۵ واحد به مبلغ ۴۰۳ و ۷۶۰ میلیارد ریال از ابتدای اجرای طرح تا آخر آذرماه ۱۳۹۶ بوده است.
اعطای تسهیلات به مبلغ ۱۴۳ هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال طی ۹ ماهه ابتدای سال جاری، اعطای تسهیلات خرید واحد مسكونی به مبلغ ۵۹ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال با رشد ۵۱ درصدی در تعداد نسبت به مدت مشابه سال پیش از ابتدای سال جاری هم از دیگر فعالیت بانك مسكن در حوزه تامین مالی بخش مسكن بوده است. از جانب دیگر تأمین مالی ۳۲۱ هزار و ۶۴۰ واحد مسكونی با پرداخت تسهیلات خرید، ساخت، جعاله و واگذاری سهم الشركه از ابتدای سال جاری، ایفای نقش محوری در اعطای تسهیلات بافت فرسوده به جهت تأمین مالی بیشش از ۳۵ هزار واحد مسكونی از ابتدای اجرای طرح تا آخر آذرماه امسال هم توسط بانك عامل بخش مسكن برای تسریع ورود بخش مسكن به فاز رونق انجام شده است. در عین حال بانك مسكن در حوزه اعطای تسهیلات حوادث غیرمترقبه به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال طی ۹ ماهه ابتدای سال جاری، اعطای تسهیلات به اقشار خاص ( ایثارگران، جانبازان و...) به تعداد بیش از سه هزار فقره و مبلغ بیش از دو هزار میلیارد ریال طی ۹ ماهه ابتدای سال جاری و اعطای تسهیلات مشاركت مدنی در مناطق روستایی به تعداد۳۳ هزار و ۴۸۲ فقره و مبلغ بیش از ۴ هزار میلیارد ریال طی ۹ ماهه ابتدای سال جاری اقدام كرده است.1396/11/26
15:58:03
5476
5.0 / 5
موضوعهای خبر: بازار , بانك , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران المور در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است