این ۳ استان از مرز اوج مصرف برق عبور کردند

این ۳ استان از مرز اوج مصرف برق عبور کردند به گزارش المور، سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: سه استان هرمزگان، کرمان و سمنان نقطه اوج مصرف برق سال قبل را پشت سر گذاشتند.


به گزارش خبرگزاری المور، «مصطفی رجبی مشهدی» با اعلان اینکه استانهای هرمزگان، کرمان و سمنان از پیک بار سال قبل خود عبور کردند اشاره کرد: مصرف برق منطقه تهران شامل استانهای تهران، قم و البرز نیز به نقطه اوج سال قبل نزدیک شده است.
وی شکستن رکورد تقاضای مصرف برق در این موقع از سال را نشان دهنده جهش مصرف برق به سبب افزایش استفاده از وسایل سرمایشی ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: اوج تقاضای برق حالا به 68095 مگاوات رسیده است که نسبت به روز مشابه سال قبل ۸.۳۸ درصد افزایش نشان میدهد.
سخنگوی صنعت برق اشاره کرد: در این شرایط مشترکان پرمصرف و فوق پرمصرف باید مراقب قبوض نجومی ناشی از مصرف بی محابای برق باشند، چونکه در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف در تابستان قبض های میلیونی دریافت خواهند کرد.
مدیرعامل شرکت توانیر با اعلان اینکه در صورتیکه اغلب هموطنان با این پویش با انرژی همراهی کرده و علاوه بر مشارکت در کاهش مصرف برق به عنوان یک سرمایه ملی؛ هزینه های خودرا کاهش داده و در عین حال از جوایز بهادار پیش بینی شده در این پویش بهره مند می شوند؛ تعداد کمی از مشترکان که کمتر از یک میلیون مشترک را می سازند بسیار پرمصرف بوده و حدوداً چندین برابر الگوی مصرف تعیین شده، از برق استفاده می نمایند.
وی بیان کرد: این گروه باید هوشیار باشند که در صورت عدم تجدیدنظر در نوع مصرف خود، بطور قطع در تابستان با قبض های میلیونی مواجه خواهند شد، چونکه برمبنای ماده ۶ قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق، اختصاص یارانه به مصارف بالاتر از الگو ممنوع بوده و تعرفه برق مشترکان خانگی با مصرف بالاتر از الگوی مصوب بصورت پلکانی بیشتر می شود.
۲۲۳۲۲۳منبع:

1403/03/18
00:55:20
0.0 / 5
161
تگهای خبر: ارز , سرمایه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است