سیگنال های سیاسی به بازار ارز

سیگنال های سیاسی به بازار ارز المور: قیمت دلار در اولین روز از سومین هفته خرداد با افزایش 500 تومانی در کانال بالاتر قرار گرفت. اسکناس دلار هفته هاست که در کانال هشت و 9 کریدور پنجم گرفتار شده است. برخی معامله گران، سیگنال های سیاسی هفته گذشته را دلیل رشد تقاضا و افزایش محدود قیمت این اسکناس می دانند.به گزارش المور، قیمت دلار در شروع معاملات روز شنبه ۱۹ خرداد با افزایش پلکانی در کریدور پنجم یک کانال پیشروی کرد. اسکناس آمریکایی روز شنبه با رشد ۵۰۰ تومانی در پله دوم از آخرین کانال کریدور پنجم بسته شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت: با وجود این که برخی معامله گران روند افزایش قیمت دلار را متاثر از صدور قطعنامه مقابل برنامه های اتمی ایران در نشست هفته گذشته شورای حکام می دانند و معتقدند روند تقاضا در بازار ارز اندکی صعودی شده است، اما بنظر می رسد عرضه و تقاضا همچنان در تعادل قرار دارد و بازارساز با دست و دلبازی سیاست گذار در ارزپاشی، افسار قیمت دلار را در دست دارد.
دلار با دست و دل بازی سیاست گذار مهار گشت
کارشناسان اقتصادی محدوده فعلی دلار را کف قیمت این اسکناس می دانند و آنرا با منطقه ۴۸ و ۴۹ هزار تومانی سال قبل مقایسه می کنند. به اعتقاد مفسرین اقتصادی همبستگی بین نرخ تورم و نرخ رشد ارز بالاست.

آنها دوره های ثبات ارزی را کوتاه مدت و کم دوام توصیف می کنند و معتقدند دلار با ارزش ذاتی خود نزدیک به ۱۰ هزار تومان تفاوت قیمت دارد و این فاصله قیمتی به آسانی و در بین مدت پر می شود.
ارزهای مهم با قیمت دلار تراز شد
گفتنی است قیمت درهم روز شنبه ۱۹ خرداد با رقم ۱۶ هزار و ۲۲۰ تومانی معامله شد و افزایش ۱۰۰ تومانی داشت. تتر روی رقم ۵۹ هزار و ۲۵۰ تومانی معامله شد و رشد ۳۵۰ تومانی داشت.

قیمت پوند انگلیس با رقم ۷۵ هزار و ۳۱۰ تومانی معامله شد و رشد ۲۰۰ تومانی داشت و یورو نیز روی رقم ۶۴ هزار ۱۳۰ تومانی ایستاد و رشد ۱۵۰ تومانی داشت.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار در مرکز مبادله ایران روز پنجشنبه ۱۷ خرداد با رشد ۱۰۰ تومانی ارائه شد. اسکناس دلار با رقم ۴۵ هزار و ۲۸۰ تومان و حواله دلار با رقم ۴۲ هزار و ۲۷۸ تومان ارائه شد.

منبع:

1403/03/20
10:21:18
0.0 / 5
121
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است