سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبكه ایرانسل گسترش یافت

سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبكه ایرانسل گسترش یافت المور: سامانه اطلاع رسانی وضعیت پوشش شبكه برای مشتركان ایرانسل (#۲۰؛) با اضافه شدن امكاناتی نظیر ثبت درخواست تعویض سیم كارت ۳G به ۴G، آگاهی یابی از نسل پشتیبانی كننده سیم كارت و گوشی همراه مشتركان گسترش پیدا كرد.به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام ایرانسل، سامانه #۲۰* علاوه بر عرضه اطلاعات بالاترین پوشش منطقه (۴G-۳G-۲G و TD LTE)، بالاترین نوع اینترنتی كه گوشی تلفن همراه مشترك پشتیبانی می كند و نوع سیم كارت مشترك را اعلام نموده، امكان ثبت درخواست تعویض سیم كارت را در دسترس قرار می دهد.

مشتركانی كه سیم كارتشان از نسل ۳ (۳G) پشتیبانی می كند، می توانند با استفاده از سامانه #۲۰* درخواست تعویض سیم كارت قدیمی خود با سیم كارت پشتیبانی كننده از نسل چهار یا ۴Gرا ثبت كنند.

ایرانسل بعد از دریافت پروانه رسمی ارتقای شبكه به نسل های سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه، شبكه نسل چهارم (۴G/LTE) را بعنوان آخرین نسل فناوری ارتباط حال حاضر دنیا، برای اولین بار در ایران، در آبان ماه سال ۹۳ در مشهد مقدس راه اندازی كرد. هم اكنون و بعد از گذشت بیش از ۳ سال، بیش از ۲هزار و ۲۲۰ شهر، دهستان و جاده تحت پوشش شبكه نسل چهارم (۴G/LTE) ایرانسل قرار دارند. این عدد برای مناطق تحت پوشش نسل سوم (۳G) به بیش از ۳ هزار شهر، دهستان و جاده رسیده است.

بزرگ ترین اپراتور دیتای كشور، ایرانسل، بعنوان اولین توسعه دهنده شبكه نسل ۴.۵ یا ۴G+/ LTE Advanced تا كنون در بیش از ۳۹۰ شهر اقدام به عرضه این نسل از خدمات خود كرده است.

ایرانسل همینطور بعد از دریافت پروانه بهره برداری سراسری از شبكه اینترنت پرسرعت ثابت بدون محدودیت در فناوری در شهریورماه ۱۳۹۴، برای اولین بار در ایران، مردادماه ۱۳۹۵ شبكه نسل چهارم اینترنت پهن باند ثابت كشور را در مشهد مقدس به بهره برداری رساند. از آغاز بهره برداری این شبكه تابحال بیش از ۱۴۵ شهر تحت پوشش اینترنت نسل چهار ثابت TD-LTE قرار دارند.

همچنین ایرانسل به منظور دسترسی گسترده تر به خدمات LTE، مودم های باندپهن همراه با قابلیت پشتیبانی از فناوری های GPRS، EDGE، ۳G، ۴G، ۴.۵G و TD-LTE را هم عرضه كرده است.
1396/12/21
14:06:27
5.0 / 5
5001
تگهای خبر: خدمات , شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است