با افزایش نگرانی ها از شرایط تجارت جهانی؛

سهام آسیایی افت كردند، اوراق قرضه رشد كرد

سهام آسیایی افت كردند، اوراق قرضه رشد كرد المور: سرمایه گذاران نگران این هستند كه افزایش تنش های تجاری، به اقتصاد جهانی صدمه بزند؛ به همین دلیل، سهام آسیایی افت كردند و اوراق قرضه دولتی، تقاضای بالای سرمایه گذاری امن را به خود جذب كرد.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه درحالی كه سرمایه گذاران بیشتر و بیشتری نگران این هستند كه افزایش تنش های تجاری به اقتصاد جهانی صدمه بزند، سهام آسیایی افت كرد و اوراق قرضه دولتی، تقاضای بالای سرمایه گذاری امن را به خود جذب كرد.
تاجران پیش بینی می كنند سهام اروپا در مقادیر بهتری باز شوند. انتظار می رود فوتسی انگلیس بدون تغییر باز شود، داكس آلمان ۰.۳ درصد و كاك فرانسه ۰.۲۵ درصد بالاتر از شوند.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپن ام اس سی آی ۰.۱۳ درصد افت كرد.
بازارهای آسیایی جهت گیری خویش را از بازارهای وال استریت به دست آوردند كه برای سومین جلسه متوالی افت كرد. این در حالی صورت می گیرد كه رییس جمهور آمریكا، دونالد ترامپ به دنبال وضع تعرفه هایی جدید بر چین است كه این وحشت از یك جنگ تجاری را تشدید می كند.
شیائ. مینجی، اقتصاددان ارشد امور چین در شركت اوراق اس ام بی سی نیكو در توكیو، می گوید: درحالی كه امكان این وجود دارد كه همین حالا مقامات آمریكایی و چینی در پشت پرده در كوشش برای جلوگیری از این وضعیت در حال مذاكره باشند، تا زمانی كه به نظر برسد رییس جمهور ترامپ به راه خود ادامه خواهد داد، بازارها نگران باقی خواهند ماند.
پیشتاز بازندگان در شاخص داوجونز، سهام شركت بوئینگ بود كه به نظر می رسد صدمه پذیری بالایی نسبت به تلافی تعرفه ها از جانب متحدان آمریكا داشته باشد. سهام این شركت سقوط كرد و ۲.۵ درصد از ارزش خویش را از دست داد.
سهام شانگهای ۰.۳ درصد افت كرد. در هنگ كنگ شاخص هانگ سنگ بدون تغییر ماند و سهام استرالیایی ۰.۲۵ درصد افت كردند.
نیكی۲۲۵ ژاپن ضررهای اولیه را جبران كرد و ۰.۱۲ درصد بالا آمد.
ادامه دارد...

1396/12/27
11:51:30
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: آمریكا , اقتصاد , بازار , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است