سفیر آلمان در ایران:

تصمیم ترامپ درباره برجام، ایران را زیر سوال نمی برد

تصمیم ترامپ درباره برجام، ایران را زیر سوال نمی برد المور: سفیر آلمان در ایران با تاكید بر اینكه تصمیم ۱۲ می ترامپ برای برجام در واشنگتن خواهد بود، نه در اروپا، اظهار داشت: اراده سیاسی آلمان، بر ادامه همكاری های دو جانبه با ایران است.به گزارش المور به نقل از وزارت نیرو، «میكائیل كلور برشتولد» در دیدار با وزیر نیروی ایران به علاقه طرف آلمانی برای تداوم همكاری های بین دو كشور اشاره نمود و اظهار داشت: زمینه های مثبتی برای همكاری هرچه بیشتر بین دو طرف وجود دارد كه امیدواریم با استفاده بهینه تر از ظرفیت های موجود شاهد عمیق تر شدن همكاری های دو طرفه باشیم.
وی به تصمیم روز ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت) رئیس جمهوری آمریكا برای توافقنامه برجام اشاره نمود و اظهار داشت: این تصمیم در واشنگتن خواهد بود نه در اروپا. طبق برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شده تا آنگلا مركل، صدراعظم آلمان و امانوئل مكرون، رئیس جمهور فرانسه طی روزهای آینده ملاقاتی با رئیس جمهوری آمریكا در مورد برجام داشته باشند كه این امر حاكی از تحرك در سطح بسیار بالای اروپا برای حفظ و تداوم برجام است.
كلور برشتولد تصریح كرد: ایران و آلمان بایستی جدای از هر تصمیمی كه توسط رئیس جمهوری آمریكا گرفته می گردد به همكاری های بین خود ادامه دهند. اراده سیاسی آلمان قویا بر ادامه همكاری های دو جانبه با ایران است هر چند كه تصمیم واشنگتن بر وفق مراد نباشد.
سفیر آلمان در ایران تصریح كرد: ایران دارای تاریخی ۶ هزار ساله است و تاریخ ۱۲ می و تصمیم ترامپ ایران را زیر سوال نخواهد برد.
وی خاطرنشان كرد: در جهت صحبت های وزیر امور خارجه ایران در خصوص همكاری های منطقه ای هم می توانیم مبحث همكاری سه جانبه ایران، آلمان و افغانستان در مورد مسائل آبی را در دستور كار قرار بدهیم.
كلور برشتولد خاطرنشان كرد: باید به سمت همكاری هایی برویم كه آن سوی موضوعات مناقشه برانگیز است. مسئله آب از آن دسته موضوعاتی است كه می تواند بعنوان یك فاكتور صلح در دستور كار همكاری های منطقه ای قرار بگیرد.
سفیر آلمان در ایران در انتها اظهار داشت: سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه های خورشیدی كرمان و همدان نشانگر حسن اعتماد طرف آلمانی است كه امیدواریم در آینده هم همچنان شاهد افزایش هر چه بیشتر همكاری های بین دو كشور باشیم.

1397/02/05
19:25:06
5.0 / 5
5081
تگهای خبر: آمریكا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است