اروپا و ایران بهانه خوبی برای كنار گذاشتن دلار آمریكا دارند

اروپا و ایران بهانه خوبی برای كنار گذاشتن دلار آمریكا دارند المور: بازگشت تحریم های آمریكا ضد ایران و تهدید آمریكا برای مجازات شركت های اروپایی دارای تجارت با ایران، فرصت خوبی برای كنار گذاشتن دلار به وجود آورده است.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از راشا تودی، طبق نظر مكس كیسر، مجری برنامه «گزارش كیسر» راشاتودی، بازگشت تحریم های آمریكا ضد ایران و تهدید آمریكا برای مجازات شركت های اروپایی دارای تجارت با ایران، فرصت خوبی برای كنار گذاشتن دلار به وجود آورده است.
كیسر می نویسد: آمریكا از دلار بعنوان اسلحه ای برای برقراری هژمونی دلار و سلطنت آمریكا، استفاده می نماید. دنیا حالا به وضوح متوجه شده است كه دلار آمریكا یك طرح پونزی در دست بانك مركزی آمریكاست و پشتوانه آن اعمال بیش از اندازه خشونت آمیز پنتاگون است كه بودجه چند تریلیون دلاری آن صرف جنگ، شكنجه و مداخله در انتخابات های سراسر جهان می گردد.
طبق گفته كیسر، اگر شركت های اروپایی علی رغم تصمیم اتحادیه اروپا برای خنثی كردن تحریم های آمریكا بر ضد ایران، همچنان به اطاعت از آمریكا تن دردهند و ایران را از لحاظ مالی سانسور كنند، مقامات بروكسل باید تمام خطوط اعتباری این شركت ها را قطع كنند، حتی اگر این كار به معنای قطع ارتباط این شركت ها با بانك های اروپا و یا تولید بانك های با ارز دیجیتال باشد.
او ادامه داد: باید پیام واضحی (به آمریكا) فرستاده شود. دولت های مسئول باید سیستم تجاری و مالی جهان را از فساد بانك های مركزی، عوامل آنها در بانك داری و سیستم غیرقابل تحمل دلار بعنوان ارز ذخیره جهان، رها كنند. چراكه این سیستم سبب شده است جهان بهای ماجراجویی های نظامی آمریكا و طرح پونزی دلار را پرداخت كند.
روز جمعه، كمیسیون اروپا قانون ۱۹۹۶ را دوباره فعال كرد كه طبق آن شركت های اروپایی از رعایت تحریم های آمریكا منع شده اند و به شركت ها اجازه داده شده است خسارات ناشی از این تحریم ها را جبران كنند. همینطور طبق این قانون تاثیر هرگونه دادگاه خارجی بر این شركت ها هم خنثی شده است.

1397/03/01
19:09:36
5.0 / 5
4473
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بانك , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است