در سال ۲۰۱۶؛

سهم ثروتمندان از ثروت جهانی

سهم ثروتمندان از ثروت جهانی المور: به نظر می رسد ثروتمندترین های جهان درحال ثروتمندتر شدن می باشند؛ ثروت میلیونرهای جهان در سال گذشته با ۸ درصد رشد به ۶۳.۵ تریلیون دلار رسیده است.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، در گزارش جدیدی كه توسط شركت مشاور جهانی كپگمینی ارائه شد، اعلام شد كه ثروت میلیونرهای جهان در سال گذشته با ركورد ۸ درصد رشد كرده است و به ۶۳.۵ تریلیون دلار رسیده است. بیشتر این رشد توسط افرادی با ثروت بسیار بالا، یعنی با ثروت قابل سرمایه گذاری ۳۰ میلیون دلار یا بیشتر، صورت گرفته است.
این گزارش آخرین تحقیقی است كه بر این ایده كه ثروتمندترین خانوارها هر روز سهم بزرگتری از ثروت جهان را به دست می آورند، تاكید می كند.
در گزارش ماه جون گروه مشاوران بوستون (بی سی جی) آمده است كه در سال ۲۰۱۶ تعداد خانوارهایی كه ثروت قابل سرمایه گذاری بیشتر از ۱ میلیون دلار داشتند برابر با ۱۷.۹ میلیون بوده است. این میلیونرها ۱ درصد خانوارهای جهان را تشكیل می دهند، ۴۵ درصد از كل ثروت خصوصی جهان را در تملك دارند.
آنا زاكرزوسكی، یكی از شركای بی سی جی گفت كه سهم ثروت در تملك این میلیونرها در حال افزایش است. بی سی جی پیش بینی می كند كه میلیونرها كه ۱۰ سال پیش كمتر از یك سوم ثروت خصوصی جهان را در اختیار داشتند تا سال ۲۰۲۱ نیمی از آن را به تملك خود در خواهند آورد.
زاكرزوسكی می گوید خانوارهای میلیونر (طبقه بسیار ثروتمند) با سرعتی حدود ۲ برابر طبقه ثروتمند در حال رشد هستند.
در گزارش بی سی جی پیش بینی شده است ثروتمندترین خانوارها، كه دارایی قابل سرمایه گذاری آنها بیش از ۱۰۰ میلیون دلار است در ۵ سال آینده با رشد ۹ درصدی ثروت خود مواجه خواهند درصد رشد كند.
ایالات متحده محل زندگی بیشترین تعداد میلیونرهای جهان است و بیش از ۷ میلیون خانوار مالك بیش از ۱ میلیون دلار دارایی قابل سرمایه گذاری هستند. چین از این لحاظ دومین كشور جهان است و به دنبال آن ژاپن قرار دارد.
زاكرزوسكی می گوید در بین مناطق مختلف جهان الگوهای متفاوتی برای افزایش ثروت وجود دارد. خانوارهای میلیونر در آمریكای شمالی بیشتر افزایش ثروت خود را از عملكرد مثبت دارایی های موجود مثل سهام به دست آورده اند درحالی كه خانوارهای آسیا اقیانوسیه بیشتر افزایش ثروت خود را مدیون صندوق های ذخیره و سپرده گذاری هستند.
 

1396/07/10
21:45:51
5.0 / 5
5705
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است