در نشست با خبرنگاران مطرح شد:

دستاوردهای تازه همكاران سیستم در آستانه دهه چهارم فعالیت

دستاوردهای تازه همكاران سیستم در آستانه دهه چهارم فعالیت المور: ساعاتی بعد از برگزاری مجمع عمومی سالیانه همكاران سیستم، مدیران ارشد شركت میزبان خبرنگاران و فعالان رسانه بودند. در این برنامه عملكرد سال قبل همكاران سیستم و اهداف و دورنمای پیش روی آن برای نمایندگان رسانه ها تشریح شد و به پرسش های آنان در زمینه های مختلف پاسخ داده شد.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام شركت دانش بنیان همكاران سیستم، سرمایه گذاری در اكوسیستم استارت آپ ها، تكنولوژی رایانش ابری و دستاوردهای تازه همكاران سیستم
در بخش ابزارهای متناسب سازی راهكاران و سخت افزار از مهم ترین مواردی بودند كه در این نشست به آن ها پرداخته شد.
در آغاز این برنامه، فیلمی از تحولات و فعالیت های همكاران سیستم از سی سال قبل تابحال به نمایش درآمد. سپس مهدی امیری مدیرعامل همكاران سیستم در عرضه خود به بیان جایگاه همكاران سیستم در صنعت نرم افزار ایران بعد از سی سال فعالیت مستمر پرداخت.
وی «تحول گرایی» را مهم ترین عامل موفقیت شركت از ابتدا تابحال دانست و با اشاره به اینكه همكاران سیستم همواره هم سو با تغییرات فناوری حركت كرده است، اظهار داشت: شركت همكاران سیستم در این سال ها با رصد مداوم بازار، مدلهای خویش را بازطراحی كرده و موفق شده با ورود به بازارهای جدید، نیازهای نرم افزاری بخش های مختلف بازار از اصناف و كسب وكارهای كوچك، تا كسب وكارهای متوسط، بزرگ و بسیاربزرگ را پوشش دهد.
امیری در ادامه در تشریح عملكرد سال قبل شركت، به ارزش آفرینی محصول راهكاران ابری همكاران سیستم برای بیش از ۱۰۰ مشتری در سال قبل اشاره نمود.
فرید فولادی عضو هیات مدیره و معاون توسعه محصول و بازار همكاران سیستم هم در پاسخ به پرسشی در زمینه استقبال بازار از فناوری رایانش ابری اظهار داشت: به كارگیری رایانش ابری در بازار نرم افزارهای سازمانی نیاز به فرهنگ سازی دارد و آگاهی رسانی محدودی هم دراین زمینه انجام شده است. در نتیجه بسیاری ازكسب وكارها هنوز با آن آشنا نیستند. برپایه تجربه ما، مشتریانی كه با این فناوری آشنا هستند، بسیار با علاقه آن را دنبال می كنند. ما درهمكاران سیستم مبحث فرهنگ سازی را پیش می بریم و پیش بینی می نماییم در یكی دوسال آینده شاهد رشد مناسبی باشیم. ما معتقدیم با جاافتادن این فرهنگ سازمان ها به خاطر مزیت هایی كه برایشان به همراه دارد، از آن استقبال خواهند كرد. هم چنین در شرایطی كه استفاده از سخت افزار هزینه زیادی برای سازمان ها دارد، رایانش ابری می تواند با پیچیدگی كمتر و صرف هزینه كمتر ارزش زیادی برای شركت های متوسط به همراه داشته باشد.
امیری در ادامه با اشاره به تاسیس شركت دانه، با هدف سرمایه گذاری در استارت آپ ها اظهار داشت: همكاران سیستم به دنبال استارت آپ هایی است كه چرخه كسب وكار شركت را كامل كنند. ما سال قبل بیش از ۲۰ استارت آپ را ارزیابی كرده ایم. اما تعداد شركت هایی كه فناوری محور و مكمل خطوط محصولی همكاران سیستم باشند، محدود هستند. ما معتقدیم همكاران سیستم در این زمینه جوان است و باید به یادگیری و شناخت بازار بپردازد. رویكرد ما در سال ۹۷ هم بر همین نكته استوار خواهد بود.
محمود نظاری هم در پاسخ به پرسشی در مورد ارزش گذاری استارت آپ ها درایران و مقایسه آن با همكاران سیستم اظهار داشت: رشد فضای استارت آپی در ایران بسیار مغتنم است. تفاوتی كه در اكوسیستم های دیگر وجود دارد این است كه ارزش گذاری در آن ها توسط مراجع تخصصی انجام می گردد اما در ایران شاهد آن هستیم كه شركت ها و سازمان های سرمایه گذار خودشان قیمت گذاری روی خودشان انجام می دهند. من اعتقاد دارم حضور استارت آپ ها در كشور قابل تحسین است اما ورود سازمان های عمومی و رگولاتوری ممكن است اثر خوبی در این اكوسیستم نداشته باشد. در مورد قیمت گذاری استارت آپ ها در ایران معتقدیم كه مسیر دقیقی را طی نمی كند و نیاز به بازنگری دارد.
مدیرعامل همكاران سیستم هم در پاسخ به پرسشی در مورد ورود شركت به بازارهای بین المللی و شراكت با شركت های خارجی، به ظرفیت همكاران سیستم برای عرضه محصولات و خدمات خود در بازار منطقه و آسیای میانه اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به شرایط سیاسی و اقتصادی كشور هم اكنون بستر ورود به این بازارها برای شركت فراهم نیست و مذاكرات پیشین فعلا متوقف شده اند.
در این جلسه همینطور ابزارهای مدیریت فرایندهای كسب وكار كه با نام «فرایار راهكاران» عرضه شده، مورد توجه خبرنگاران قرار گرفت.
فولادی در این زمینه اظهار داشت: از زمانی كه تصمیم به تولید راهكاران گرفتیم؛ امكان متناسب سازی برای پوشش نیازهای خاص مشتریان را در معماری آن لحاظ و به مرور ابزارهای جدید را به آن اضافه كردیم. از جانب دیگر، اطمینان داشتیم كه مشتریان ما فرایندهایی دارند كه الزاما در هسته ERP نمی گنجند و ممكن است حساسیت های خاص خویش را هم داشته باشند. ما با این رویكرد زیرساخت متناسب سازی راهكاران را طراحی كردیم و به تدریج ابزارهای آن را كامل تر كردیم. در سال ۹۶ حدودا همه ابزارهای آن تكمیل شده است. ازاین رو ما می توانیم متناسب سازی را برپایه نیاز خاص مشتری انجام دهیم و مشتری هم قادر است با استفاده از ظرفیت های خود محصول را متناسب سازی كند و حتی گاها یك ماژول به محصول ما اضافه كند.
وی اضافه كرد: استراتژی دیگر ما براین استوار است كه امكان استفاده از شركت های IT مستقل از همكاران سیستم را هم برای این متناسب سازی فراهم نماییم. با پیشبرد این مورد افزون بر تولید یك محصول جدید در پلت فرم راهكاران، شركت های IT می توانند با عرضه آن درآمد داشته باشند و از زاویه مشتری هم نیازهای خاص او پوشش داده می گردد.
به قول فولادی چگونگی آماده شدن زیرساخت ها و طراحی فرایندهای این كار، موضوعی است كه همكاران سیستم امسال روی آن تمركز خواهد داشت.
محمدعزیزاللهی عضو هیات مدیره همكاران سیستم، در بخش دیگری از نشست خبری در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت درآمدی شركت اظهار داشت: در شرایط اقتصادی جدید شركت ها به دنبال كاهش هزینه هستند اما همكاران سیستم به علت حضور در بخش های مختلف بازار این ریسك را می كاهد. ما تلاش می نماییم با راهكارهایی كه به صورت خاص برای صنایع بزرگ طراحی نموده ایم، در كنار سهم بازاری كه در كسب وكارهای كوچك و اصناف داریم، ضمن كاهش ریسك ها به درآمد پیش بینی شده دست پیدا نماییم.
رونمایی از دستگاه كنترل تردد همكاران سیستم كه سال قبل با نام «پایوفای» عرضه شده و ورود شركت به حوزه سخت افزار موضوعی بود كه در ادامه نشست به آن پرداخته شد.
محسن طلایی عضو هیات مدیره و مدیرعامل شركت اطلاعات مدیریت همكاران سیستم در این زمینه اظهار داشت: با پیشینه ای كه شركت در زمینه بررسی و به كارگیری دستگاه های RFID داشت، شركت مشورت همكاران سیستم كه مسئولیت مطالعه فناوری های نوین را برعهده دارد، طرحی به نام «پایوفای» را عرضه نمود كه در نتیجه اجرایی شدن آن علاوه بر پرداختن به IOT می توانستیم برای مشتریان مان ارزش افزوده تولید نماییم. در این دستگاه امكانات دستگاه هایی كه قبلا با آن ها كار می كردیم را گنجاندیم و افزون برآن موضوعات جدیدی مثل ارتباطات بلوتوثی كه مزیت رقابتی هم محسوب می شد را به آن اضافه كردیم.
طلایی در مورد ورود همكاران سیستم به حوزه های جدید سخت افزار اضافه كرد: علاقه مندی ما این است كه وارد حوزه هایی شویم كه می تواند برای مشتریان مان ارزش افزوده تولید كند. حوزه هایی كه هم اكنون فضای رقابتی در آن حاكم است و سخت افزارهای آن در بازار وجود دارد، محل تمركز شركت نیست.
در بخش پایانی نشست خبری همكاران سیستم، مهدی امیری در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت صنعت نرم افزار در كشور با اشاره به پتانسیل بالای رشد صنعت IT در ایران اضافه كرد: در كشور ما تعداد شركت های این صنعت كه بیش از ۱۰۰۰ نفر پرسنل دارند، كم است. در حالیكه در كشورهای توسعه یافته تعداد نیروی انسانی شركت ها و میزان درآمد شاخص های مهمی برای سنجش اندازه یك كسب وكار است.
این نشست با حضور نمایندگان رسانه های فعال در زمینه های IT، اقتصادی، بورس و استارت آپ ها در ساختمان جدید در دفتر تحقیق و توسعه همكاران سیستم برگزار گردید.
1397/03/15
14:40:19
5.0 / 5
4323
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است