طی ۶ ماه گذشته؛

مواضع ترامپ با بازارهای جهانی چه كرد؟، روزهای سخت تری در پیش است

مواضع ترامپ با بازارهای جهانی چه كرد؟، روزهای سخت تری در پیش است المور: فشار مصرانه ترامپ برای تغییر سیاست آمریكا سبب برهم خوردن كامل بازارهای جهانی و نارضایتی مدیران تجاری شده است.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، درحالی كه ایالات متحده همچنان به جنگ تجاری خود با چین و تعداد رو به افزایشی از متحدان تجاری خود ادامه می دهد، فشار مصرانه رییس جمهور ترامپ برای تغییر سیاست آمریكا سبب برهم خوردن كامل بازارهای جهانی و نارضایتی مدیران تجاری شده است.
بر اساس داده های سی ان بی سی، ۱۶ سهامی كه امسال بزرگترین سقوط را داشته اند، تحت تاثیر نگرانی های تجاری قرار داشته اند. امسال شاخص صنعتی داوجونز ۳۵ بار بیش از ۱ درصد حركت كرده است كه از این میان ۱۲ بار آن كاملا مربوط به اخبار در رابطه با تجارت بوده است. این شاخص مهم سهام، روز جمعه نوار ۸ روز افت پیاپی خویش را پاره كرد و بالا و پایین رفتن تنش های تجاری در بازارهای جهانی ۷۰۰ میلیارد دلار از سرمایه بازار این شاخص را از میان برده است.
طبق بررسی و نظرسنجی ربع سالانه سی ان بی سی از مدیران ارشد تجاری جهان، وضعیت نامشخص تجاری تشدید شده و به بزرگترین ریسك شركت ها تبدیل گشته است. ۳۵ درصد از مدیران تجاری ارشد جهان می گویند سیاست تجاری آمریكا بزرگترین ریسك خارجی ای است كه شركت آنها با آن روبروست. این درحالی است كه در ربع اول این رقم ۲۷ درصد بود و در ربع چهارم سال ۲۰۱۷، این رقم ۱۱.۶ درصد بود كه حالا بیش از ۳ برابر شده است.
نزدیك به ۶۵ درصد از مدیران تجاری آمریكای شمالی كه در نظرسنجی سی ان بی سی شركت داده شده اند گفته اند كه در ۶ ماه آینده، سیاست های تجاری آمریكا تاثیری منفی بر شركت آنها خواهد گذاشت.
۲۰ درصد از شركت كنندگان گفته اند كه این تاثیر منفی بسیار شدید خواهد بود. ۶۶ درصد از مدیران تجاری ارشد منطقه آسیا اقیانوسیه هم انتظار دارند شركت هایشان تحت تاثیر منفی سیاست های ترامپ قرار بگیرند.
۴۰ درصد از رهبران تجاری جهان كه در نظرسنجی سی ان بی سی شركت كرده اند می گویند وضعیت نامشخص تجاری در سراسر جهان به توانایی شركت آنها برای بهره بردن مناسب از اصلاحات مالیاتی دولت آمریكا، لطمه زده است.
رهبران تجاری شركت كننده در اجلاس جهانی سی ان بی سی كه در این نظرسنجی حاضر بودند، مسئولیت بعضی از بزرگترین شركت های عمومی و خصوصی جهان را بر عهده دارند و روی هم رفته سرمایه ای به ارزش ۴.۵ تریلیون دلار را مدیریت می كنند.

1397/04/06
14:40:13
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: آمریكا , بازار , دلار , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است