گام های توسعه خدمات الكترونیكی بانك تجارت

گام های توسعه خدمات الكترونیكی بانك تجارت المور: بانك تجارت به منظور افزایش رضایتمندی مشتریان، عرضه خدمات گوناگونی همچون امكان شارژ مستقیم سیم كارت روی خودپردازها و سامانه های برداشت مستقیم و واگذاری سرویس توسط مشتریان را امسال به اجرا در می آورد.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، نادر خواجه حق وردی، قائم مقام مدیرعامل بانك تجارت در گفت وگویی با اشاره به برنامه های این بانك در حوزه توسعه خدمات الكترونیك اظهار داشت: بخش فناوری اطلاعات بانك تجارت طی سال ۱۳۹۶ در جهت ارتقای سطح خدمات به مشتریان، سرویس ها و خدمات جدیدی همچون امكان صدور كارت برای حساب های مشترك، صدور كارت گروهی، صدور كارت هدیه انبوه و كارت جیره غذایی برای پناه جویان سازمان ملل را عرضه كرده است.
وی با اشاره به اینكه این بانك طی مدت مذكور نسخه ۶۴ بیتی سرویس IOS موبایل بانك را هم عرضه كرده، اضافه كرد: امروز با ورود استارت آپ ها و فینتك ها به عرصه مالی كشور و عرضه خدمات مالی توسط این گروه ها، در شرایطی به سر می بریم كه سرعت توسعه خدمات الكترونیك به شكل چشمگیری افزایش پیدا كرده و هر روز شاهد ظهور خدمتی جدید هستیم. مجموعه بانك تجارت هم ضمن برقراری ارتباط و همكاری با این مجموعه ها، محور توسعه خدمات نوین خویش را بر مبنای آخرین دست آوردهای فینتك ها در حوزه بانكداری و خدمات مالی قرار داده است.
حق وردی در تشریح دیگر اقدامات اخیر بانك تجارت در حوزه خدمات نوین اظهار داشت: سرویس گزارش گیری با رمز ثابت برای مشتریان حقوقی و مشترك، توسعه خدمات انتقال وجه پایای گروهی، بهینه سازی سرویس چك در سامانه فرا، پرداخت گروهی قبض، بازطراحی سرویس ارسال ایمیل، گزارش چك چكاوك در اینترنت بانك فرا، تلفن بانك در شعب ارزی و توسعه و شخصی سازی زیرساخت های مبتنی بر وب سرویس در اینترنت بانك فرا از دیگر اقداماتی است كه بانك تجارت طی ماه های اخیر موفق به پیاده سازی آنها شده است.
قائم مقام مدیرعامل بانك تجارت در مورد برنامه های توسعه خدمات الكترونیك این بانك در سال ۱۳۹۷ عنوان كرد: امسال برای افزایش رضایتمندی مشتریان، عرضه خدمات گوناگونی همچون امكان شارژ مستقیم سیمكارت تلفن همراه روی خودپردازها، توسعه سرویس موبایل بانك جدید، سرویس «بانك پرداخت»، سامانه های برداشت مستقیم و مدیریت مجوزها و عرضه سرویس مدیریت دسترسی به خدمات توسط مشتری در سیستم اینترنت بانك فرا اجرا می گردد.
حق وردی در تشریح خدمت «بانك پرداخت» اظهار داشت: با استفاده از این سرویس هرگونه پرداخت قبض در سرویس اینترنت بانك حقیقی – حقوقی و فرا به مشتری اطلاع داده می شود و مشتری می تواند به دلخواه آن را تنظیم كند.
وی در مورد سرویس «برداشت مستقیم» هم اظهاركرد: در این خدمت امكان بدهكار نمودن حساب های مشتری بر مبنای توافقات صورت گرفته با طرف طلبكار فراهم می گردد.
ایشان در ادامه از پیگیری مراحل پروژه Corebanking بعنوان یكی از طرح های بزرگ بانك تجارت امسال یاد كرد و اضافه كرد: طرح بانكداری یكپارچه با هدف تمركز اطلاعات و اجرای فرایندها، چابك سازی در عرضه خدمات، حذف سیستم های جزیره ای، بهبود تكنولوژیك شعب، كاهش هزینه ها، افزایش سرعت و امنیت عرضه خدمت از اولویت های بانك به حساب می آید و چنانچه به هر دلیلی همچون تحریم های بین المللی نتوانیم با شركت های بین المللی وارد قرارداد یا مشاركت بشویم، بطور قطع جایگزین مناسب دیگری در برنامه بانك قرار دارد كه بلافاصله عملیاتی می گردد.
قائم مقام مدیرعامل بانك تجارت در تبیین دیگر برنامه های این بانك در زمینه توسعه فناوری خاطرنشان كرد: خرید، اختصاصی سازی و نصب و راه اندازی سامانه سوئیچ جدید كارت با عنایت به افزایش روزافزون حجم تراكنش ها از دیگر برنامه هایی است كه در حوزه IT بانك تجارت انجام می گردد.
عضو هیات عامل بانك تجارت در ادامه این گفت وگو با تاكید بر افزایش نفوذ شبكه های اجتماعی در بین اقشار مختلف مردم اظهارداشت: بانك تجارت با هدف حضور موثر در این عرصه، طی سال جاری نقشه راه بانكداری اجتماعی را در دست اجرا دارد. در این مرحله، شناسایی نیازمندی های لازم برای پیاده سازی، دستیابی به استراتژی و مدل مطلوب، تعیین ماژول پیشنهادی بانكداری اجتماعی و دستیابی به مدل مفهومی این خدمت در دست بررسی و اجرا قرار دارد.
حق وردی یادآوری كرد: مجموعه كاركنان بخش فناوری اطلاعات بانك تجارت بعنوان یكی از واحدهای شبانه روزی این بانك، در تلاش هستند ضمن عرضه مستمر و بی نقص خدمات جاری، در قالب تحقیق و توسعه مستمر سرویس ها و با تفكر «بهترین خدمات برای مشتریان بانك تجارت» به خدمت رسانی بپردازند.1397/05/11
16:23:52
5.0 / 5
4752
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است