ضرورت نوآوری در شیوه تدریس زبان انگلیسی آموزشگاه ها

ضرورت نوآوری در شیوه تدریس زبان انگلیسی آموزشگاه ها المور: یادگیری زبان دوم برای خیلی ها امری پیچیده است و این تصور ناشی از تجربیاتی است كه افراد از دوره های آموزشی كه گذرانده اند و كسب كرده اند. در این مقاله به بررسی شیوه های مدرن آموزش زبان انگلیسی پرداخته می گردد و به این سوال كه كدام سیستم آموزشی در ایران بهترین متد را اجرا كرده است، پاسخ  داده خواهد شد.به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام آموزشگاه زبان اول، با وجود اینكه فراگیری زبان انگلیسی در اغلب كشورهای دنیا یكی از مرسوم ترین موارد سیستم آموزشی دولتی است در ایران، بار اصلی این مقوله به دوش موسسات خصوصی است. اما سوال اینجا است كه كدام سیستم آموزشی موجود در ایران می تواند بهترین متد آموزشی را به روشی مدرن و كاملا علمی به زبان آموز عرضه نماید.

این روزها با عنایت به شرایط اقتصادی پیش آمده افراد زیادی چه به منظور پیشرفت و ارتقای شغلی خود و همینطور آینده فرزندانشان، چه به منظور مهاجرت یا ادامه تحصیل و اشتغال در خارج از ایران، به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بیش از پیش پی برده اند. همین امر است كه باعث سرازیر شدن انبوه مردم به سمت مراكز آموزشی زبان انگلیسی شده است. اما سوال اینجاست كه آیا مراكز آموزشی موجود در این حوزه می توانند از پس این حجم از تقاضای روز افزون جامعه بر بیایند یا خیر؟!

امروزه راز موفقیت آموزش زبان انگلیسی، به استفاده از روش های خلاقانه و نوین در متدها و عرضه راهكارهای جدید آموزشی برمی گردد. سوال اینجا است كه چرا آموزشگاه های زبان برای متحول كردن سبك سنتی و كهنه آموزش اقدام نمی كنند؟ یعنی متوجه توقف این شیوه از آموزش نشده اند؟ اگر كمی به سیستم های آموزشی زبان در دنیا بنگریم تجربیات موفق زیادی می بینیم كه حاصل نوآوری در تكنیك آموزش است. چه خوب است كه این نوآوری ها در سیستم آموزشگاه های زبان انگلیسی ایران هم اتفاق بیفتد.

در حال حاضر در كشورمان مراكز انگشت شماری هستند كه با متد آموزشی روز دنیا تدریس می كنند. از معدود مراكز همگام با شیوه های نوین دنیا در ایران، آموزشگاه «زبان اول» است كه با متد جدید گام برمی دارد.

در این مركز زبان آموزان با بهره گیری از شیوه آموزشی كالج های كانادا قادر هستند به راحتی انگلیسی صحبت كنند. تولید سیستم آموزشی یكپارچه و همینطور آموزش آنلاین از دلایلی است كه زبان آموزان را ترغیب به حضور در «زبان اول» كرده است.

نوآوری های مكرر در رسیدن به راهكارهای كاربردی و البته پایدار و استفاده به جا و خلاقانه از تكنولوژی های روز در جهت رفع نیازهای مختلف در حیطه آموزش و تولید مزیت های رقابتی در یك حوزه قدیمی و رو به رخوت گذاشته، منجر به رشد بسیار سریع این موسسه آموزشی طی فقط دو سال از شروع فعالیتش شده است. از این حیث می توان زبان اول را جزو نخستین استارتاپ های موفق در حوزه آموزش در ایران قلمداد كرد كه در آینده نزدیك موفقیت های بیشتری را رقم خواهد زد.

زبان اول توانسته با ارائه متد جدید كه برگرفته از شیوه آموزشی كالج های معتبر دنیا است زبان آموزان را جذب خود كند.

در ادامه به بعضی از راهكارهای نوینی كه موسسه زبان اول در امر آموزش زبان انگلیسی پایه گذاری كرده و می تواند الگویی مناسب و مفید برای دیگر آموزشگاه ها و مراكز آموزشی باشد اشاره می گردد.
۱.استفاده از سیستم آموزش تركیبی
در این سیستم، زبان آموزان می توانند علاوه بر آموزش حضوری در كلاس درس، به صورت آنلاین به محتوای آموزشی و همینطور محتوای پیشرفته همان جلسه دسترسی داشته باشد و در هر زمان و مكانی كه تمایل داشته باشد مطالب آموزشی را مرور كرده، تمرینات و تكالیف خویش را هم انجام دهد. (این روش تلفیقی از آموزش حضوری و آنلاین است كه مزایای هر دو نوع آموزش را به همراه دارد.)
۲.ارائه محتوای آموزشی به صورت چندرسانه ای
عرضه محتوای آموزشی به صورت چند رسانه ای (Multimedia Classroom) كه تركیب دقیق فیلم و و پاورپوینت و غیره است علاوه بر اینكه باعث تولید تنوع در محتوای آموزشی و پیشگیری از به وجود آمدن یكنواختی و كسالت در زبان آموزان می گردد سبب پیوستگی در نوع عرضه محتوا در آموزش حضوری و آموزش به صورت آنلاین می گردد.
۳.سیستم یكپارچه آموزشی
سیستم یكپارچه آموزشی این موسسه از انطباق دقیق با چارت آموزشی دانشگاه كمبریج (زمان، محتوای آموزشی) بوجود آمده است. محتوای آموزشی عرضه شده در این سیستم هم كاملا با چارت آموزشی همپوشانی دارد. در این سیستم، برنامه آموزشی از جلسه اول ترم یك تا آخرین جلسه ترم آخر ساعت به ساعت تنظیم شده است و محتوای آموزشی به صورت كاملا هوشمند و هدفمند مهارت های آموزشی زبان آموز را تقویت می كند.
در این ساختار زبان آموز در هر زمان از مسیر آموزش می داند در كجا (چه از حیث زمان و چه از حیث مهارت های آموزشی) ایستاده است. یعنی دقیقا می داند چه مقدار از مسیر آموزشی را گذرانده، اكنون در چه جایگاهی است و چه مقدار از مسیر آموزشی مانده است.
از دیگر مزیت های سیستم یكپارچه آموزشی این است كه زبان آموزان می دانند كه در هر كلاس، در هر شعبه و با هر مدرسی كه باشند همگی از یك سیستم واحد و استاندارد، منطبق بر برترین متد آموزشی روز دنیا بهره مند خواهند شد.
۴.امكان برگزاری دوره های فشرده برای زبان آموزان
از دید مدیر آموزشی این مركز برگزاری دوره های فشرده و فوق فشرده یك كار كاملا علمی و تخصصی است چون كه انتقال حجم بسیار زیاد اطلاعات به صورت مستمر و در طولانی مدت، بدون استفاده آموزشگاه ها از سیستم آموزشی كارشناسی شده و تخصصی منجر به افت تحصیلی زبان آموز و درنهایت قطع فرآیند یادگیری در نیمه راه بدون دستیابی زبان آموز به هدف خود می شود.
محبوب ترین دوره هایی كه در این آموزشگاه به صورت فشرده برگزار می گردد دوره های آموزش زبان انگلیسی عمومی و همینطور دوره آمادگی آزمون آیلتس است.
۵.اپلیكیشن زبان آموزان
در زبان اول با كمك اپلیكیشن آموزشی، زبان آموز تجمیعی از شیوه های مدرن آموزشی را در دست خود دارد. مرور مطالب، دسترسی به محتوای آموزشی تكمیلی و پیشرفته، انجام تمرین و همینطور تكالیف آموزشی فقط بخشی از امكانات آموزشی هست كه زبان آموزان این مركز با استفاده از اپلیكیشن از آنها بهره مند هستند.
علاقه مندان برای آشنایی بیشتر و كسب اطلاعات با مجموعه زبان اول می توانند به سایت این مجموعه رجوع كنند.

زبان آموزان می توانند با در نظر گرفتن این امكانات و نوآوری های پیاده سازی شده توسط مراكز آموزشی ایران با خدمات بهتری روبه رو شوند و در عین حال فعالان این حوزه هم می توانند با ایده گرفتن از مراكز آموزشی پیش رو، باعث رشد و افزایش كیفیت آموزشی در سطح كلان باشند.
1397/05/19
22:45:39
5.0 / 5
4484
تگهای خبر: تخصصی , تولید , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است