فروش اوراق قرضه آمریكا توسط ژاپن و چین، بدترین كابوس واشنگتن

فروش اوراق قرضه آمریكا توسط ژاپن و چین، بدترین كابوس واشنگتن المور: آخرین داده های انتشار یافته توسط خزانه داری آمریكا نشان داده است روسیه و تركیه، تنها كشورهایی نیستند كه اوراق قرضه آمریكا را كنار می گذارند؛ بلكه ژاپن، هم همین كار را خواهد نمود.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، آخرین داده های انتشار یافته توسط خزانه داری آمریكا نشان داده است روسیه و تركیه، تنها كشورهایی نیستند كه اوراق قرضه آمریكا را كنار می گذارند؛ بلكه دومین دارنده اوراق قرضه آمریكا در جهان یعنی ژاپن هم همین كار را تكرار خواهد نمود.
در ۱۲ ماه منتهی به جون (آخرین ماهی كه داده ها در مورد آن انتشار یافته است)، توكیو ۸۲.۹ میلیارد دلار یا ۷ درصد از اوراق قرضه آمریكای خویش را فروخته است. همینطور تنها در ماه جون، این كشور ۱۸.۴ میلیارد دلار از اوراق قرضه آمریكا را منتشر نموده و به فروش رسانده است.
در عین حال، میزان ذخایر اوراق قرضه ژاپن در ماه جون برابر با ۱.۰۳ تریلیون دلار بود كه كمترین میزان آن از اكتبر ۲۰۱۱ تا كنون بود، با این وجود این كشور همچنان دومین دارنده بزرگ اوراق قرضه آمریكا در جهان است.
چین كه با ذخیره ۱.۱۷۸ تریلیون دلار بزرگترین دارنده اوراق قرضه آمریكا در جهان است در ماه جون ۴.۴ میلیارد دلار از این اوراق را فروخته است. از اكتبر ۲۰۱۱ تا كنون، سهم چین از اوراق قرضه آمریكا ۱۳۸ میلیارد دلار كاهش یافته است. این مقدار نسبتا ناچیز است؛ اما بالا رفتن مناقشات تجاری با واشنگتن ممكن است؛ چین را تشویق كند تا آغاز به فروش مقادیر عظیمی از این اوراق كند. این حركت می تواند برای سیستم مالی آمریكا فاجعه باشد.
نقد كردن اوراق قرضه آمریكا كه یكی از امن ترین و پر خرید و فروش ترین دارایی ها در جهان است، به تازگی در میان دارندگان بزرگ آن به یك گرایش تبدیل گشته است. روسیه امسال ۸۴ درصد از اوراق قرضه آمریكایی خویش را فروخت و ذخایر باقی مانده آن در ماه جون تنها به ۱۴.۹ میلیارد دلار رسید.
با اختلافات به وجود آمده با آمریكا، تركیه هم ۴۲ درصد از اوراق قرضه آمریكای خویش را در نیمه اول امسال فروخته است و در انتها ماه جون دارایی اوراق قرضه آمریكای تركیه را به ۲۸.۸ میلیارد دلار كاهش داده است.

1397/05/28
23:14:08
5.0 / 5
4243
تگهای خبر: آمریكا , دلار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است