با وجود نگرانی های تجاری،؛

تغییرات هفتگی قیمت نفت، طلای سیاه باز هم گران گردید

تغییرات هفتگی قیمت نفت، طلای سیاه باز هم گران گردید المور: با آخر معاملات روز جمعه، قیمت های نفت بالا رفت؛ اما مجدد با نگرانی از این كه عرضه بیش از اندازه بر بازارهای آمریكا سنگینی كند، قیمت ها از لحاظ هفتگی افت كردند.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، با آخر معاملات روز جمعه قیمت های نفت بالا رفت؛ اما با نگرانی از این كه عرضه بیش از اندازه بر بازارهای آمریكا سنگینی كند، قیمت ها از لحاظ هفتگی افت كردند؛ این درحالی است كه مناقشات تجاری و كند شدن رشد اقتصادی جهان تقاضا برای نفت را كاهش خواهد داد.
قیمت نفت آمریكا برای هفتمین هفته متوالی افت كرد و قیمت بنچ مارك بین المللی نفت، برنت، هم سومین كاهش متوالی هفتگی خویش را به ثبت رساند.
طارق زهیر، از مدیران تایچه كپیتال در نیویورك می گوید: یكی از بزرگترین نگرانی ها این است كه در صورتیكه رشد اقتصادی چین كاهش پیدا كند، تقاضای نفت این كشور هم پایین می آید.
قیمت پیش خرید هر بشكه نفت خام برنت در انتها معاملات جمعه، با ۴۰ سنت یا ۰.۶ درصد رشد روبرو شد و در قیمت ۷۱.۸۳ دلار بسته شد. شاخص برنت در اوایل معاملات روز گذشته تا ۷۲.۴۹ دلار هم بالا رفته بود.
قیمت هر بشكه نفت خام تگزاس غرب آمریكا، دابلیوتی آی، ۴۵ سنت یا ۰.۷ درصد بالا رفت و در ۶۵.۹۱ دلار پایان یافت. قیمت نفت آمریكا هم در اواسط معاملات روز گذشته توانسته بود تا ۶۶.۳۹ دلار برای هر بشكه بالا برود؛ اما از لحاظ هفتگی برنت ۱.۴ درصد و دابلیوتی آی ۲.۶ درصد سقوط كردند.
باب یاگر، مدیر بخش بازار نفت در شركت میزوهو امریكاس، می گوید: بازگشت قیمت ها از بالاترین مقادیر جلسه معاملاتی روز گذشته با نگرانی از این بود كه میزان ذخایر نفتی آمریكا این هفته هم دوباره رشد كنند.
داده های دولتی آمریكا چهارشنبه شب گذشته منتشر گردید و نشان داد میزان ذخایر آمریكا به طرز غاقل گیركننده ای بالا رفته است، این درحالی است كه سرمایه گذاران منتظر بودند اعلام گردد، میزان این ذخایر كاهش یافته است.
ای زی بانك در یادداشت روز جمعه خود نوشت: در حالیكه افزایش غافل گیركننده ذخایر آمریكا در روز چهارشنبه، هنوز در ذهن سرمایه گذاران تازه است، آنها فعلا در بازارها با احتیاط رفتار می كنند.

1397/05/29
14:27:10
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: آمریكا , اقتصاد , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است