انواع مودم های سیم كارت خور جهت استفاده از اینترنت 4G

انواع مودم های سیم كارت خور جهت استفاده از اینترنت 4G المور: مودم 4G دستگاهی پرتابل برای اشتراك اینترنت سیم كارت های 4G بین چندین كاربر یا دستگاه است.به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابراعلام فروشگاه اینترنتی پاساك، مودم های 4G جدیدترین نسل مودم های سیم كارت خور هستند. مودم 4G همراه یا جیبی برای افرادی كه دوست دارند همیشه و همه جا به اینترنت متصل باشند یا مودم قابل حملی نیاز دارند كه امكاناتی همچون قابلیت پشتیبانی از شبكه های اینترنت همراه 3G و 4G، اتصال سریع و امن به صورت بی سیم و قابلیت اتصال چندین كاربر یا دستگاه مختلف به صورت هم زمان را داشته باشد، بسیار كارآمد است.

مودم های 4G تجهیزاتی سیم كارت خور هستند كه دارای اسلات سیم كارت روی خود هستند. اغلب مودم های همراه امروزی روی سیستم های مخابراتی نسل چهارم یا 4G كار می كنند.

انواع 4G مودم همراه

این مجموعه درباره انواع مودم 4G همراه اعلام نمود: انواع مودم 4G همراه اول و ایرانسل و مودم های 3G رایتل نیازی به اتصال به پورت USB لپ تاپ یا كامپیوتر ندارند و از باتری داخلی برای منبع تغذیه شان بهره برده و اینترنت همراه خویش را با استفاده از شبكه وای فای (همانند یك مودم وای فای) به اشتراك می گذارند.

مودم های 4G جیبی به تنهایی و با استفاده از سیم كارت های 4G یا 3G قادر به دریافت اینترنت نسل سوم یا نسل چهارم خطوط موبایل رایتل یا ایرانسل یا همراه اول و اشتراك آن با استفاده از وای فای و یا كابل LAN (در مدلهای دارای پورت LAN ) هستند.

این تجهیزات قابل شارژ بوده و انرژی مورد نیاز خویش را معمولا از یك باتری لیتیوم یونی تامین می كنند. ازاین رو چه به برق دسترسی داشته باشید و چه نداشته باشید، مهم نیست. چونكه می توانید با شارژ كردن كامل باتری آنها، در هر نقطه ای كه سیم كارت درون مودم آنتن داشته باشد، به مدت چندین ساعت به گشت و گذار در اینترنت بپردازید.

برای تامین انرژی مورد نیاز مودم های همراه می توانید آنها را با استفاده از كابل شارژ یو اس بی به یك شارژر، یا پاور بانك و یا پورت USB لپ تاپ، كامپیوتر و غیره متصل كرده و از این طریق باتری مودم را شارژ كنید.

برای مسافرت های خارج از شهر كه دسترسی به برق شهری وجود ندارد، می توانید از انواع پاور بانك، پاور بانك خورشیدی، شارژر خورشیدی، و مودم همراه 4G پاور بانك دار استفاده كنید. در صورتیكه مسافرت شما طولانی باشد، یا باید به پاور بانك های قدرتمند روی بیاورید و یا اینكه از شارژر خورشیدی استفاده كنید.

مودم های سیم كارت خور ایرانسل، رایتل و همراه اول

ایرانسل، رایتل و همراه اول بزرگ ترین و اصلی ترین شركت های مخابراتی عرضه دهنده اینترنت همراه هستند. این شركت ها مودم های سیم كارت خور موجود در بازار را با برنامه نویسی اختصاصی روی شبكه خودشان لاك (قفل) می كنند تا مودم عرضه شده توسط آنها قابل استفاده با شبكه همراه شركت های رقیب نباشد. با این وجود برای بعضی از دستگاه های عرضه شده این شركت ها سیستم های آنلاك غیر رسمی عرضه شده تا افراد بتوانند قفل شبكه را از مودم خود حذف نمایند. هر چند كه استفاده از آنلاك به دلایل امنیتی به هیچ وجه سفارش نمی گردد.

ولی، از آنجایی كه آنتن دهی و سرعت شبكه این اپراتورها در مناطق مختلف ضعیف و قوی می شود، بهتر است از مودم های لاك نشده با مارك تی پی لینك، دی لینك، شیائومی و یا هواوی استفاده كنید. مودم های بدون قفل شبكه قابل استفاده برای تمامی شبكه های اینترنتی همراه هستند.

در حال حاضر سه شركت ایرانسل، رایتل و همراه اول به ترتیب عرضه دهنده اینترنت 4G، اینترنت 3G و اینترنت4.5G هستند. جهت استفاده از اینترنت این كمپانی ها به صورت اشتراكی، كافیست یك سیم كارت 4G ایرانسل، یا سیم كارت 3G رایتل و یا سیم كارت USIM همراه اول با بسته اینترنت حرفه ای (پرسرعت) خریداری نموده و با قرار دادن سیم كارت در اسلات سیم كارت مودم 4G همراه خودتان از اینترنت پرسرعت استفاده كنید.

تست سرعت مودم 4G

برای تست سرعت مودم های 4G می توانید از سایت هایی كه سرعت آپلود و دانلود را برای شما مشخص می كنند، استفاده كنید.

همچنین برای تست سرعت اینترنت می توان از میانگین زمان لازم برای آپلود و دانلود فایل با استفاده از FTP استفاده نمود. برای مثال می توان یك فایل 5.6 مگا بایت را با استفاده از FTP به سرور آپلود كرد و مثلا یك فایل 5.1 مگابایتی را از آن دانلود كرد و سپس زمان لازم برای هر دو آنها را حساب كرد و میانگین گرفت، هر چه این زمان كم باشد در نتیجه سرعت مودم بهتر است.

دلایل استفاده از انواع مودم همراه 4G به جای هات اسپات كردن اینترنت تلفن همراه

افرادی كه در استفاده از تلفن های همراه هوشمند مهارت بیشتری دارند حداقل یك بار هم كه شده از گزینه هات اسپات موبایل شان بهره برده اند. هر چند كه این گزینه برای اشتراك موقت و كوتاه مدت اینترنت گزینه مناسبی است، ولی استفاده از هات اسپات همیشه و در همه جا مناسب نمی باشد.

برخی از دلایل عدم استفاده از هات اسپات به صورت دائمی
هات اسپات شارژ باتری موبایل شما را خیلی زود خالی می كند و مصرف باتری بالایی دارد. در صورتیكه با استفاده از انواع مودم همراه 4G با پاور بانك خورشیدی نه تنها اینترنت اشتراكی سرعت بالا برای مدت طولانی خواهید داشت، بلكه می توانید از پاور بانك مودم برای شارژ موبایل خود هم استفاده كنید. هات اسپات امنیت موبایل شما را به مخاطره انداخته و امكان هك شدن آن توسط دیگران را بالا می برد. از نظر آنتن دهی و سرعت از مودم های 4G ضعیف تر است. از محدودیت تعداد دستگاه های قابل اتصال همزمان بیشتری نسبت به مودم های جیبی سیم كارت خور برخوردار می باشد.
دانگل سیم كارت خور

دانگل های سیم كارت خور تجهیزات اشتراك اینترنت همراه، با قابلیت اشتراك اینترنت با استفاده از پورت USB با لپ تاپ و پی سی، و معمولا بدون باتری داخلی و بدون وای فای هستند.

اكثر این دانگل ها از ظاهری شبیه فلش مموری برخوردار می باشند و تنها برای دادن اینترنت سیم كارتی 3G به یك لپ تاپ یا پی سی با استفاده از پورت USB كاربرد دارند.

با این وجود بعضی از نمونه های جدیدتر این تجهیزات قادر به پشتیبانی از سیم كارت های 4G و اشتراك آن با استفاده از پورت USB و وای فای هستند و می توانند انرژی مورد نیاز خودشان را از یك باتری لیتیوم یونی شارژی جهت استفاده به صورت همراه و مستقل تامین كنند. هر چند كه قدرت باتری این دانگل ها معمولا خیلی كمتر از مودم های همراه می باشد و جهت استفاده های كوتاه مدت تر و یا استفاده در كنار یك لپ تاپ مفید هستند. بیشترین دلیل برای خرید این دانگل ها، كوچك بودن و ارزان تر بودن آنها در مقایسه با مودم های سیم كارتی است.

راهنمای خرید مودم همراه 4G و نحوه انتخاب سیم كارت برای آن

در انتخاب سیم كارت برای مودم جیبی تان باید به نكات زیر توجه داشته باشید:
اگر وابستگی شدید به اینترنت دارید بهتر است یك سیم كارت از هر سه شركت داشته باشید تا در مناطق مختلف از هر كدام كه آنتن دهی و سرعت بهتری داشت استفاده كنید. توجه داشته باشید كه از نظر استاندارد، سرعت سیم كارت های 3G و 3.5G می تواند تا 21.6 مگابیت در ثانیه (2.7 مگابایت در ثانیه) باشد (استاندارد فعلی شبكه اینترنت سیم كارت رایتل). استاندارد اینترنت 4G در برگیرنده نرخ انتقال داده با سرعت 100 مگابیت در ثانیه (12.5 مگابیت در ثانیه) تا یك گیگابیت در ثانیه (125 مگابایت در ثانیه) است. استاندارد اینترنت همراه 4.5G می تواند از نرخ داده تا 6 گیگابیت در ثانیه (750 مگابایت در ثانیه) برخوردار باشد.
با نگاهی كوتاه به سرعت های استانداردهای 3G و 3.5G و 4G و 4.5G امكان دارد بلافاصله فكر كنید كه خرید سیم كارت USIM همراه اول بهترین گزینه است. ولی همیشه اینگونه نیست. زیرا، به هیچ وجه این استانداردها در سطح مطلوبی در كشور عرضه نمی شوند و هر كدام از اپراتورها در مناطق مختلف از كیفیت های مختلفی برخوردار می باشند.

از این رو اگر قصد خرید تنها یك سیم كارت را دارید، بهتر است با راهنمایی دوستان در كنار تجربه خودتان به بررسی كیفیت سرویس اینترنت عرضه شده توسط اپراتورهای مختلف در مناطقی كه بیشترین تردد را در آنها دارید بپردازید، تا بتوانید بهترین گزینه مختص خودتان را انتخاب كنید.

بهترین برندها و مارك های مودم جیبی همراه

معمولا اغلب اپراتورها برای تشویق مشتریان شان در بعضی از طرح های تشویقی، در كنار عرضه سیم كارت، به عرضه بسته اینترنت و مودم همراه هم می پردازند، كه به صورت منطقی هزینه هر كدام از اینها به نحوی از مشتری دریافت می شود، حتی در بعضی موارد با یك حساب سر انگشتی مجموع هزینه ها امكان دارد از خرید جداگانه هم بالاتر باشد. جدا از بحث هزینه، قفل شبكه روی مودم های عرضه شده مهم ترین ایراد این دستگاه ها است.

در صورتی كه قصد خرید مودم جداگانه دارید، دست شما برای انتخاب از بین مدلهای گوناگون با امكانات پیشرفته از مارك های معتبر تولید كننده مودم های سیم كارتی بسیار باز است.

برندهای هواوی، تی پی لینك، دی لینك، ایسوس، ZTE و شیائومی تولید كننده اغلب مودم های 4G و 3G همراه، رومیزی و طرح دانگل در بازار ایران هستند و محصولاتشان از تنوع و امكانات فراوانی برخوردار می باشند.

به سادگی می توانید با رجوع به فروشگاه اینترنتی پاساك گروپ به بررسی محصولات این برندها پرداخته و بهترین گزینه را خریداری كنید.
1397/06/06
13:36:21
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است