به دلی افت صادرات؛

كسری تجاری آمریكا به بالاترین سطح در ۵ ماه گذشته رسید

كسری تجاری آمریكا به بالاترین سطح در ۵ ماه گذشته رسید المور: در ماه جولای، درحالی كه صادرات دانه سویا و هواپیما افت كرد و واردات ركورد زد، كسری تجاری آمریكا به بالاترین سطح در ۵ ماهه خود رسید.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، در ماه جولای، درحالی كه صادرات دانه سویا و هواپیما افت كرد و واردات ركورد زد، كسری تجاری آمریكا به بالاترین سطح ۵ ماهه خود رسید.
سیاست های اول آمریكای دولت ترامپ، آمریكا را در ورطه تعرفه های تلافی جویانه با اتحادیه اروپا، كانادا و مكزیك و جنگ تجاری با چین، انداخته است. در ماه جولای كسری تجاری آمریكا با چین به بالاترین سطح تاریخ رسید.
عصر چهارشنبه، وزارت تجارت آمریكا اعلام نمود كه كسری تجاری با ۹.۵ درصد جهش به ۸۲.۵ میلیارد دلار رسیده است و برای دومین ماه متوالی افزایش یافته است كه این بالاترین میزان ۵ ماهه آن است. بدین سان احتمال آن وجود دارد كه در ربع سوم امسال، ضعف تجارت بر رشد اقتصادی فشار منفی وارد كند.
این درحالیست كه با بارگیری زودتر از موعد محموله ها توسط صادركنندگان، پیش از اجرا شدن تعرفه های تلافی جویانه چین بر كالاهای آمریكایی در ماه جولای، در ماه آوریل و می كسری تجاری كاهش یافته بود.
كسری تجاری آمریكا با چین در ماه جولای ۱۰ درصد جهش كرد و به ركورد ۳۶.۸ میلیارد دلار رسید. كسری تجاری با مكزیك ۲۵.۳ درصد كاهش پیدا كرد و به ۵.۵ میلیارد دلار رسید، درحالی كه كسری تجاری با كانادا ۵۷.۶ درصد اوج گرفت و به ۳.۱ میلیارد دلار رسید.
كسری تجاری آمریكا با اتحادیه اروپا ۵۰ درصد افزایش یافت و به ركورد همیشگی ۱۷.۶ میلیارد دلار رسید.
در ماه جولای صادرات كالا و خدمات آمریكا به افت ۱.۰ درصدی به ۲۱۱.۱ میلیارد دلار رسید.1397/06/15
12:28:20
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: آمریكا , اقتصاد , تجارت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است