بانك مركزی چین نقدینگی به بازار تزریق كرد

بانك مركزی چین نقدینگی به بازار تزریق كرد المور: در ماه آگوست، بانك مركزی چین به تزریق نقدینگی به بازار پول ادامه داد تا به تقاضای موسسات مالی برای نقدینگی پاسخ دهد.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از شین هوا، در ماه آگوست، بانك مركزی چین به تزریق نقدینگی به بازار پول ادامه داد تا به تقاضای موسسات مالی برای نقدینگی پاسخ دهد.
بانك خلق چین اعلام نمود كه ماه گذشته ۵۳۲ میلیارد یوآن (۷۷.۸ میلیارد دلار)، با استفاده از تسهیلات وام میان مدت، به بازار تزریق شده است تا سطح نقدینگی موجود در سیستم بانكی در سطح منطقی و كافی باقی بماند.
موعد سررسید این وام ها یك ساله است و نرخ سود آنها هم ۳.۳ درصد می باشد.
تا آخر آگوست كل وام های میان مدت چین به ۵.۱۲ میلیارد یوآن رسید.
بانك مركزی چین ابزار وام میان مدت خویش را در سال ۲۰۱۴ معرفی نمود تا به بانك های تجاری و سیاست گذار كمك نماید سطح نقدینگی خویش را حفظ كنند. طی این برنامه به این بانك ها اجازه داده می شد با استفاده از اوراق قرضه بعنوان وثیقه، از بانك مركزی پول وام بگیرند.
در ماه آگوست بانك مركزی چین همینطور با استفاده از وام های تكمیلی به بانك توسعه چین، بانك صادرات-واردات چین و بانك توسعه كشاورزی چین، ۹.۱ میلیارد یوآن سرمایه تزریق كرده است.
بانك مركزی چین دفعات بیشتری از اقدامات خود در بازارهای آزاد بهره برده است تا نقدینگی را به شكلی منعطف تر و هدف مندتر مدیریت كند.
در سال ۲۰۱۸ دولت چین در كوشش برای توازن رشد اقتصادی و پیش گیری از ریسك، به دنبال حفظ یك سیاست پولی محتاط و خنثی است.

1397/06/20
13:33:42
5.0 / 5
4869
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است