۵ رویداد مهم بازارهای مالی جهان در هفته پیش رو

۵ رویداد مهم بازارهای مالی جهان در هفته پیش رو المور: پنج اتفاق مهمی در هفته پیش رو بازارهای جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، آن چه در ادامه می آید ۵ اتفاق مهمی است كه این هفته بازارهای جهان (دوشنبه تا جمعه) را تحت تاثیر قرار خواهد داد و اخبار خبرگزاری ها هم حول آنها خواهند بود.
۱-نفت در ۸۰ دلار
قیمت نفت برنت در هفته ای كه گذشت دوباره ۸۰ دلاری شد. این خبر خوبی برای صادركنندگانی مثل عربستان سعودی و روسیه بود اما خبر بدی برای واردكنندگانی مانند هند و بخصوص واردكنندگانی كه دارای كسری بودجه زیادی هستند، مثل تركیه، بود. از دست دادن عرضه نفت ایران، به دلیل تحریم های آمریكا، در بازاری كه همین حالا هم عرضه آن محدود شده است، باید فعلا قیمت ها را بالا نگاه دارد.
اما عبور از این رقم مهم بر بازارهای نفت تاثیر روانی بزرگی خواهد داشت. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا كه قبلا در قیمت های پایین تر از این هم تولیدكنندگان نفت را مورد انتقاد قرار داده بود و از اوپك خواهان پایین آوردن قیمت ها شده بود، بزرگترین مانع بر سر بالاتر رفتن قیمت ها است. ازاین رو این هفته یك طوفان توییتری از جانب او، هیچ كس را غافل گیر نخواهد كرد.
۲- اجلاس بانك مركزی ژاپن
بانك مركزی ژاپن در اجلاس اسن هفته خود تحولات بازارها را بعد از تصمیم ماه جولای این بانك برای تولید انعطاف پذیری بیشتر در دامنه نرخ سود اوراق قرضه، مورد بررسی دقیق قرار خواهد داد.
علی رغم وعده هاروهیكو كورودا، رییس بانك مركزی، برای بالا بردن سود اوراق تا ۰.۲ درصد، سود این اوراق در محدوده ۰.۱ درصد گیر كرده است. فعلا انتظار می رود این بانك پیش از هر اقدام جدیدی به بازارها اجازه دهد مدتی را به همین ترتیب بگذرانند.
۳- اقتصادهای درحال ظهور؛ ادامه نگرانی از تورم
تركیه نرخ بهره خویش را با افزایش شدید ۶.۲۵ درصدی بالا برد تا از نرخ لیر پشتیبانی كند، اما به نظر نمی رسد در دیدارهای بانك های مركزی اقتصادهای در حال ظهور كه این هفته صورت خواهند گرفت، شاهد اقدامات مشابه زیادی باشیم. با این همه با رشد نگرانی از تورم و كند شدن رشد اقتصادی در اقتصادهای در حال ظهور، سیاست گذاران باید اقداماتی را برای آرام كردن سرمایه گذاران انجام دهند. بازارها به دقت این اجلاس ها را زیر نظر خواهند گرفت تا چنین نشانه هایی را در تصمیمات اعضای بانك های مركزی پیدا كنند.
اجلاس بانك مركزی مجارستان این هفته در ۱۸ سپتامبر برگزار می شود، هرچند به نظر می آید نرخ بهره ثابت نگاه داشته خواهد شد. اما احتمال دارد سرنخ هایی در مورد افزایش نرخ بهره در آینده عرضه شود.
رند آفریقای جنوبی كه امسال ۱۶ درصد از ارزش خویش را از دست داده است به دنبال پشتیبانی با افزایش نرخ بهره است، اما درحالی كه اقتصاد این كشور اخیرا در ركود فرو رفته است، انتظار می رود سیاست گذاران نخواهند با چنین اقدامی اوضاع اقتصاد را بدتر كنند.
در برزیل هم نرخ تورم پایین تر از سطح هدف قرار دارد و رشد اقتصادی بسیار كند شده است و پیش از انتخابات ماه آینده ریسك سیاسی هم بسیار بالا است. همه این ها اشاره می كنند بانك مركزی این هفته دست های خویش را آلوده نخواهد كرد.
۴- اوضاع بد خرده فروشان انگلیس
اوضاع در بخش خرده فروشی انگلستان خوب نیست. پیشتاز این بخش جان لویز به سرمایه گذاران خود خبر داد: درحالی كه این فروش گاه زنجیره ای مجبور شده است طبق آن چه رقیبانش انجام می دهند، تخفیفت سنگینی عرضه كند، كل سود نیمه اول این شركت از بین رفته است.
سهام رقیب بزرگ این شركت، دبنهامز، هم به ركورد پایین جدیدی سقوط كرد. این فروشگاه زنجیره ای از مشاور كی پی ام جی خواسته است گزینه های تغییر اساسی در ساختار این شركت را ارائه نماید.
داده های خرده فروشی انگلستان در روز پنج شنبه اعلام خواهد شد و ما را در مورد سلامت بخش مصرف كننده انگلستان به روز رسانی خواهد كرد، اما نشانه های اولیه خوب نیستند.
۵- فروش مسكن قدیمی (غیرنو)
فروش مساكن موجود آمریكا به دیوار محكمی برخورد كرده است و برای چهارمین ماه متوالی افت كرده است. انتشار داده های این هفته می تواند نشان دهد كه ماه گذشته ام میزان فروش افت كرده است.

1397/06/25
14:10:19
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: آمریكا , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است