نخستین فروشگاه فیزیكی گاج ماركت تاسیس شد

نخستین فروشگاه فیزیكی گاج ماركت تاسیس شد المور: همزمان با تاسیس نخستین فروشگاه فیزیكی گاج ماركت مراسم جشن امضای كتاب ارتباطات انسانی برای معلمان نوشته پروفسور علی اكبر فرهنگی در این فروشگاه برگزار گردید.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، در این مراسم ابوالفضل جوكار موسس و مدیرعامل انتشارات بین المللی گاج با اشاره به اینكه طی ۱۵ سال تدریس، دریافتم كه رفتار معلمان تا چه حد در زندگی و آینده دانش آموزان موثر است، اظهاركرد: كتاب ارتباطات انسانی برای معلمان نوشته پروفسور علی اكبر فرهنگی كه یكی از مفاخر علمی كشور است از آثاری به حساب می آید كه انتشارات بین المللی گاج آن را با افتخار و بعنوان ادای دین به جامعه فرهنگی كشور منتشر نموده است.
وی ادامه داد: لازم است در اینجا اعلام كنم با تلاش همكاران ما در انتشارات گاج و دیگر واحدهای تابعه این كتاب تا نیمه مهرماه برای تعداد زیادی از معلمان كشور به رسم هدیه ارسال خواهد شد.
جوكار در ادامه با اشاره به اینكه گاج ماركت یك فروشگاه آنلاین است كه یك سال و یك ماه از عمر آن می گذرد، اظهار نمود: هدف از طریق اندازی شبكه آنلاین گاج ماركت دسترسی همه دانش آموزان به همه كتاب های مورد نیازشان بوده است. در بهمن ماه سال ۹۶ به علت استقبال مخاطبان كار را توسعه دادیم و نیروهای فعال در گاج ماركت ۸ برابر شد به صورتی كه امروز این فروشگاه آنلاین ظرفیت بسته بندی وارسال روزانه ۱۵ هزار بسته به متقاضیان را دارد.
موسس و مدیرعامل انتشارات بین المللی گاج با اشاره به استفاده از خدمات سیستم های موازی همچون پست و سیستم های حمل و نقلی جدید و تولید كال سنتر ۲۴ ساعته در گاج ماركت، اضافه كرد: تاسیس گاج ماركت اعتراض خیلی از كتاب فروشی ها را به دنبال داشت اما این ابتدای كار است و روزی می رسد كه كتابفروشان از گاج ماركت بیشترین بهره را خواهند برد.
جوكار با اشاره به اینكه هیچگاه موافق نیستم كسب وكار كتاب فروشی های فیزیكی با توسعه شبكه های فروش آنلاین همچون گاج ماركت تعطیل شود و افزایش فروشگاه های فیزیكی كتاب را باعث نشاط جامعه و رونق هر محله می دانم، خاطرنشان كرد: سیستم ماركت پلیس (marketplace) به همین منظور در دست طراحی است كه كتاب فروشی ها می توانند با اكانت اختصاصی كتاب خویش را روی گاج ماركت بفروشند و درصد ناچیزی به گاج ماركت تعلق می گیرد.
موسس و مدیرعامل انتشارات بین المللی گاج تقلبی و كپی نبودن كتاب های توزیع شده در این شبكه را از خصوصیت های مورد تاكید گاج ماركت برشمرد و خاطرنشان كرد: در سال های اخیر متاسفانه بارها مشاهده شد كه كتاب های یك ناشر به صورت تقلبی و كپی تولید و وارد شبكه های توزیع غیرمعتبر شد و پهن شدن بساط سودجویی عده ای را به قیمت زیان زحمتكشان واقعی نشر كشور به دنبال داشت اما در گاج ماركت به شدت مراقبت می نماییم كه كپی رایت ناشران رعایت شود.
وی عرضه تخفیف – از حداقل ۱۰ درصد تا حداكثر ۲۵ درصد – را یكی دیگر از خصوصیت های مورد تاكید گاج ماركت دانست و اظهار داشت: اینكه كتاب را یك كالای فرهنگی پرارزش بدانیم كاملا قابل درك است اما واقعیت این است كه وضعیت اقتصادی عموم اقشار جامعه به صورتی نیست كه كتاب را در سبد كالاهای ضروری وارد كنند و ما باید با مردم همراهی نماییم.
جوكار در ادامه به صدمه شناسی مشكلات صنعت نشر پرداخت و با تاكید بر این مشكل صنعت نشر در ایران، نه از جانب ناشران است و نه از جانب مخاطبان كتاب، اظهار نمود: مشكل صنعت نشر در ایران شبكه توزیع ناكارآمد است كه بیشترین صدمه را به ناشران نوپا می زند به صورتی كه می توان گفت شبكه توزیع ما ناشران نوپا را در شروع كار ذبح می كند.
مدیرعامل انتشارات بین المللی گاج با اشاره به اینكه تاسیس نخستین فروشگاه فیزیكی گاج ماركت حركتی در جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر به علاقه مندان كتاب است، بیان كرد: متقاضیان می توانند در فروشگاه فیزیكی گاج ماركت از خدمات الكترونیكی و هوشمند خرید كتاب استفاده كنند، اگر تمایل داشته باشند ما ارسال كتاب های خریداری شده را به مقصد مورد نظر خریداران به عهده می گیریم و در غیر این صورت می توانند خودشان آنها را با خود ببرند. ضمنا در این فروشگاه انواع لوازم التحریر با كیفیت و قیمت مناسب در اختیار متقاضیان قرار دارد تا نیاز آنها از این نظر هم برآورده شود.
همینطور در این مراسم پروفسور علی اكبر فرهنگی چهره ماندگار ملی مدیریت رسانه كشور با اشاره به مراحل نگارش كتاب «ارتباطات انسانی برای معلمان» اظهار نمود: نگارش این كتاب دغدغه چندین و چندساله بنده بود و خوشبختانه این دغدغه در مسئولان انتشارات گاج هم وجود داشت و نتیجه این همكاری به نگارش این كتاب انجامید.
فرهنگی اظهار داشت: معلم یكی از اركان ارتباطی برای دانش آموزان است و كلاس درس یكی از مكان هایی است كه معلمان می توانند كودكان را آن گونه كه باید بپرورانند. خانه و مدرسه بیشترین تاثیر را بر روابط انسانی می گذارد. این دو جا یعنی خانه و مدرسه می توانند فرد را به ارتباط گریزی هدایت كنند. خانه و مدرسه بسترهایی است كه به كودك مجال ارتباط می دهند تا كودك هستی خویش را به راستی برساند و این همان چیزی است كه در آموزش و پرورش ما پنهان مانده است.
این چهره ماندگار ملی مدیریت رسانه با بیان این سیستم آموزشی ما دچار كمبودهای فراوانی است، اضافه كرد: در سیستم آموزشی ما متاسفانه علوم را به دانش آموزان می آموزیم ولی آموزش ارتباط مثبت و سازنده بین این فرد و جامعه در نظام آموزشی كشور مغفول مانده است. این درحالی است كه دانش آموزان ما ضمن اینكه باید دانش روز را بیاموزند، باید هنر زیستن با دیگران را هم از معلمان آگاه و دلسوز خود فرا بگیرند و گرنه به قول مرحوم جلال آل احمد – كه افتخار شاگردی ایشان را داشتم – فقط "سواد انبار" می گردد.
وی با اشاره به اینكه این كتاب برای كمك به تحقق چنین هدفی به رشته تحریر درآمده، ابراز امیدواری كرد كه كتاب ارتباطات انسانی برای معلمان به دست مخاطبان هدف كه جامعه معلمان كشور است، برسد و مورد استفاده آنها قرار گیرد.

1397/06/27
13:39:05
5.0 / 5
4866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است