خودروهای ۷۰ میلیونی موجود در بازار ایران چقدر تغییر كرده اند؟

خودروهای ۷۰ میلیونی موجود در بازار ایران چقدر تغییر كرده اند؟ المور: چالش «انتخاب و خرید خودرو» همیشه وجود داشته است اما امسال بیشتر از هر زمان دیگری خودنمایی می كند. با اینكه تنها ۷ماه از شروع سال ۹۷ می گذرد اما با عنایت به شرایط خاص كشور، بازار ملتهب و شرایط اقتصادی، نوسانات و تغییراتی بوجود آمده است كه شاید در حالت عادی بیشتر از آن ۷ سال طول می كشید تا شاهد این تغییرات باشیم.به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام همراه مكانیك، بازار خودرو هم به میزان زیادی تحت تاثیر این نوسانات قرار گرفته است. بنابراین اگر در فروردین ۹۷ قصد خرید خودرویی حدود ۷۰ میلیون تومان را داشتید و در حال مقایسه خودروها بودید، در مهر ماه ۹۷ گزینه های خرید شما به كل تغییر كرده اند و خودروهای كاملا متفاوتی برای انتخاب پیش روی شما قرار گرفته است. در فروردین ماه می توانستند با ۷۰ میلیون تومان خودروهای صفر كیلومتر زیر را خریداری كنید:
دانگ فنگ H۳۰ كراس برلیانس H۳۳۰ اتومات پژو پارس اتومات خانواده تندر ۹۰ (تندر ۹۰، پارس تندر، تندر پلاس) دنا و دنا پلاس ساندرو اتوماتیك و ساندرو استپ وی پژو ۲۰۶ تیپ ۵ پژو ۲۰۷
اگرچه نمی توان گفت همه این خودروها از كیفیت فنی بالا، طراحی نمای خارجی و داخلی چشم نواز، هزینه تامین و نگهداری پایین و سهولت در تامین قطعات برخوردار می باشند اما به صورت كلی می توان گفت در سطح نسبتا خوبی از كیفیت و آپشن قرار دارند.

اكنون كه شرایط به صورت كلی تغییر كرده، پرسش اصلی خریدارن خودرو این است كه هم اكنون با همین قیمت چه ماشینی بخرم؟ یا چه ماشینی می توانم بخرم؟!

در مهر ماه ۹۷ تعداد انتخاب ها در بازه ۷۰ میلیون تومانی بسیار تغییر كرده و كمی محدود شده است. در شرایط فعلی با ۷۰ میلیون تومان گزینه های پیش روی شما به موارد زیر محدود می شود:
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ پژو ۲۰۶ صندوق دار رانا برلیانس H۲۲۰ و H۲۳۰ كوئیك
متاسفانه خودروهایی كه اوایل سال قیمت صفر آنها زیر ۷۰ میلیون تومان بود، اكنون با این قیمت قابل خریداری نیستند و برای خرید این خودروها باید به سراغ گزینه های كاركرده و دست دوم بروید. برای این منظور با بودجه ۷۰ میلیون تومان گزینه های زیر پیش روی شماست:
دانگ فنگ H۳۰ كراس مدل ۹۵ پژو پارس اتومات مدل ۹۳ تندر ۹۰ مدل ۹۵ دنا مدل ۹۶ پژو ۲۰۶ تیپ ۵ پژو ۲۰۷ دنده ای مدل ۹۵ جك j۵ مدل ۹۴ آریو سایپا مدل ۹۶ برلیانس h۳۳۰ دنده ای مدل ۹۵
و خوب با این بودجه دیگر امكان خرید برلیانس H۳۳۰ اتومات، دنا پلاس، تندر ۹۰ پلاس، پژو ۲۰۷ اتومات، ساندرو اتومات و ساندرو استپ وی را نخواهید داشت. این تغییرات تنها مربوط به یك بازه ۷۰ میلیون تومانی بود و در سایر بازه ها هم كاربران با همین سردرگمی ها برای انتخاب و مقایسه خودرو روبه رو هستند.

آنچه مسلم است این است كه در شرایط فعلی انتخاب خودرو بر اساس بودجه بسیار مشكل شده است. بودجه كاربران ثابت است اما گزینه های خرید همواره در حال تغییر است. شركت همراه مكانیك این امكان را در اختیار كاربران قرارداده تا با تعیین بودجه خود به تمامی گزینه های قابل خرید دسترسی داشته باشند. ابزار مقایسه خودرو همراه مكانیك امكان دسته بندی خودروها بر مبنای قیمت، نوع بدنه و سازنده را در اختیار كاربران قرار می دهد.علاوه بر ابزار مقایسه خودروها، اگر به اطلاعات بیشتر در مورد خرید خودرو نیاز دارید می توانید از خدمت مشاوره تلفنی خرید خودرو استفاده كنید. با استفاده از این امكان، كارشناسان همراه مكانیك شما را تا زمان رسیدن به نتیجه دلخواه و بر مبنای اطلاعات واقعی بازار راهنمایی خواهند كرد.
1397/07/23
14:11:16
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است