قیمت های نفت با نگرانی از عرضه بیش از اندازه افت كرد

قیمت های نفت با نگرانی از عرضه بیش از اندازه افت كرد المور: قیمت های نفت روز جمعه، بعد از این كه عربستان سعودی در مورد عرضه بیش از اندازه اخطار داد، افت كرد.


به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز جمعه، بعد از این كه عربستان سعودی در مورد عرضه بیش از اندازه اخطار داد، قیمت های نفت افت كرد. این در شرایطی است كه سقوط سنگین بازارهای سهام و نگرانی های تجاری چشم انداز تقاضای سوخت را مبهم كرده است. تا ساعت ۱۳: ۲۲ به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشكه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارك بین المللی قیمت نفت، ۷۰ سنت یا ۰.۹ درصد سقوط كرد و به ۷۶.۱۹ دلار رسید.
شاخص برنت، فعلا و قبل از اتمام جلسه معاملاتی امروز، افت هفتگی خویش را به ۴ درصد رسانده است. قیمت پیش خرید هر بشكه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریكا، دابلیوتی آی، ۷۰ سنت یا ۱.۰۵ درصد سقوط كرد و به ۶۶.۶۳ دلار رسید. نفت آمریكا هم این هفته افت خویش را به ۳.۵ دلار رسانده است. فیتچ سولوشنز در یادداشتی خطاب به مشتریان خود نوشت: سقوط نزدیك به ۱۰ دلاری قیمت نفت برنت، یكی از تاثیرات جانبی سقوط سنگین بازارهای سهام است. سقوط جهانی بازارهای سهام، این هفته بازارهای نفت را به خود لرزاند. وال استریت بزرگترین سقوط یك روزه خود از ۲۰۱۱ تا كنون را ثبت نمود كه تمام سود امسال آنرا به باد داد. بازارهای مالی جهان با طیفی از نگرانی ها تحت فشار قرار گرفته اند كه از آن جمله می توان به جنگ تجاری آمریكا و چین، سقوط ارزهای بازارهای در حال ظهور، افزایش نرخ های بهره و سود اوراق قرضه و نگرانی های اقتصادی در ایتالیا، اشاره نمود. نماینده عربستان سعودی در سازمان اوپك، پنج شنبه شب اظهار داشت كه بازارهای نفت تا آخر سال با عرضه بیش از اندازه روبرو خواهند شد و افزایش اخیر میزان ذخایر نفت انبارهای جهان نشانه ای از این امر هستند.

1397/08/06
14:09:24
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: آمریكا , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است