قیمت نفت جهش كرد

قیمت نفت جهش كرد المور: قیمت های نفت با جهش بیشتر از یك درصدی به ۷۶.۷۱ دلار افزایش یافت.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، قیمت های نفت درحالی بیشتر از یك درصد جهش كرد كه بازارها خویش را برای اجرای تحریم های نفتی ایران از هفته آینده آماده می كنند و بازارهای سهام هم بخشی از سقوط های قبلی خویش را جبران كردند.
قیمت پیش خرید هر بشكه نت خام برنت، تا ساعت ۱۲: ۳۹ به وقت تهران، ۸۰ سنت جهش كرد و به ۷۶.۷۱ دلار رسید. این درحالیست كه این شاخص نفتی ۱.۸ درصد در انتهای معاملات روز سه شنبه سقوط و حتی برای چند لحظه به پایین ترین قیمت خود از ماه آگست تا كنون هم رسید و در ۷۵.۰۹ دلار معامله شد.
قیمت نفت سبك آمریكا هم در هر بشكه ۶۰ سنت گران تر شد و به ۶۶.۷۸ دلار رسید. روز سه شنبه این شاخص نفتی هم به پایین ترین قیمت دو ماه خود، یعنی بشكه ای ۶۵.۳۳ دلار، رسید.
تحریم نفتی آمریكا ضد ایران، از ۴ نوامبر آغاز می گردد و واشنگتن به صراحت از مشتریان نفتتهران خواسته است كه خرید نفت خام ایران را از این تاریخ به بعد متوقف كنند.
در ماه سپتامبر واردات نفت ایران از جانب بزرگترین خریداران آسیا به كمترین سطح ۳۲ ماهه خود رسید و چین، كره جنوبی و ژاپن به شدت خریدهای خویش را پیش از آغاز تحریم ها كاهش دادند.
حال وهوای بازارهای نفت همینطور از جانب بازارهای سهام هم تقویت شد. روز چهارشنبه بعد از اعلام حمایت دولت چین از بازارهای این كشور، سهام از پایین ترین مقادیر ۲۰ ماهه خود بازگشتند.
علی رغم جهش قیمت های نفت در روز چهارشنبه، هر دو شاخص نفت همچنان ۱۰ دلار از ركوردهای چهار ساله خود كه در ۳ اكتبر به ثبت رسانده بودند، پایین تر هستند. بدین سان احیانا در انتهای معاملات امروز، بدترین عملكرد ماهیانه این شاخص ها از جولای ۲۰۱۶ تا كنون به ثبت خواهد رسید.
اما یكی از عواملی كه قیمت های نفت را پایین نگاه می دارد این است كه موسسه سوخت آمریكا اعلام نمود هفته گذشته میزان ذخایر انبارهای نفت خام آمریكا بیش از اندازه انتظار رشد كرده اند و ۵.۷ میلیون بشكه افزایش یافته اند. این درحالیست كه تحلیل گران پیش بینی كرده بودند این ذخایر ۴.۱ میلیون بشكه افزایش یابند.

1397/08/09
20:32:53
5.0 / 5
4578
تگهای خبر: آمریكا , بازار , دلار , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است