نماینده ایران در هیئت عامل اوپك:

عربستان و روسیه ثبات عرضه نفت در بازار را به هم ریختند

عربستان و روسیه ثبات عرضه نفت در بازار را به هم ریختند المور: نماینده ایران در هیئت عامل اوپك اظهار داشت: عربستان و روسیه باید روزانه یك میلیون بشكه از عرضه نفت خام خود در بازارهای جهانی بكاهند.به گزارش المور به نقل از مهر، حسین كاظم پور اردبیلی در گفت وگو با خبرگزاری بلومبرگ اظهار نمود: عربستان و روسیه بعد از ناكامی در برنامه افزایش تولید نفت، مجبور به كاهش عرضه روزانه حداقل یك میلیون بشكه نفت هستند.
وی با بیان این كه آنها ثبات بازار را بر هم ریخته اند، اظهار داشت: عربستان و روسیه تولید نفت خویش را افزایش دادند و قیمت های جهانی این كالای راهبردی ۱۵ دلار به ازای هر بشكه كاهش پیدا كرد.
به گفته مقام هایی كه خواستند نامشان فاش نشود، كشورهای عضو و غیرعضو اوپك (+OPEC) به رهبری عربستان و روسیه یكشنبه (۱۶آبان ماه) در نشست كمیته مشترك وزارتی نظارت بر توافق كاهش عرضه اوپك و غیراوپك (JMMC) در ابوظبی درباره امكان كاهش عرضه نفت در سال ۲۰۱۹ گفت وگو می كنند.
عربستان و روسیه در ماه های اخیر تولید خویش را نزدیك به سطوح ركوردشان افزایش داده اند.
كاظم پور اردبیلی اظهار داشت: عربستان و روسیه باید تولید نفت خویش را كاهش دهند، آنها باید روزانه یك میلیون بشكه از تولید خود بكاهند، در غیر این صورت كسی آنرا به حساب نمی آورد.
نماینده ایران در هیئت عامل اوپك خاطرنشان كرد: كاهش قیمت نفت به اعضای كوچك تر حاضر در بیانیه همكاری كشورهای عضو و غیرعضو اوپك كه قادر نبوده اند به اندازه روسیه و عربستان تولید نفت خویش را بالا برند، آسیب رسانده است.
كاظم پور اردبیلی پیش بینی نمود كه تولیدكنندگان كوچك حاضر به كاهش تولید نفت نخواهند بود.
كشورهای عضو و غیرعضو اوپك به منظور نهایی كردن تصمیم خود برای سال ۲۰۱۹ در وین گردهم می آیند، احتمال می رود آنها درباره همكاری دائمی تر و بلندمدت بحث و گفت وگو كنند.
نماینده ایران در هیئت عامل اوپك اظهار داشت: ایران تنها زمانی از این توافقنامه بلندمدت حمایت می كند كه تضمین دهد تصمیم های گرفته شده توسط همه كشورهای عضو این توافقنامه تایید می گردد.
بیژن زنگنه، وزیر نفت اخیرا در نامه ای خطاب به محمد سانوسی باركیندو، دبیركل اوپك خواهان توقف فعالیت كمیته مشترك وزارتی نظارت بر توافق اوپك و اوپك و همینطور كمیته مشترك فنی شده است.
كاظم پور اردبیلی خاطرنشان كرد: آنها سابقه بدی به جا گذاشته اند، چرا باید این شكست نهادینه شود؟
وی افزود: اما با بندها و شرایط مشخص به گونه ای كه افزایش تولید یكجانبه انجام نشود، ما حاضر به پیوستن به این توافقنامه خواهیم بود.

1397/08/17
21:40:13
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: بازار , تولید , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است