در پایان معاملات هفتگی بازارهای جهانی؛

كاهش سهام وال استریت و دلار

كاهش سهام وال استریت و دلار المور: با امتناع سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در سهام انرژی و با تردید درباره تصویب طرح اصلاحات مالیاتی، دلار آمریكا همسو با سهام وال استریت افت پیدا كرد.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، در انتها معاملات روز جمعه، با امتناع سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در سهام انرژی و با تردید درباره تصویب طرح اصلاحات مالیاتی، دلار آمریكا همسو با سهام وال استریت افت كرد.
مجلس نمایندگان آمریكا به نسخه ای از لایحه اصلاحات مالیاتی رای داد كه مالیات های شركتی را از روز پنج شنبه كاهش خواهد داد. اما از آن پس تمركز سرمایه گذاران بر بحث وجدل های سنا بر سر لایحه رقیب خود، معطوف شد و نگرانی از این كه مجلس نمایندگان و مجلس سنا هیچگاه به یك توافق مشترك نرسند افزایش پیدا كرد.
همچنین گزارشی مبنی بر این كه گروه بازرسی ویژه رابرت مولر در ماه گذشته بیش از ۱۰ مقام از كمپین انتخاباتی ترامپ را در تحقیق در مورد اسنادی با كلمات كلیدی روسی، احضار كرده است، سبب افت دلار شد.
شاخص دلار با ۰. ۲۸ درصد افت مواجه شد و یورو با ۰. ۲ درصد رشد به نرخ ۱. ۱۷۹۳ دلار رسید.
درحالی كه سرمایه گذاران به چشم انداز برنامه كاهش مالیات می نگرند و خویش را برای آخر فصل سوددهی سهام آماده می كنند، شاخص اس اند پی ۵۰۰ افت كرد؛ این هفته، هفته ای است كه معمولا به دلیل نزدیك شدن به تعطیلات شكرگزاری در روز پنج شنبه و دست از كار كشیدن خیلی از تاجران، بسیار آرام تر است.
میانگین صنعتی داو جونز با ۱۰۰. ۱۲ واحد افت یا ۰. ۴۳ درصد كاهش به رقم ۲۳۳۵۸. ۲۴ رسید. اس اندپی۵۰۰ با ۶. ۷۹ واحد یا ۰. ۲۶ درصد افت به رقم ۲۵۷۸. ۸۵ واحد رسید و نزدك با كاهش ۱۰. ۵۰ واحدی یا ۰. ۱۵ درصدی در رقم ۶۷۸۲. ۷۹ واحد به كار خود آخر داد. 

1396/08/27
21:40:49
5.0 / 5
4594
تگهای خبر: آمریكا , سرمایه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است