در معاملات امروز بازارهای جهانی؛

قیمت نفت آمریكا افزایش یافت

قیمت نفت آمریكا افزایش یافت به گزارش المور درحالی كه انتظار می رفت تداوم تعطیلی خط لوله انتقال نفت كانادا به آمریكا سبب كاهش عرضه در تاسیسات بزرگ ذخیره نفت این كشور شود، قیمت نفت خام آمریكا به بالاترین مقدار ۲ ساله خود رسید.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، در انتها معاملات روز جمعه درحالی كه انتظار می رفت تداوم تعطیلی خط لوله انتقال نفت كانادا به آمریكا سبب كاهش عرضه در تاسیسات بزرگ ذخیره نفت این كشور شود، قیمت نفت خام آمریكا به بالاترین مقدار خود در بیش از ۲ سال اخیر رسید.
قیمت قراردادهای پیش خرید نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریكا (دابلیوتی آی) ۹۳ سنت یا ۱. ۶ درصد جهش داشت و به رقم ۵۸. ۹۵ دلار برای هر بشكه رسید.
به علت تعطیلی شكرگزاری در آمریكا حجم معاملات كمتر بود.
قیمت بنچ مارك بین المللی نفت، برنت هم ۳۱ سنت یا ۰. ۴۹ درصد افزایش یافت و در ۶۳. ۸۶ دلار برای هر بشكه تثبیت شد.
خط لوله كی استون شركت ترنس كانادا با ظرفیت انتقال روزانه ۵۹۰۰۰۰ بشكه نفت خام، كه میدان نفتی آلبرتای كانادا را به پالایشگاه های آمریكا منتقل می كند از ۱۶ نوامبر به دلیل نشت نفت در داكوتای جنوبی بسته شده است.
مشخص نیست كه این خط لوله از چه زمانی فعالیت خویش را از سر خواهد گرفت اما از آنجایی كه بخش بزرگی از نفت خام كوشینگ اوكلاهاما توسط این خط لوله تامین می شد بسته ماندن آن به معنای این است كه بشكه های نفت كمتری در انبارهای آمریكا ذخیره خواهد شد.
بازارهای نفت همینطور با كاهش تولیدات نفت اوپك، روسیه و چند تولیدكننده مهم دیگر از ژانویه، تقویت شده اند.
اعضای اوپك در ۳۰ نوامبر دیدار می كنند و انتظار می رود توافق خود برای كاهش تولیدات را فراتر از تاریخ انقضای آن كه درحال حاضر مارچ ۲۰۱۸ است، تمدید كنند. این درحالیست كه روسیه نشانه های متفاوتی از حمایت و عدم حمایت از این توافق منتشر كرده است.
از سوی دیگر افزایش تولیدات آمریكا هم سبب محدود شدن افزایش قیمت نفت خام شده است. به لطف حفاران نفت شیل، تولید آمریكا نسبت به اواسط ۲۰۱۶ با ۱۵ درصد جهش به ركورد ۹ و ۶۶ میلیون بشكه در روز رسیده است.
 

1396/09/04
22:50:09
5.0 / 5
4699
تگهای خبر: آمریكا , دلار , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است