در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی

بانك پاسارگاد از نفرات برتر كنكور سراسری سال ۱۳۹۶ تقدیر كرد

بانك پاسارگاد از نفرات برتر كنكور سراسری سال ۱۳۹۶ تقدیر كرد المور: بانك پاسارگاد برای دهمین سال متوالی، از نفرات برتر آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ تقدیر به عمل آورد.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانك پاسارگاد، مراسم تقدیر از نفرات برتر كنكور سراسری سال ۱۳۹۶، با حضور جمعی از مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش و آموزش كشور، تعدادی از استادان برجسته دانشگاه های كشور، نفرات برتر كنكور سراسری و خانواده آنها و مدیران بانك پاسارگاد در محل دانشگاه خاتم برگزار گردید.
در این مراسم به نفرات اول در هر پنج رشته تحصیلی ۲۵ هزار سهم، به نفرات دوم ۱۷ هزار و ۵۰۰ سهم و به نفرات سوم ۱۲ هزار و ۵۰۰ سهم بانك پاسارگاد اهدا شد. همینطور برگزیدگان تا هر مقطعی كه در داخل كشور ادامه تحصیل دهند بورسیه بانك هستند و ماهانه مبلغ ۶۶۰ هزار تومان دریافت می كنند.
لزوم حمایت از استعدادهای برتر در كشور
در این مراسم حضرت آیت الله سیدمصطفی محقق داماد رییس هیات امنا دانشگاه خاتم طی سخنانی، ضمن تفسیر آیات شریفی از قرآن كریم اظهار داشت: كار بزرگ برای انسان خشیت می آورد. هر چه علم بیشتر باشد، انسان بیشتر در برابر عظمت خدا سر فرود می آورد. عالمان خشیت دارند، یعنی دلی نرم پیدا می كنند.
وی در مورد اهداف والای دانشگاه خاتم ادامه داد: دانشگاه خاتم ایده ای در دل مدیریت این مجموعه است و ان شاءالله به این امید می رسد كه استنفوردی در داخل كشور تولید شود. چون كه در تحقق این هدف از هیچ كوششی فروگذار نمی كنند.
وی خاطرنشان كرد: نمونه ای از این توجه، تقدیر و حمایت از برگزیدگان كنكور سراسری است. در كشور، متأسفانه از استعدادها و توانمندی ها قدردانی نمی شود و امیدواریم همه افرادی كه در كشور توانایی دارند، به دنبال استعدادهای برتر كشور باشند و در حد توان از این استعدادها حمایت كنند.
وی اضافه كرد: پیامبر اكرم (ص) در آخرین روزهای عمرشان فرمودند من برای فقر امتم در آینده نگران نیستم، بلكه نگران سوء مدیریت هستم. اگر مدیریت خوب باشد، فقر وجود نخواهد داشت.
دانشگاه خاتم، استنفورد ایران خواهد شد
در ادامه مراسم، سهراب پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، ضمن تقدیر از بانك پاسارگاد و مجید قاسمی مدیرعامل بانك به علت حمایت های بی دریغش از علم در كشور اظهار داشت: وی در مسیر خوبی حركت كرده كه قدردانی و حمایت از برگزیدگان را در پی دارد.
وی در مورد دانشگاه خاتم و هدف رییس این دانشگاه تاكید كرد: رییس دانشگاه خاتم، این استنفورد را در ایران می سازد. ایشان توانمندی بالایی دارند و خوش فكر هستند.
رییس كمیسیون فنی و مهندسی فرهنگستان علوم ادامه داد: بنده ۱۳ سال رییس دانشگاه شریف بوده ام و بعد از آن ۷ سال در بنیاد ملی نخبگان مشغول بوده ام. حمایت ما در این بنیاد بیشتر در حوزه دانشجویی بوده است و اكنون وظیفه ما كمك به اشتغال این نخبگان است. تمام ارگان ها در حال كوشش برای تولید شغل هستند. همینطور در مقاطع پایین تر هم، استعدادیابی شروع شده است. خوشبختانه خیلی از این نخبگان هم اكنون در بخش های مختلف كشور مشغول خدمت هستند.
لزوم فراهم آوردن زیرساخت های مناسب، برای بازگشت نخبگان به كشور
مجید قاسمی مدیرعامل بانك پاسارگاد هم در این مراسم ضمن تبریك به برگزیدگان كنكور سراسری اظهار داشت: هدف ما در دانشگاه خاتم، عبور از دانشگاه استنفورد است و امیدواریم پرچمی كه ما به دست گرفته ایم در دست عزیزان هیأت علمی ما ادامه پیدا كند.
وی ادامه داد: در همین سال ها، نگاه بلند اعضای هیأت علمی در فعالیت های دانشگاه نمود پیدا كرده است. دانشگاهی كه با تغییر و تحول در سال ۹۰، ظرف مدت ۴ سال از یك مؤسسه آموزش عالی با تمام سختگیری های وزارت علوم در ارتقای مؤسسات، به دانشگاه تبدیل شد.
قاسمی در مورد تقدیر از نفرات برتر كنكور سراسری خاطرنشان كرد: ما به ازای تشویق و تكریم، هیچ گونه تعهدی از این عزیزان نمی گیریم و ایشان آزاد هستند كه هر جا مایل باشند به اشتغال بپردازند.
رییس دانشگاه خاتم با اشاره به بعضی از دوره های برگزار شده داخلی و بین المللی در دانشگاه خاتم اضافه كرد: امسال ما با همكاری دانشگاه سوربن فرانسه دوره بسیار تخصصی را برگزار كرده ایم كه در این دوره ی فشرده ۶۰ واحد درسی در دانشگاه خاتم و ۶۰ واحد درسی در فرانسه ارائه می گردد. همینطور رشته اقتصاد نظری را با همكاری نخبگانمان كه به كشور بازگشته اند، شروع كرده ایم.
وی تاكید كرد: ما باید زیرساخت های مناسبی را برای بازگشت نخبگان به كشور فراهم كنیم. می توانیم با مدیریت بهتر منابع محدود، امكانات خوبی را در اختیار این عزیزان قرار دهیم. سرمایه های اصلی كشور، سرمایه های انسانی هستند. ما در بانك پاسارگاد هم به این مورد اعتقاد داریم. ازاین رو از عزیزان نخبه با رتبه های بالا حمایت می كنیم.
قاسمی با اشاره به گوشه ای از موفقیت های بین المللی بانك پاسارگاد خاطرنشان كرد: كسب عنوان بانك برتر ایران، برای سومین سال متوالی طبق ارزیابی مؤسسه معتبر یورومانی، بانك برتر ایران در سال ۲۰۱۶ و همینطور بانك برتر اسلامی در سال ۲۰۱۷، طبق بررسی مؤسسه معتبر بنكر بخشی از موفقیت های بین المللی بانك پاسارگاد است. این توفیقات با تلاش شبانه روزی همكاران مسئول و متعهد ما به دست آمده است. شما فرزندان عزیز هم با تلاش بسیار، باید پله های موفقیت را طی كنید.
در بانك پاسارگاد گوش های شنوای بسیاری برای شنیدن دغدغه های نخبگان وجود دارد
در ادامه مراسم، ساناز یوسفی رتبه دوم رشته علوم انسانی كنكور سال ۸۷ اظهار داشت: در بانك پاسارگاد گوش های زیادی هست كه دغدغه های ما را بشنوند. حمایت های معنوی بانك هر ساله تداوم داشته است. این بانك بعنوان نهادی كه هیچ منفعت و چشم داشتی ندارد، به طور مستمر در تقدیر و حمایت از برگزیدگان كنكور سراسری گام برداشته است.
وی ادامه داد: تأسیس دانشگاه خاتم با چنین كیفیتی نشان از آن دارد كه مدیران این مجموعه گام های بزرگی برای رشد و توسعه پایدار كشور برداشته اند.
یوسفی خاطرنشان كرد: ما قول می دهیم كه هیچ گاه فارغ از تحصیل نمی شویم و تا جایی كه توان داریم برای رشد كشور گام برمی داریم. ما یاد گرفته ایم كه باید دغدغه مردم را داشته باشیم و توفیق این خدمت نصیب بندگان خاص خدا می گردد.
وی با اشاره به دغدغه های نخبگان برگزیده كنكور سراسری اضافه كرد: بنیاد ملی نخبگان اقداماتی را انجام داده است اما لازم است بیش از این در این خصوص تلاش شود. این سرمایه انسانی است كه مقرر است نسل آینده را تربیت كند.
وی تاكید كرد: امیدواریم برنامه هایی كه بانك پاسارگاد انجام داده است، در سایر سازمان ها هم انجام شود تا جوانان توانمند ما احساس كنند كه می توانند در فضای علمی كشور پیشرفت كنند. ما از جانب نخبگان برگزیده به مسئولین وزارت علوم قول می دهیم كه تمام قد ایستاده ایم و از انجام هیچ اقدامی كوتاهی نمی كنیم تا ایران ما آباد و آزاد باشد.

1396/09/23
02:12:46
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: بانك , تولید , سرمایه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است