اینترنت بانك از گوشیهای هوشمند تا كاربران هوشمندتر

اینترنت بانك از گوشیهای هوشمند تا كاربران هوشمندتر به گزارش المور بانكداری الكترونیك در ایران از ابتدای دهه ۸۰ شمسی در ایران شروع به كار كرد و از آن تاریخ بانك های ایرانی با بهره برداری از خدمات الكترونیك در راه توسعه شبكه بانكی گام برداشتند.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانك تجارت، همچون شاخه های بانكداری الكترونیك عبارت از بانكداری اینترنتی(IB)، بانكداری مبتنی بر تلفن همراه و فناوری های در رابطه با آن(MB)، بانكداری تلفنی(TB)، بانكداری مبتنی بر نمابر، بانكداری مبتنی بر دستگاه های خودپرداز(ATM)، بانكداری مبتنی بر پایانه های فروش(POS )، بانكداری مبتنی بر شعبه های الكترونیكی، بانكداری مبتنی بر دستگاه های كارت خوان است.

با بیان بانكداری ایرانی، مشتریان از مزایای شبكه بانكی با استفاده از بانكداری اینترنتی یا (IB) و آنلاین بعنوان یكی از بزرگترین خدمات بانكداری الكترونیك در جهان استفاده می نمایند و هم اكنون اغلب بانك های دنیا و بخصوص بانك های ایرانی با استفاده از بانكداری الكترونیك و اینترنتی به عرضه خدمات می پردازند.

بانك تجارت همچون بانك های بزرگ در عرضه سرویس و خدمات بانكی به شركت ها، وزارتخانه ها، موسسات، ادارات، سازمان ها دولتی و خصوصی و به واسطه شبكه گسترده شعب در كل كشور واسطه ای مهم بین مشتریان فوق و مردم است. امروزه با توسعه و الكترونیكی شدن خیلی از سرویس های بانكی، نیاز عرضه سرویسی در قالبی جدید و پوشش دادن نیازهای عمده وعمومی مشتریان در سرلوحه ی كار بانك تجارت قرار گرفته كه بخشی از آن در سرویس بانكداری اینترنتی حقیقی و حقوقی جلوه كرده است.

این سرویس كه برای مشتریان حقیقی و حقوقی كوچك و متوسط بانك كه بخش بزرگی از منابع بانك را تامین می كنند طراحی شده و امكان انجام و پیشبرد امور مالی و بانكی خویش را بدون حضور فیزیكی در شعبه میسر می سازد.ویژگی های نسخه موبایلی اینترنت بانك تجارت این است كه سیستم بصورت هوشمند نوع دستگاه(گوشی یا تبلت) متصل شده به سامانه اینترنت بانك را شناسایی كرده و صفحه سایت را مطابق با سایز گوشی مورد نظر منطبق می كند. سرویس بانكداری اینترنتی بانك تجارت با آدرس این امكان را برای مشتریان فراهم می آورد تا خیلی از امور بانكی خود همچون «گردش حساب»، «دریافت صورت حساب تا ۱۸ ماه گذشته»، «افتتاح حساب»، «افتتاح و ابطال سپرده های الكترونیكی»، «مسدودكردن حساب» و «درخواست صدور دسته چك» را به صورت غیر حضوری انجام دهند.

اینترنت بانكِ تجارت همینطور امكان پرداخت قبض و انتقال وجه پایا و ساتنای گروهی را هم برای مشتریان فراهم نموده است. علاوه بر این، انتقال وجه به حساب های خود و حساب های معرفی شده در فرم ثبت نام بدون محدودیت مبلغ، انتقال وجه به سایر حساب ها در بانك تجارت روزانه تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال و انتقال وجه به حساب های دیگر در سایر بانك ها با استفاده از سیستم پایا تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال و با استفاده از ساتنا تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال امكانپذیر است.
مشتریان می توانند از امكان ارسال پیامك برای دریافت كنندگان مبالغ هم استفاده كنند.از دیگر امكانات اینترنت بانك تجارت می توان به دستور پرداخت دوره ای همچون واریز شارژ ساختمان، پرداخت اقساط، پرداخت حوالجات مستمر و ثبت نام در باشگاه مشتریان بانك تجارت اشاره نمود.

اینترنت بانك تجارت بعنوان یكی از ابزارهای رشد و توسعه صنعت بانكداری در ایران می تواند مطرح باشد؛ چون كه بانك تجارت یكی از بزرگترین بانك های ایران بوده كه سپرده گذاران زیادی را پوشش می دهد و این برنامه می تواند بر صنعت بانكداری اثرگذار باشد.
1397/09/17
20:21:18
5.0 / 5
4451
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است